Różne rodzaje kierownic


40

Jakie są różne rodzaje uchwytów rowerowych? Wszelkiego rodzaju mile widziane, wspólne i bezimienne.

Jeśli to możliwe, uwzględnij zalety i wady paska

Jeden pasek na post


Podobne do tego wpisu w jednym z wątków referencyjnych: http://bicycles.stackexchange.com/questions/244/terminology-index/322#322 . Duplikaty, czy nie? Powiązane pytanie nie zawierało szczegółów, które ten wątek próbuje osiągnąć.
Neil Fein,

2
@neilfein, myślę, że możemy mieć oba pytania, ponieważ anzery nie nakładają się zbyt wiele. 322 może po prostu powiedzieć, czym jest pasek obsługi i podać link do tego pytania.
Ian

@Ian - Gotowe. Umieszczam te trzy typy w starym wpisie tutaj, wciąż potrzebujemy zalet i wad typów kierownicy oraz trochę ładnych zdjęć CC.
Neil Fein,

1
W poszukiwaniu dziwnych typów kierownic znalazłem tę witrynę: BikeHacks.com .
Neil Fein,

2
Teraz to, co jest miłe, nie mając ludzi z przepływem stosów, zabija to przydatne pytanie z listy, ponieważ nie jest w formacie pytań i odpowiedzi.
studgeek

Odpowiedzi:


17

Płaskie pręty

Najprostszy rodzaj kierownicy, to prosty drążek z uchwytami na końcu. Płaskie paski były tradycyjnie używane tylko przez jeźdźców biegowych, ale teraz widzisz je w bardziej ogólnym zastosowaniu.

alternatywny tekst

Płaskie paski ( kredyt na zdjęcie )

alternatywny tekst

Płaskie pręty oferują więcej miejsca do montażu świateł i komputerów niż upuszczane pręty. Te pręty mają przymocowane końce prętów dla dodatkowych pozycji rąk. ( kredyt na zdjęcie )


1
Niesamowite! Używam również świateł mag na moim rowerze.
sixtyfootersdude

16

Upuść paski

Zwykle spotykany na rowerach szosowych. Zaprojektowany, aby dać kierowcy wiele pozycji rąk, a także możliwość „pochylenia” do przodu, zmniejszając opór powietrza. Można je wyposażyć w aerobary dla dodatkowej przewagi aerodynamicznej.

Belki upuszczające są zwykle węższe niż płaskowniki i nie zapewniają tak szczegółowej kontroli nad rowerem na nierównych powierzchniach. Krople są często najlepszym wyborem na dłuższe przejażdżki rowerowe.

Upuść paski

Upuść paski na rowerze turystycznym ( kredyt na zdjęcie )

Zobacz także: Wariacje na temat upuszczanych pasków .


14

Butterfly Bars - znany również jako bary turystyczne lub trekkingowe alternatywny tekst

Plusy: Dostępnych jest wiele różnych pozycji

Minusy: niezbyt lekki.

Często stosowany w rowerach turystycznych na długich dystansach, gdzie niezbędny jest komfort dzięki możliwości używania różnych pozycji jazdy.


13

Krążowniki

Pozwól jeździecowi usiąść prosto na rowerze, trzymając za drążki. Znane również jako kierownice stojące lub North Road, są powszechne w rowerach typu cruiser i niektórych rowerach komfortowych. Zamiatają z powrotem w stronę kierowcy, a uchwyty są bardziej skierowane do tyłu niż na boki.

Krążowniki

Rower Cruiser z kierownicą ( kredyt autorski )


13

Tri-bary

alternatywny tekst

(lub aerobary ) pochodzące z triathlonu, ale teraz widoczne w prawie każdej sytuacji na czas, gdy zawodnik jest sam i nie jest w stanie jeździć w grupie.

Zaletą tego projektu jest promowanie statycznej, opływowej pozycji, w której rowerzysta nie może się łatwo poruszać, ale pozostaje w aerodynamicznie korzystnej pozycji, dzięki czemu jazda jest szybsza.

Minusem jest to, że ten projekt jest często niewygodny przez dłuższy czas. Gdy jest używany na rowerze, który następnie jeździ w grupie, może być niebezpieczny, ponieważ zejście z barów w celu użycia hamulców wymaga czasu, a niektóre projekty przedstawiają kilka kolców z przodu, które mogą spowodować kolizję z bardziej miękkim celem gorszy wynik.

Tri-pręty mogą być „samodzielnymi” prętami lub być instalowane jako dodatek do normalnych prętów. Można również dodać przełączniki biegów, aby umożliwić rowerzystom utrzymanie pozycji podczas zmiany biegów. Triathloniści często wykorzystują przestrzeń między dłońmi, aby umieścić butelkę ze słomką, aby umożliwić nawodnienie przy minimalnym ruchu.


13

Kierownice Bullhorn (Sheldon Brown nazywa sztabki Cowhorn , chociaż nigdy nie słyszałem tego terminu gdzie indziej. Sztaby kombinowane AKA .)

kierownica Bullhorn

Czasami można je tanio znaleźć na lokalnym wysypisku rowerowym . Niektórzy uważają je za całkiem wygodne i pozwalają na wiele różnych pozycji.


(źródło: bikepro.com )

Chociaż specjalnie zaprojektowane kierownice są na ogół lepsze, możliwe jest zrobienie zestawu rogów, wycinając kierownicę i przewracając ją .


9
Whoa - ta kolumna kierownicy musi zostać ucięta, zanim ktoś zostanie na nią wbity!
darkcanuck

12

Jednym z bardziej interesujących barów, które wypróbowałem, jest Titec H-Bar (o ile pamiętam, są też inne marki H-Bar). Szalona ilość pozycji rąk. Jednak znalezienie dźwigni i dźwigni zmiany biegów może być trudne.

Titec H-Bar


1
Czy możesz pokazać to zamontowane na rowerze? na zdjęciu nie jest jasne, która strona jest z przodu.
RoboKaren

@RoboKaren Zaktualizowałem link, aby przejść do recenzji Bikemana. Ich zdjęcia są całkiem dobre.
Jack M.


11

Wnęka bary umieścić jeźdźca w bardziej wyprostowanej pozycji niż całkowicie płaskowników i może być lepsze dla rowerów górskich manewrów technicznych, takich jak krople do powolnych płaski (Hucking) i tylko ogólnie unosząc przednie koło, aby usunąć przeszkody szlaku. (Nadal są płaskimi kierownicami, ale są podniesione na końcach.)

Ważna jest również szerokość kierownicy, a trend na rowery górskie wydaje się być coraz większy. Szersze słupki zapewniają większą stabilność podczas włochatych zjazdów technicznych, ale wadą jest to, że zmniejsza się prześwit drzewa na szlaku.

alternatywny tekst


No dobrze, myślałem o taśmach w stylu MTB. Ogromny wzrost na tym BMX :-)
helloworlder

Oto typ, który miałem na myśli: cellbikes.com.au/FSA-K-Force-XC-Mountain-Bike-Riser-Bars W praktyce nadal są to płaskie pręty.
helloworlder

9

Różnice w upuszczanych słupkach

Innym ważnym rozróżnieniem na pasku upuszczania jest kształt kropli. Istnieją paski ergo, które wyglądają tak: alternatywny tekst Istnieją konwencjonalne paski zakrzywione, które wyglądają tak: alternatywny tekst

Pamiętaj, że linki są reprezentatywne dla stylu, a nie rzeczywistego kosztu. Pomiędzy słupkami powinna być nieznaczna różnica cen.

W moim przypadku pasek ergo odsuwa dłoń od dźwigni. To znacznie utrudnia dotarcie do dźwigni (głównie do zmiany biegów, chociaż jest to również granica komfortu podczas hamowania). Możesz rozwiązać ten problem na dwa sposoby: kupując zestaw dźwigni z opcją regulacji zasięgu lub wymieniając kierownicę. Robię to drugie.

Istnieje również drążek randonneur, drążek opadowy, w którym środkowy drążek wygina się lekko w górę na każdym końcu, kąt kropli na zewnątrz, a spadek jest mniej poważny niż standardowa konstrukcja. Zaprojektowany, aby był wygodniejszy podczas długich przejażdżek.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Myśląc o tym, ten wpis powinien być prawdopodobnie połączony z wpisem paska rozwijanego. Wszelkie sprzeciwy?
Neil Fein

Ani trochę. Zrobiłbym to sam, ale nie miałem pojęcia, jak to zrobić!
John Lam

Myślę, że przykład „konwencjonalnej krzywej” jest w rzeczywistości projektem o zmiennym promieniu, który jest rodzajem kompromisu między tradycyjną krzywą a ergo. Przykład randonneur ma bardziej tradycyjny kształt krzywej (ale rozszerzony). Przyjrzyj się uważnie najbardziej wysuniętej do przodu części krzywej; Konwencjonalna krzywa o stałym promieniu umieszcza ten punkt w połowie odległości między górą a dołem, różne konstrukcje krzywej o zmiennym promieniu mają ten punkt wyżej.
freiheit

5

Kierownice BMX

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

 • Stosowany głównie w rowerach BMX / „Cruiser” BMX i innych pojazdach na torze wyścigowym, odpowiednio z kołami 20 ”i 24”.

 • Często umieszczaj wyściółkę na trzonie i górnym drążku, gdy będziesz przez nie przechodzić, i uderzaj cenne części ciała po drodze.

 • Bardzo mocny, zaprojektowany, aby przyjmować wiele nadużyć.


@glorfindel obraz do naprawy XD
Swifty

@Swifty, kto go potrzebuje? Wystarczy użyć linku edycyjnego :)
Criggie

4

Nienazwane paski (?)

Róg byka setup z add on tak, że kierowca może jeździć w bardziej wyprostowanej pozycji, gdy w mieszkaniach. To wydaje się być dobrą konfiguracją, gdy czasami pożądana jest prędkość, ale jeździec chce również móc wąchać kwiaty. Możesz hamować od góry, pociągając za pręt .

alternatywny tekst

Od: Snob Bike NYC


nigdy wcześniej tego nie widziałem, całkiem fajnie, ale nigdy nie wsadziłem ich na rower.
curtismchale

Jak się nazywa? Jak na pierwotne pytanie, jakie są zalety / wady?
Neil Fein,

Przypominają mi kierownicę w stylu „upuszczania”, która miała ten kształt natywnie. Nazywano go Scott Drop-in kierownicą. Zasadniczo są to pręty drogowe o niższym poziomym obszarze przyczepności, równoległym do góry.
PositiveK

2
#bodge. nie jestem pewien, czy im zaufam
Swifty

0

Bary pościgowe

Głównie używane do wyścigów, zacierają granicę między megafonami a trójkątami / aerobarami.

Po raz pierwszy użyty w 1984 roku podczas jazdy Francesco Moser World Hour Record.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Sztabki pościgowe 3T.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Obniżone sztabki megafonu - dodaj do nich aerobary i staną się sztabami pościgowymi.

Plusy

 • Są dość aerodynamiczne, zachęcając do dobrej pozycji do prędkości.
 • Zwykle są wykonane z włókna węglowego, a zatem dość lekkie.
 • Szersze uchwyty są na ogół bardzo mocne i przemawiają do sprinterów, którzy wykorzystują dźwignię przez pręty, aby dodać wybuchową siłę przyspieszenia.
 • Agresywny wygląd - sprawia, że ​​czujesz się szybciej lub wydajesz się szybszy nawet w spoczynku.

Cons

 • Niezwykle drogie
 • Duża różnorodność połączeń między prętami i aerobarami, więc kupowanie części zamiennych jest trudne / drogie.
 • Całkowicie nadający się do kradzieży - roweru nie można zostawić poza lokalnymi sklepami, ponieważ byłby magnesem złodzieja.
 • Ryzyko zostania oznaczonym jako kierowca części, jeśli nie możesz jechać z prędkością, która by to uzasadniała.
 • Niewiele miejsc do montażu elementów sterujących - możesz mieć dźwignie hamulca na dolnych uchwytach i dźwignie zmiany biegów na końcach paska aerodynamicznego. Małe przyciski można powielać w wielu miejscach dzięki bezprzewodowym urządzeniom.
 • Mniej dobre, jeśli kurs ma ciasne / wolne zakręty techniczne z powodu mniejszej dźwigni.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.