Umieszczenie przedniej przerzutki na karbonowej ramie


8

Czy wkładasz coś pod klamrę na węgiel, aby ją chronić? W przeszłości zaciskałem hamulce na uchwytach MTB i niszczyłem je, więc zastanawiam się.


Zamontowałem światła na widelcach węglowych, a myśl o nadmiernym dokręceniu zacisków sprawiła, że ​​za każdym razem ...
darkcanuck

Sztyce z włókna węglowego to także kolejna część, z którą należy uważać.
Dana the Sane

1
Rozumiem, że części muszą mieć odpowiedni rozmiar dla węgla i pasować do właściwego momentu obrotowego (więc potrzebny jest klucz dynamometryczny) i pasta montażowa z węgla. Nie używasz podkładek ani pasków ani żadnych taśm między elementami a prętami / ramkami, ponieważ oznacza to, że masz niewłaściwy rozmiar.
Criggie

Odpowiedzi:


6

Związek węgla może zdecydowanie pomóc. Jak wskazuje poniższy link, pomaga to uniknąć „nadmiernego dokręcania”, aby zapewnić, że komponent się nie ześlizgnie.

http://www.finishlineusa.com/products/fiber_grip.htm

W mojej domenie osobistej, jeśli jest węgiel i węgiel lub węgiel i jakiś inny materiał, musisz użyć uchwytu z włókna. I klucz dynamometryczny. Brak pytań.


4

Przed instalacją przerzutki przedniej z zaciskami nie ma potrzeby traktowania podstawowego węgla. Uchwyt światłowodowy lub podobna mieszanka montażowa zwiększa przyczepność przy niższym momencie obrotowym, ale to nie przeszkadza w nadmiernym dokręceniu śruby i obcięciu rury. Do tego potrzebny jest klucz dynamometryczny i cierpliwość.

Zalecam podniesienie takiego klucza dynamometrycznego, jak ten:

enter image description here

Przykład pochodzi z https://www.amazon.com/Ritchey-5Nm-Multi-Torque-Key/dp/B009F93S9C ale wiele sklepów rowerowych ma podobne narzędzia.

Jest wystarczająco mały, aby zmieścić się w torbie na siodło, a ja zabieram go ze sobą na przejażdżki, na wypadek, gdyby coś się ześlizgnęło i wymaga ponownego dokręcenia.


1
Concur - tyle rzeczy na współczesnym rowerze to ~ 5 Nm to cenne narzędzie. „Dobrze skalibrowany łokieć” czasami nie jest wystarczająco dobry.
Criggie

2
Doskonała pierwsza odpowiedź - edytowałem ją trochę, aby uzyskać obraz w linii, ponieważ są one przechowywane na serwerach imgur. W ten sposób, jeśli połączony produkt zniknie, przyszli czytelnicy będą mogli zobaczyć, co masz na myśli i znaleźć odpowiedni zamiennik.
Criggie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.