Jak czyścić białą taśmę kierownicy?


17

Niedawno kupiłem (około dwa miesiące) nowiutkie, a lśniąca biel z kranu uchwytu bardzo się brudzi:

kierownica

Kusi mnie, aby po prostu zmienić taśmę na inny kolor - to byłby dla mnie problem rozwiązany - ale byłby to po prostu brudny hack. Jak mogę wyczyścić białą taśmę i usunąć brud?


1
Dla tych, którzy zastanawiają się tak, mam rower w sypialni, tj .: p.chmouel.com/inbedroom.jpeg
Chmouel Boudjnah

10
Masz na myśli, że wszyscy nie?
Neil Fein,

1
Owiń go białą (lub pomarańczową lub niebieską) taśmą hokejową.
Daniel R Hicks,

2
(Lub umyj ręce.)
Daniel R Hicks,

3
Po co to myć? Ciężko pracowałeś, aby zebrać tyle brudu - to po prostu pokazuje, że dużo jeździsz. Myślałem, że moja biała taśma będzie również PITA do utrzymania czystości, ale kiedy zdałem sobie sprawę, że to odznaka honoru, po prostu odpuściłem.
lawndartcatcher,

Odpowiedzi:


7

Weź chusteczki dezynfekujące do okrągłych pojemników, których zwykle używasz do blatów kuchennych itp. Podoba mi się marka Clorox w kolorze żółtym (Lemon Fresh!). Owinąć wokół prętów i lekko ścisnąć podczas skręcania / obracania w tym samym kierunku co owinięcie.

Z folią na bazie korka jest to dość skuteczne. Z niektórymi bardziej gładkimi opakowaniami (Jaszczurka itp.) Jest wręcz niesamowicie. Jeśli zaczniesz czyścić ściereczkami zgodnie z regularnym harmonogramem, z czasem folia stanie się jeszcze czystsza.


1
BTW: działa to również w przypadku innych okładów kolorystycznych ... zaskakujące, o ile lepsze opakowanie czarne (bez korka) wygląda po dobrym czyszczeniu.
Ken Hiatt,

3

Używam odtłuszczacza do cytrusów i jest świetny. Czyszczę nim cały mój rower, ale usuwa on pot i oleje z taśmy, więc brud przestaje się kleić.


3

Używam środka czyszczącego o nazwie Simple Green. Jest biodegradowalny (przyjazny dla środowiska) i naprawdę wykonuje pełne zadanie czyszczenia! Można go mieszać z różnymi mocami od rozmiaru 1/2 galona lub 1 galona wkładu. Początkowo jest w butelce ze sprayem. Używam go do czyszczenia roweru, a nie mydła i wody. Jest bezpieczny w użyciu i nie szkodzi farbie. Po prostu spryskaj go rowerem lub miękką ściereczką i z łatwością zetrzyj tłuszcz oraz brud / kurz. Nie trzeba płukać roweru. Powinien delikatnie usuwać brud / pot z taśmy na kierownicy. Jeśli uchwyty są z korka, użyj tylko odrobiny Simple Green na miękkiej szmatce i wytrzyj delikatnie i usuń z taśmy. Nie pozwól, aby Simple Green pozostało na taśmie przez dłuższy czas (co zależy od siły, jaką miksujesz Simple Green). To samo dotyczy wycierania motocykla za pomocą Simple Green. Don' pozostawić do wyschnięcia na farbie. Wytrzyj i zwilż drugą ściereczką, wytrzyj ją. Znajdziesz więcej zastosowań dla Simple Green oprócz roweru! Jeśli jesteś w związku małżeńskim, lepiej kup dwie butelki, aby twój małżonek mógł mieć własną butelkę!


1
słowo ostrzeżenia na ekranie uproszczonym. Jeśli pozwolisz usiąść zbyt długo, jak powiedzmy rok, wszystko wybiela. Zwłaszcza w upale. Coś w tym z czasem się psuje i może uszkodzić rzeczy, gdy są stare.
Matt Adams,

Uwielbiam Simple Green, ale już nie zostawiaj go włączonego ani nie pozwól, aby części w nim wnikały przez bardzo długi czas ... ( velonews.competitor.com/2005/11/bikes-and-tech/technical-faq/… )
Glenn Gervais

1
Powyższy link zawiera post z rep @ Simple Green, który ma (nowy) produkt, Extreme Aircraft i Precision Cleaner, jak twierdzą, jest lepszy do stosowania na częściach rowerowych niż zwykły stary Simple Green. Możesz go pobrać tutaj: amazon.com/gp/product/B001VXU7OE
IconDaemon

3

Płyn do mycia naczyń i niewielka ilość sody oczyszczonej, ciepłej wody, na starej skarpecie lub szmatce. Przecierać wilgotną szmatką. Czysty i jasny.

Większość brudu na mojej taśmie kierownicy pochodzi z czyszczenia resztek opon podczas jazdy na rowerze.


1

Użyłem Cif lub Jif, jak to się kiedyś nazywało. To kremowy środek do czyszczenia łazienki i powierzchni kuchennych. Działa cuda.


0

Nigdy nie popełniłem błędu przy czyszczeniu okładów przy użyciu mydelniczki i smaru do łokci. Używam starego ręcznika i mydła do naczyń. To świetna robota, dokładnie oczyszczając okłady ze smaru rowerowego i potu.


0

chusteczki dla niemowląt przez cały dzień syn - najlepsza, najtańsza opcja od obręczy do obręczy, a można nawet uzyskać je organiczne! Użyłem nawet oleju kokosowego jako smaru do rowerów na miejscu.


Witamy w Bicycles @face. Jako nowy użytkownik zachęcam do zapoznania się z naszym centrum pomocy, aby dowiedzieć się, jak działa ta strona. Cieszyć się!
andy256

-1

Użyj starej szczoteczki do zębów i zwykłej pasty do zębów


Dzień dobry i zapraszamy do SE Bicycles. Czy możesz rozszerzyć swoją odpowiedź o więcej szczegółów? Zrobiłeś to sam? Czy działał dobrze, czy był mniej skuteczny niż inne metody czyszczenia?
Criggie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.