Jak przechowywać tuby wewnętrzne, aby zmaksymalizować ich trwałość?


9

LBS w mojej okolicy zwykle mają dużą sprzedaż mniej więcej w tym samym czasie raz lub dwa razy w roku. W tym czasie mogę uzyskać lampy zastępcze za około połowę ich normalnej ceny. Mogę kupić kilka lamp, które wystarczą na rok lub dłużej.

Jaki jest najlepszy sposób przechowywania rur, aby trwały jak najdłużej?

Odpowiedzi:


8

Suche i chłodne miejsce to droga. Ale zwróć też uwagę na inne przedmioty przechowywane w pobliżu rur. Nie przechowuj ich w pobliżu pojemników z farbą lub rozpuszczalnikiem. Wiele produktów chemicznych może uszkodzić rurki, nawet opary. Należy unikać benzyny lub innych paliw. Rozkładają one chemicznie gumę i mogą łatwo uczynić je bezużytecznymi. Na przykład opary benzyny ponad rok mogą zamienić rurkę w plamę z czarnej pasty ...

Inne czynniki, które wpływają na gumę w dłuższej perspektywie, to światło UV i tlen lub ozon. Dlatego też należy unikać przechowywania ich narażonych na bezpośrednie lub silne światło słoneczne. Światło UV degraduje gumę, przez co staje się matowa i mniej elastyczna. Kiedy dzieje się z rurką, nie pokazuje się, dopóki nie zostanie napompowana, i wygląda jak popękana lub notorycznie porowata powierzchnia.

Pomaga również przechowywać je w nieco grubej plastikowej torbie i mocno je schować (typ Ziploc byłby tam zbyt silny), szczególnie jeśli są pakowane w zwykłe kartonowe pudełka. Niektóre silniki elektryczne, generatory lub prądnice o dużej mocy wytwarzają iskry w szczotkach i częściach kolektora (tj. Połączenie elektryczne między częściami ruchomymi). Iskry te wytwarzają ozon, więc jeśli przypadkiem dysponujesz takim sprzętem, nie przechowuj w pobliżu rur. (Tokarka o dużej prędkości, szlifierki elektryczne itp.)

Osobiście z powodzeniem przechowuję zużyte tuby przez bardzo długi czas (nieco ponad 3 lata), umieszczając je w grubej plastikowej torbie w mojej szafie. Zazwyczaj nakładam talkiem między oponą a tubą, więc te tuby były przechowywane wszystkie pokryte talkiem. Myślę, że to pomaga, ponieważ poprzednie próby umyłem rury przed przechowywaniem, a one skończyły się ze sobą i zostały uszkodzone, gdy próbowałem je rozdzielić; gdzie indziej w podobnych warunkach.

Jednak w moim tropikalnym kraju temperatury prawie przez cały rok wynoszą od 15 do 30 ° C (60-87 ° F), więc nie mam pojęcia o ekstremalnych skutkach temperaturowych.


5

Oprócz chłodnego, ciemnego miejsca, sugerowałbym również trzymanie ich w pudełku / pojemniku, aby zminimalizować szansę, że coś może się o nie ocierać i przekłuć je.

(To z doświadczenia - zostawiłem trochę na półce w szopie, a jakiś sprzęt ogrodniczy lub inny wyrwał dziurę w boku!)

Uwaga: jest to główny powód posiadania małej nasadki na zaworze - aby uniknąć przypadkowego samo przebicia.


2

Guma nie lubi zbyt często zmieniać temperatur, dlatego wybierając (suche) miejsce do przechowywania opon, spróbuj ustalić, gdzie temperatura będzie najbardziej stała.


Zmiany temperatury i chłód nie tak opisałbym garaż - który jest najbardziej oczywistym miejscem do ich przechowywania. Czy umieszczenie ich w lodówce w garażu byłoby zbyt chłodne (przynajmniej miałaby stałą temperaturę)?
James Schek

Lodówka byłaby zbyt chłodna. Zwykle trzymam moje zapasowe lampy w szafie, Twoja średnia szafa nie zmieni drastycznie temperatur. Niektóre dobrze zbudowane i dobrze izolowane garaże nie zmieniają często temperatury i mogłyby działać dobrze.
Scott Hillson

0

Przechowywać w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu. W innym życiu jako kajakarz whitewater posiadam kombinezon suchy z uszczelkami lateksowymi. Lateks jest bardzo podobny do gumy na oponie. Używamy uszczelnienia żel silikonowy do smarowania i nawilżania uszczelek w celu zapewnienia dłuższej żywotności. Uszczelki są znacznie bardziej nadużywane niż typowe opony, ale żel silikonowy czyni cuda. Myślę, że gdybym miał przechowywać tuby wewnętrzne przez ponad 2 lata, pomyślałbym o ich zastosowaniu przed spakowaniem tubusów.


Gdybym planował przechowywać je przez 2 lub więcej lat, zastanawiałbym się nad wartością zakupu ich na wyprzedaży; o wiele lepiej użyć LBS jako mechanizmu pamięci!
Nieskompletowane

@Unsliced ​​Nigdy tak naprawdę nie przyjrzałem się bliżej, ale nigdy nie widziałem daty produkcji na tubie. Jeśli sklep rowerowy nie dokona prawidłowej rotacji zapasów, możliwe, że rura może stać na półce przez co najmniej 2 lata. Wiem, że widziałem kilka dość wątpliwych rur rowerowych na moim LBS. Zawsze staram się przeszukiwać rury i znajduję pudełko, które wygląda na najnowsze, a ponieważ wszyscy inni robią to samo, w końcu są jakieś lampy, które wyglądają, jakby siedzieli tam już od dłuższego czasu.
Kibbee

@kibbee to dobry punkt na ostrożne kupowanie - w wielu sklepach (zarówno LBS, jak i sieci) w Wielkiej Brytanii rury są za ladą (być może są łatwym celem do kradzieży w sklepach), więc często nie masz dużego wyboru materia. I, w przeciwieństwie do mojej rady, po odbiciu dostaję tak mało nakłuć, że moje zapasy w domu mogłyby z łatwością mieć rurki, które mają już ponad rok, więc moja strzelanina może nie jest tak ważna.
Nieskompletowane
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.