Dotykanie przedniego koła stopą podczas skręcania


18

Moja dziewczyna ma dziś nowy rower miejski i za każdym razem, gdy musi mocno skręcić, dotyka przedniego koła.

Czy można tego uniknąć oprócz wymiany całego roweru?

PÓŹNA EDYCJA: Myślę, że znalazłem tutaj swoją odpowiedź .


2
Jest to problem wielu (być może większości) motocykli. Zasadniczo musisz nauczyć się utrzymywać stopę we właściwej pozycji.
Daniel R Hicks,

1
To na pewno nie powinno się zdarzyć, jeśli prawidłowo jeździ na rowerze. Naprawdę usiłuję sobie wyobrazić, jak to w ogóle możliwe, chyba że motocykl ma absurdalnie krótki rozstaw osi, używa kostek do pedałowania zamiast piłek stóp i ma niezwykle duże stopy.
GordonM,

Myślę, że link, który dodałem, odpowiada na moje pytanie. Daniel miał rację. Nigdy tego nie zauważyłem podczas jazdy na rowerze. Ale myślę, że to dlatego, że wypróbowała ją na swojej ulicy, która jest bardzo wąska i wymaga małych prędkości, aby skręcić. Jutro zabiorę ją na prawdziwą jazdę próbną i myślę, że wszystko będzie dobrze. Dzięki!
Paul Irofti,


@GordonM - Większość rowerów MTB 29 'ma do pewnego stopnia ten problem - duże koła, krótki rozstaw osi. Moje palce unoszą przednie koło o mniej niż 1 cm po wciśnięciu w pedały i mam stopę normalnego rozmiaru.
mattnz,

Odpowiedzi:


26

Jest to powszechny problem, ale tak naprawdę nie jest to wielka sprawa. Zwykle słyszę, że nazywa się to „nakładaniem palców”. Mam to na wszystkich moich rowerach.

Zasadniczo jest to trochę szokujące, kiedy to się dzieje po raz pierwszy, ale przyzwyczajasz się do tego . To nic wielkiego. Jeśli po prostu wiesz, że może się to zdarzyć przy niskich prędkościach, wystarczająco łatwo tego unikniesz. Ponieważ może się to zdarzyć tylko przy niskich prędkościach, nie jest to szczególnie niebezpieczne.

Najczęściej występuje w rowerach szosowych w stylu wyścigowym ze względu na krótki rozstaw osi lub mniejsze rowery. Duże opony i / lub błotniki mogą zwiększyć prawdopodobieństwo. Duże stopy i buty, które wystają daleko przed palcami, również zwiększają prawdopodobieństwo.

Możliwe rozwiązania obejmują:

 1. Staraj się o to nie martwić. Zwykle jest to po prostu irytacja i szybko się do tego przyzwyczajasz.
 2. Nie idź powoli (nie możesz obrócić koła wystarczająco daleko, aby stanowił problem, chyba że zwalniasz).
 3. Kiedy jedziesz powoli i wykonujesz ostry zakręt, zwróć uwagę na to, gdzie są twoje stopy.
  • Nie pedałować podczas skręcania
  • Pompuj pedały zamiast normalnego pedałowania, aby tylko twoja wewnętrzna stopa poruszała się do przodu
  • Ustaw stopy w dobrej pozycji (stopa zewnętrzna tuż poniżej miejsca nakładania się pedału), gdy zaczniesz skręcać.
  • Uważaj również, zaczynając od przystanku.
 4. Pedałuj kulką stopy nad wrzecionem pedału. Jest to ogólnie uważane za „prawidłowe” miejsce i pozostawia stopę tylko trochę przed pedałem. Niektórzy początkujący kładą łuk stopy na pedale, co może być niewygodne w przypadku pedałów platformowych, i wysuwają stopę bardziej do przodu.
  • Być może cofnij stopę do tyłu podczas powolnego skrętu, aby zamiast tego pedałować palcami. Uważam to za niewygodne, ale jest tolerowane przez kilka sekund.
 5. Kiedy kupujesz rowery, sprawdź, jak bardzo zachodzą na siebie palce. Nie musisz nawet jeździć na rowerze, możesz powiedzieć, przesuwając pedał do przodu, kładąc stopę na pedale w odpowiedniej pozycji i obracając kierownicę.
  • Mali rowerzyści mogą stwierdzić, że rowery z mniejszymi kołami mniej nakładają się na palce. 650b lub 26 "zamiast 700c?
 6. Naprawdę, nie przejmuj się tym zbytnio.

Dziękujemy za poświęcenie czasu na napisanie tego. To było bardzo przydatne! I zachęcające :-)
Paul Irofti

Mam ten problem, ale ponieważ mam zatrzaskowe pedały i krótkie nogi w stosunku do długich pleców (stąd mały rozmiar ramy w porównaniu do rozmiaru stóp), ten problem jest nieunikniony.
robthewolf,

2
Być może ekstremalnym środkiem na wypadek, gdyby proben był zbyt uciążliwy, jest zainstalowanie krótszych ramion korby, ale to samo z siebie wywoła falowanie, więc należy to zrobić ostrożnie.
Jahaziel,

2

Dokładnie to samo przydarzyło mi się, zdałem sobie sprawę, że moje przednie koło roweru było niewłaściwe! Wkurzałem się, gdy kupiłem go od Halfords? Więc obróciłem koło rowerowe i było dobrze!


Witamy na stronie - możesz wybrać się na wycieczkę . Czy mógłbyś wyjaśnić, co masz na myśli mówiąc, że przednie koło jest niewłaściwe? Niektóre opony są zaprojektowane tak, aby działały lepiej, gdy obracają się w jednym kierunku niż w drugim, ale nadal będą działać, jeśli zostaną umieszczone w niewłaściwy sposób. W każdym razie koło jest okrągłe - jeśli postawisz je w niewłaściwy sposób, nadal będzie dokładnie w tym samym miejscu.
David Richerby,

6
Wydaje mi się, że koło i kierownica skręciły o 180 stopni, do przedniego widelca skierowane raczej do tyłu niż do przodu.
Willeke,

Tak, jest to powszechny problem z montażem przy zakupie BSO. Montaż jest zwykle wykonywany przez rowerzystów, a widziałem niektóre oszałamiająco złe prace, takie jak dźwignie hamulca skierowane w stronę kierowcy i koła przedniego dysku zamontowane z wirnikiem po niewłaściwej stronie.
Criggie

1
@stanley Dobrym pomysłem byłoby oddanie roweru od góry do dołu przez wykwalifikowaną osobę. Dla spokoju.
Criggie

1

Jak w linku, który zamieścił OP i tutaj sugestie, większość działań skupia się na zmianie techniki jazdy. Jest jeszcze jedna opcja wymieniona w linku i jedna, o której myślałem, gdyby nowa technika nie była rozwiązaniem.

 • zmień nachylenie widelca - zastępując widelec przedni tym, który zapewnia większy rozstaw osi, zwiększasz odległość między przednią osią a suportem, a tym samym zmniejszasz nakładanie się palców, prawdopodobnie do tego stopnia, że ​​nie występuje.
  Z drugiej strony można również zmniejszyć poprawki ślad roweru czyniąc go bardziej zwinny, jeśli chodzi o stabilność kierownicy (to będzie trudniejsze do jazdy „bez rąk”) i zwiększyć rozstaw osi dzięki czemu rower nieco trudniejsze do manewru w powolne ciasne rogi.
  Dlatego rozwiązując jeden problem, tworzysz inny.
 • zmień korby na jeden rozmiar krótszy - zmiana z np. 170 mm korb na 165 mm nieznacznie zmniejszy nakładanie się palców.
  Może to być korzystne, jeśli szew jeźdźca jest krótszy - nie będą musieli aż tak mocno rozciągać nóg.
  Minusem jest to, że krótsze korby wymagają więcej mocy potrzebnej do utrzymania tej samej kadencji. Ale ponieważ wymieniasz korby, wymień tarczę na mniejszy rozmiar. Jeździec będzie musiał zwiększyć kadencję, ale jazda będzie się wydawać mniej wymagająca .
  A rowerzysta jeżdżący z wyższą kadencją wydaje się jechać szybciej, nie mówiąc już o tym, że niższe obciążenie i szybsze powtórzenia (na siłowni) pozwalają na większe spalanie tłuszczu i napięcie mięśni, w przeciwieństwie do dużego obciążenia i mniej powtórzeń powoduje głównie przyrost mięśni.

1

Upewnij się tylko, że widelec jest ustawiony we właściwym kierunku. Kupiłem rower Spot, a kiedy dotarł do mojego domu, fabryka skierowała widelec w złym kierunku. W rzeczywistości ustawiają kierownice w niewłaściwym kierunku, a gdy prawidłowo ustawią kierownice, obraca widelec o 180 stopni w złym kierunku. Nie jest to od razu oczywiste i wszystko, co można zauważyć, to uderzenie pedału w przednią oponę.


Zostało to już wspomniane w poprzedniej odpowiedzi. Z pewnością warto sprawdzić, czy widelec jest prawidłowo zamontowany, ale należy pamiętać, że nakładanie się na palce jest zupełnie normalną cechą rowerów. Nie każdy rower ma to, ale jest to bardzo powszechne.
David Richerby
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.