Drewniany stojak na rowery DIY - szukasz planów


18

Planuję zbudować stojak na rowery do przechowywania kilku rowerów na podłodze mojego garażu. Czy ktoś ma plany na taki stojak? Mamy piłę tarczową i wiertarkę oraz zwykłe narzędzia ręczne, ale nie ma frezarki, więc proszę, nic nadzwyczajnego! Idealne byłoby coś, co można niedrogo zrobić z 2x4 i 1x3.

Edycja: Wieszanie rowerów na ścianach nie jest dla mnie opcją, szukam tylko projektów stojaków podłogowych.

Edycja2: Po odpowiedzi Gary.Ray poniżej wymyśliłem: alternatywny tekst


wydaje się to trudne do odpowiedzi. Chcesz „pomysłów”, czy faktycznie planów? Dobrze byłoby zbudować drewniany stojak, który będzie naśladował stojaki parktools. Może strona z majsterkowaniem może pomóc ..
fady

Pytanie dotyczy planów, a nie pomysłów. Zredagowałem tytuł, aby to odzwierciedlić.
Neil Fein


2
Dodałbym pionowe wsparcie, żeby motocykle się nie przewróciły. W tych konstrukcjach ukryte jest to, że tym, co powstrzymuje rowery przed upadkiem, jest albo trzeci kontakt na podłodze, albo grubość górnych podłużnych wsporników. Tak czy inaczej, jest to siła zginająca twoje koło / obręcz. Ale w pierwszym przypadku konieczne jest upewnienie się, że rzecz jest mocno przymocowana do podłogi, a ja wolę umieścić pod nią arkusz sklejki (przymocowany do niej), aby nie oznaczać podłogi ani nie przykręcać rzeczy .

3
Jest powód, dla którego te rzeczy nazywane są „zabójcami felg” w niemieckiej społeczności kolarstwa szosowego.
Arne

Odpowiedzi:


7

Ten link nie ma planów do wydruku, ale małe zdjęcie i szczegółowy opis. Zasadniczo jest to połączony zestaw gniazd, które siedzą na podłodze . Ostatnio widziałem regały oparte na automatach podczas triathlonów.

Jeśli chcesz rozszerzyć swoje materiały na PCV, zbudowałem 4 stojaki, które są odmianami tego planu . Myślę, że ma to trzy zalety w stosunku do drewna:

 • PVC jest niedrogi i lekki
 • Łatwo się z nim pracuje - niektóre elementy można pozostawić bez użycia płynów, a stojak staje się składany
 • Podobnie jak link, buduję mój, aby dopasować go z tyłu ciężarówki - dzięki czemu może on służyć jako podłoga i stojak na ciężarówki.

Zasadniczo podstawową koncepcją stojaka podłogowego jest szczelina o tej samej szerokości co opona, z niewielkim miejscem na szprychy. Szczelina może być pozioma jak plan drewna, przekątna jak plan PCV lub pionowa jak typowy stojak na rury na ulicach miasta. Powodzenia, to brzmi jak fajny projekt.


1
To jeden z bardziej interesujących pomysłów, jakie widziałem; Nie myślałem o takim stojaku. Mógłbym zmieniać szerokość gniazd - mamy wszystko, od krążowników po rowery składane po rowery szosowe. Widzę też robienie czegoś takiego z drewna.
Neil Fein,

1
Wygląda na to, że może być drogi, ale łatwiejszy do zbudowania. Plany mają 34 złączenia T i 9 łokci. Przy 2 USD za sztukę byłoby to 86 USD za same stawy. Znacznie taniej byłoby zbudować go z drewna.
Kibbee,

Gary, jestem ciekawy, dlaczego nie chcesz mieć instrukcji w swojej odpowiedzi? Aktywnie je edytujesz, dzięki czemu Twoja odpowiedź jest mniej przydatna po ponownym zniszczeniu linków. Odradzamy teraz odpowiedzi zawierające tylko linki, ponieważ tak często przekształcają się one w „informacje gdzieś indziej, ale ten link cię tam nie prowadzi”.
Móż

7

Jeśli nie masz nic przeciwko wybiciu kilku otworów w ścianie, styl, który mój przestronny i ja mamy w naszym salonie, jest bardzo wydajny i dość tani.

alternatywny tekst

Jest to w zasadzie przykręcona do ściany 2x4, z hakami umieszczonymi pod kątem 45 stopni. Ponieważ oboje jeździmy przez cały rok, wkładamy plastikowe don, aby ocalić ściany, ale przebywanie w garażu może nie być konieczne. Plastik robi jednak dobrą białą tablicę (dekoracje garażowe!). Zasadniczo koło u góry styka się zarówno z hakiem, jak i ścianą, a dolne koło dotyka ściany. Naprzemienne zawieszanie rowerów za przednie i tylne koło oznacza, że ​​możesz złożyć haczyki bliżej siebie i umieścić więcej w tym samym miejscu. Jest to bardzo mocna konstrukcja, z ~ 8 wkrętami do płyt kartonowo-gipsowych przytrzymującymi go do ściany. Wystarczająco silny, aby pomieścić Big Dummy (choć tylny koniec Big Dummy siedzi na dywanie), Pugsley i 3 inne motocykle.

Rozmiar haków może się różnić. Na przykład mam duży dla mojego Pugsleya :

alternatywny tekst

Plastik, którego użyliśmy, jest również bardzo tani. Myślę, że to było ~ 15 $ za 100 stóp rzeczy. Planujemy wymienić plastik, gdy się zabrudzi, i szacuję, że arkusz, który mamy, będzie trwał 4-5 lat. Zastosowaliśmy również plastry taśmy z kaczką, w których opony uderzają w plastik, aby zapobiec zbyt szybkiemu zużyciu opon (szczególnie ważne w przypadku motocykli z oponami z kolcami).

Najdroższą częścią kompilacji były haki, z których najdroższe wynosiły ~ 15 $ (wychodząc z pamięci).


1
Czy to dziwne, że jestem zazdrosny o twój salon?
Brock Boland

Trochę dziwne, tak.
Jack M.

jak szeroki jest twój odstęp między haczykami? Po prostu ciekawa, ponieważ mam podobny zestaw i walczyłem z nimi, ponieważ są za blisko lub za daleko.
Benzo

Wydaje mi się, że siedzą w odległości około 18 ". Jednak obracają się także od przedniego koła do przedniego koła w dół. Pomaga to uderzać w pręty.
Jack M.

Czy jest jakiś powód przechylenia haków o 45 stopni?
TekiusFanatikus

5

Próbowałem zrobić stojak na rowery jak oryginalny szkic plakatu, ale nie byłem zadowolony z rezultatu. Rowery nie są bardzo stabilne, ponieważ bagażnik utrzymuje tylko dolną część koła. Znacznie lepiej działa, aby szczeliny były pionowe zamiast poziomych, więc obsługiwana jest prawie pełna wysokość koła.

Zdarzyło mi się mieć jakieś sześć stóp długości 2x4 i jakieś 30-calowe 2x4. Połączyłem je razem i przybiłem do pudełka, z dwoma długimi kawałkami tworzącymi górę i dół stojaka, a krótkimi kawałkami pionowo. Dolna część spoczywa na podłodze. Rozstawiałem pionowe elementy w różnych odległościach, aby dostosować je do różnych szerokości opon.

Bardzo prosty stojak na rowery

Ten bagażnik (ledwo) sam się podnosi, ale staje się stabilny, gdy w każdej stronie bagażnika znajduje się co najmniej jeden rower.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


4

Na podstawie ilustracji możesz znaleźć drewnianą paletę o odpowiednim rozmiarze, która pomieści przednie koła motocykli. Drewniane palety można znaleźć w skrzyniach lub na placach budowy, a jeśli ładnie o to poprosisz, zwykle są bezpłatne. Wymaga niewielkiej pracy zrób to sam oprócz kilku powłok wodoodpornego barwnika do drewna

http://img197.imageshack.us/img197/9074/woodenpallets4.jpg


1
To jest bardzo sprytne. Prawdopodobnie musiałbym trochę przesunąć środkową kolumnę, aby koła się oczyściły, ale jeśli zobaczę, że jeden z nich zostanie odrzucony, zdecydowanie go złapię.
Neil Fein

3

Szybkie wyszukiwanie „Przechowywania rowerów” w Instructables daje mi gdzieś około 100 wyników (oczywiście nie wszystkie są istotne), które są tutaj wymienione . Możesz przejść dalej, używając innego wyszukiwania.

Coś w rodzaju drzewa rowerowego może być tym, czego szukasz:

alternatywny tekst


3

Mój pierwszy projekt bagażnika rowerowego (patrz moja inna odpowiedź na to pytanie) był łatwy do wykonania i mieścił wiele rowerów. Był również wolnostojący, co jest koniecznością dla tych, którzy nie mają dostępnej przestrzeni na ścianie.

Nadal były dwa problemy. Po pierwsze, zajęło mi dużo miejsca w moim garażu, 6 stóp na 11 stóp. Po drugie, nie było dobrego sposobu na wykorzystanie przestrzeni powietrznej nad rowerami. Dlatego zbudowałem Bike Rack 2.0. Podstawowym pomysłem było zaprojektowanie wolnostojącej ramy do zawieszania rowerów pionowo na hakach. Dach zapewniłby miejsce na pudełka z częściami rowerowymi, wystarczająco szerokie, aby zmieściły się dwa pudełka z papierami do kopiowania, ale nie były tak wysokie, aby uderzyły w zwijaną bramę garażową. Musiał być łatwy do wykonania przez niezbyt wykwalifikowanego stolarza, takiego jak ja.

Mój wolnostojący stojak na rowery

Oprócz powyższych obaw projekt ten był napędzany dostępnymi materiałami. Zdarzyło mi się mieć kilka starych słupków ogrodzeniowych, około 3,5 "kwadratowych. Cztery z nich miały 6 stóp długości po odcięciu (większości) zgniłych, zainfekowanych termitami części, które były pod ziemią. Pozostałe dwa były drewnem poddanym obróbce ciśnieniowej, około 8 stóp długości. Miałem też kilka 2x4 różnej długości.

Dogodnie ustaliłem, że mogę zawiesić każdy z moich motocykli na haku wkręconym w belkę 6 stóp nad ziemią, tak aby dolna opona nie dotykała podłogi. Jeśli jeździsz na rowerze o długości większej niż 56 cm lub masz duży rozstaw osi, może być konieczne, aby stojak na rowery był kilka centymetrów wyższy od mojego.

Rowery zawieszone są na hakach wkręconych w spód każdej z dwóch równoległych poziomych belek. Zawieszają się pod pewnym kątem, z pewnym nakładaniem się. 36-calowy odstęp między poziomymi belkami pozwolił motocyklom powiesić się bez uderzania, ale ponieważ twój przebieg może się różnić, zachęcam do samodzielnego pomiaru.

Lista materiałów:

Rama:

 • cztery 6-metrowe słupki ogrodzeniowe o powierzchni około 3,5 cala
 • dwa 8-metrowe słupki ogrodzeniowe
 • cztery śruby 6 cali x 1/4 cala, najtańsze dostępne, około 50 centów każda w Home Depot
 • osiem podkładek, po dwie na każdą śrubę,
 • cztery nakrętki, po jednej na każdą śrubę
 • dwanaście haków rowerowych (78 centów każdy z Home Depot, gdzie są one opisane jako Crown Bolt 25 funtów. Wkręcany hak rowerowy ). Pamiętaj, że te haki są oceniane na 25 funtów. Jeśli twoje motocykle ważą więcej, powinieneś użyć innego haka. Zawiesiłem 50-funtową angielską 3-biegową prędkość na jednym z tych haków, ale kto wie, czy jest to bezpieczne? Te inne haki rowerowe są oceniane na 40 funtów, ale kosztują ponad dwukrotnie więcej.

Orzeźwiający:

 • dwa 6 stóp 2x4
 • sześć 3 stóp 2x4
 • dwa 6-metrowe 2x2
 • paznokcie

Górny pokład:

 • kilka desek 3 stóp x 1/2 cala

Przybory:

 • Wiercić
 • Wiertło z łopatkami 3/4 "
 • Wiertło 1/4 "
 • Wiertło 7/8 "
 • Dłuto 1/2 "
 • Widział
 • Klucz nasadowy
 • Młotek
 • Centymetrem
 • Plac

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Krok 1: Wykonaj dwa duże elementy ramy ze słupków ogrodzeniowych. Słupek o długości 8 stóp stoi poziomo na dwóch pionowych słupach o wysokości 6 stóp. Połącz je za pomocą połączeń śrub pociągowych, jak pokazano tutaj:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zacznij od użycia wiertła łopatkowego do wywiercenia poziomego otworu 3/4 "nieco więcej niż w połowie długości każdej pionowej belki o długości 6 stóp, wycentrowanej 2 3/4 cala od końca słupka. Użyj dłuta, aby wyrównać stronę otworu, w którym znajdzie się dolna podkładka.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Teraz wywierć pionowy otwór 1/4 "przez górną belkę i koniec belki pionowej. Otwór musi przecinać poziomy otwór 3/4" w belce pionowej. Posiadanie poziomego otworu już na miejscu daje cel, do którego należy dążyć podczas wykonywania tego pionowego otworu. Zastosowanie długiego wiertła ułatwia celowanie.

Pogłębić otwór w górnej belce. Włóż śrubę z podkładką. Na drugim końcu dodaj kolejną podkładkę i nakrętkę.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Umieszczenie dolnej nakrętki na końcu śruby w poziomym otworze było trudne. Aby to zrobić, owinąłem końcówkę śrubokręta lepką stroną na zewnątrz. Użyłem tego, aby ustawić nakrętkę na końcu śruby, jednocześnie dokręcając kluczem nasadowym. Kiedy odkryłem, że poziomy otwór jest zbyt mały, aby uzyskać klucz na końcu, wcisnąłem śrubokręt między nakrętką a krawędzią otworu i powstrzymałem nakrętkę przed obracaniem się podczas dokręcania śruby.

Krok 1 był dla mnie zdecydowanie najbardziej czasochłonny. Doświadczony pracownik drewna z lepszymi narzędziami może to być łatwe, ale zajęło mi to połowę mojego czasu budowy (1 z 2 dni), aby dowiedzieć się, jak to zrobić i połączyć ze sobą słupki ogrodzeniowe.

Krok 2: Przybij dwa kawałki razem za pomocą 36-calowych 2x4s. Aby utrzymać je w miejscu podczas montażu, oparłem jeden z nich o ścianę, a drugi przywiązałem do drabiny za pomocą starych rurek wewnętrznych.

Rezultat przypomina długi, wąski stół o wysokości 6 stóp. Kładę jeden 2x4 na poziomie podłogi, drugi 2x4 na środku, a trzeci 2x4 na każdym końcu poziomej belki. Niższe 2x4 wchodzą do środka; jeśli długa przekątna wszedłaby do środka, spowodowałoby to większą ingerencję w rower, który wisi obok niego.

Krok 3: Przybij gwoździe krzyżowe o przekątnej 6 stóp 2x4 na każdym z wąskich końców. Zwiększa to sztywność ramy o zaskakująco (w każdym razie dla mnie) dużą ilość.

Krok 4: Przybij gwoździe poziome 2x2 na poziomie podłogi, aby połączyć każdą nogę w celu uzyskania sztywności w długim wymiarze. Pierwotnie użyłem tutaj 2x4, ale przeszkadzały w kilku moich bardzo długich rowerach z rozstawem osi. 2x2 zapewniają wystarczający prześwit dla tych motocykli.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Krok 5: Przymocuj haczyki do dolnej części jednej poziomej belki. Pierwszy odłożyłem 5 cali od końca, a następnie rozstawiłem 10 cm od siebie. Był on na tyle szeroki, że mogłem powiesić rowery bez uderzania, o ile naprzemiennie ustawiałem jeden z przednim kołem w górę, a drugi z przednim kołem w dół.

Krok 6: Przymocuj haczyki do dolnej części drugiej poziomej belki. Umieść te haki, aby rowery po tej stronie zwisały między rowerami zawieszonymi na drugiej belce. Dla mnie pierwszy haczyk oddalił się o 10 cali od końca, a reszta była oddalona o 10 cali. Wiertło 7/32 "tworzy otwór o odpowiedniej wielkości, aby haki dobrze do niego pasowały.

Krok 7: Dodaj deski na górę. Po prostu położyłem je na górze, gdzie przypadkiem przylegają ciasno między dwoma 2x4, które są przybite do górnych belek. Jeśli deski zaczną się poruszać, kiedy dostanę stamtąd pudła, przykleję je na miejscu.

Ponieważ korzystałem z tarcicy pod ręką, koszt materiałów wynosił około 12 USD (głównie na haki). Potem wydałem o 18 USD więcej na spray w celu leczenia zarażonego termitem końca ogrodzenia; gdybym to zrobił ponownie, prawdopodobnie poprosiłbym moich sąsiadów, aby sprawdzili, czy któryś z nich ma stary słupek ogrodzenia wolny od szkodników.

Aha, i chociaż zapomniałem o tym wspomnieć wcześniej, powinieneś nosić okulary ochronne przed uderzeniem w rzeczy, a może maskę przeciwpyłową lub maskę oddechową, jeśli zamierzasz wiercić poddane obróbce ciśnieniowej tarcicę lub zabójcę sprayu.


1

Pojawił się dzisiaj w lokalnym serwisie eBay (znak towarowy):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wygląda na to, że jest wykonany z 2x2, z wyjątkiem głównego elementu naziemnego, który wydaje się być kawałkiem 8x4, co stanowi około połowę podkładu kolejowego. Są stosunkowo rzadkie, więc może wolisz ułożyć trzy kawałki 4x2 za pomocą krótkiego skieruj w dół, aby uzyskać podstawę o szerokości 6 ".

Chcesz użyć gwoździ ocynkowanych co najmniej i idealnie potraktowanego drewna. Stojąc na mokrym betonie, należy wziąć pod uwagę barierę wilgoci typu malthoid lub bituman.

Rozważałbym umieszczenie kilku z nich obok siebie i użycie jednej długiej dolnej płyty, a może także dodanie górnej płyty.

Byłoby to wyłącznie do przechowywania - bezpieczeństwo byłoby dość minimalne, chyba że połączysz wszystkie motocykle razem i wokół bezpiecznej kotwicy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.