Co sprawia, że ​​dobry rower szosowy na poziomie podstawowym?


32

Jeżdżę na rowerze górskim od lat, ale wolę jeździć na dłuższych dystansach po utwardzonej ziemi, więc myślę, że rower szosowy byłby lepszy. Kiedy pytam, co to jest dobry rower, nie potrzebuję marek ani modeli - bardziej, jakich elementów roweru powinienem szukać i czego powinienem unikać? Dodatkowo, czy konieczne jest „pójść na całość lub w ogóle nie iść”, jeśli chodzi o wydatki - uzyskać naprawdę dobrej jakości rower szosowy za 500 do kilku tysięcy dolarów, czy też powinienem kupić tanio na rowerze drogowym o wartości 100-200 $, ponieważ to mój pierwszy, a potem lepszy, kiedy mam większe doświadczenie?


jak daleko i jak często będziesz jeździć
Ian

3
możesz rozważyć umieszczenie na rowerze górskim poprawek
Tim

Wolałbym dłuższą jazdę niż krótszą, trudniejszą. W weekendy jadę rowerem górskim na 30-40 mil, tylko na ścieżkach rowerowych. W dni powszednie chodzę około 10-15 mil i jeżdżę około 3-4 dni w tygodniu przez wiosnę / lato / jesień. Nie wiem nic o zakładaniu zręczności na rower górski. Mój obecny rower (nieco zawstydzająco) to model Walmart Schwinn, który dostałem 2 lata temu przed pójściem do college'u i bardzo go używałem.
xdumaine

@srank Zatwierdziłem zmianę, ponieważ jest poprawna technicznie, ale tak naprawdę niewielka zmiana takich rzeczy nie dodaje żadnej wartości. Wiemy, co oznacza OP, nawet jeśli formatowanie i wielkie litery nie są idealne. Niewielkie zmiany szkodzą.
Criggie

Odpowiedzi:


11

Na początku lata właśnie kupiłem stary rower Norco. Miałem mnóstwo zabawy. Przez miesiąc obserwowałem Kijiji (podobną do craigslist) każdego miesiąca i ostatecznie ten rower się pojawił. Nigdy nie jeździł (nie było nawet zadrapania), a cena wynosiła tylko 75 dolarów kanadyjskich.

Porównując mojego Norco do przyjaciela Trek 3000 $, oto co znalazłem:

 • Różnica masy między rowerami była mniej dramatyczna, niż się spodziewałem. Nowszy rower ważył może 70% tego, co ważył starszy rower.
 • Nowszy rower miał znacznie lepszy system zmiany biegów. Manetki znajdują się na dźwigniach hamulca. Starszy rower ma manetki na dolnej rurze. Aby zmienić bieg, musisz zdjąć rękę z drążków i sięgnąć do dolnej rury.

Zmiana dźwigni hamulca

Przesunięcie w dół rury

 • Kaptury nowego motocykla są bardziej wygodne na dłuższe przejażdżki.
 • Nowszy rower ma znacznie więcej biegów. To jest plus i minus. Starszy rower ma tylko 6 biegów z tyłu i 2 z przodu. Zaletą tego jest to, że koła zębate mogą być znacznie grubsze. Słyszałem, że te koła nigdy się nie zużyją.
 • Nie boję się jeździć starszym Norco do szkoły i zamknąć go podczas pracy. Nigdy bym tego nie zrobił z droższym rowerem.
 • Miałem wypadek na starszym Norco drugiego dnia, kiedy na nim jeździłem, co spowodowało uszkodzenie przedniego koła. Koszt wymiany to 30 USD. Na drogim rowerze bóg wie tylko, ile kosztowałaby ta katastrofa.
 • Nowszy rower ma trochę węgla w ramie. Teoretycznie powinno to zmniejszyć wibracje na drodze (i inne rzeczy?). Starszy rower jest w całości wykonany ze stali.

Podsumowując, jeśli chcesz ścigać się, potrzebujesz lepszego roweru. Jeśli chcesz się dobrze bawić, bądź aktywny i idź szybko. Myślę, że starszy rower szosowy jest doskonałym punktem wyjścia. Prawdopodobnie w pewnym momencie zainwestuję w lepszy rower szosowy, ale zdecydowanie nadal będę go utrzymywał, aby robić zakupy i jechać do szkoły. (Może przekonwertuję to na jedną prędkość).


16

Należy wziąć pod uwagę, że przy zakupie nowego roweru jest to mieszanka różnych komponentów, które są następnie pakowane razem i otrzymujesz zniżkę na sumę części. Oznacza to, że różni producenci próbują zaoszczędzić pieniądze, używając tańszych przedmiotów do niektórych elementów całej układanki.

Głównymi nagłówkami są rama, układ biegów, hamulce i koła - wszystko inne jest (relatywnie) tańsze. Zastanów się więc, jakie rzeczy łatwo zmienić, gdy masz ochotę na aktualizację. Wymiana kół jest trywialna, trudniej jest zmienić hamulce, jeszcze mocniej biegi, a nowa rama oznacza całkowitą przebudowę.

To jest priorytet przy rozważaniu roweru.

 1. Upewnij się, że rama jest dobrze dopasowana - idealnie będzie idealnie, ale różne zastosowania wymagają różnych rozmiarów / geometrii ramy (próby czasowe, wyścigi szosowe, trening, dojazdy, przejażdżki rekreacyjne), więc perfekcja oznacza różne motocykle.
 2. Wybierz biegi i hamulce - nie chcesz jednak brać udziału w wielkiej debacie SRAM Shimano vs. Campag Vs - szczerze mówiąc, wszystkie są w dużej mierze ważne, chyba że wiesz dużo więcej niż ja
 3. Koła są niezwykle ważne, ale także łatwiejsze do wymiany. Głębsze felgi są szybsze, mniej szprych jest na ogół szybsze, lżejsze jest lepsze. Możesz wydać tyle samo na koła, co samochód używany.
 4. Cała reszta to bonus i jeszcze łatwiej go zmienić (siodła, kierownice, korby itp.)

Na każdym etapie wydawaj jak najwięcej pieniędzy, zawsze będziesz w stanie wydać więcej. Ale ostatecznie w przypadku nowej maszyny nie warto budować własnej, dostaniesz lepszą ofertę, kupując ją w całości i kompletnie, ale powinieneś kupić z pół oka na to, jakie części przejechali i które możesz ulepszyć linia.


Zmienniki są również drogie w ulepszaniu i nie jestem pewien, czy umieścisz to w swojej kategorii „biegów”. Dlatego trudno jest zmienić liczbę biegów (powiedzmy, z 7 kół łańcuchowych na 10), ale wymiana kasety jest stosunkowo tania.
amcnabb

Oto odpowiedź.
AzulShiva

9

Najważniejsze jest to, aby dobrze do ciebie pasowało. Nie musisz wydawać dużo pieniędzy - w rzeczywistości odradzałbym to w przypadku pierwszego roweru szosowego. Ale podstawowy rower, który dobrze do ciebie pasuje, sprawi przyjemność i przyzwyczai się. A gdy zdobędziesz z nim więcej doświadczenia, będziesz wiedział, co zmienić / ulepszyć, jeśli poczujesz potrzebę zakupu droższego roweru na drodze.


To ma sens. Trudno mi uzasadnić wydanie <1000 $ na rower, którego nie jestem pewien, że mi się spodoba, ponieważ nigdy wcześniej nie jeździłem na takim rowerze.
xdumaine,

2
Więc ... Zobacz mój post przez starszy rower za 75 USD na liście Craiga! bicycles.stackexchange.com/questions/1121/…
sixtyfootersdude

8

Zazwyczaj punkt odcięcia (myślę) dla roweru wysokiej jakości mieści się w przedziale od 1000 do 1200 USD. Często patrzysz na tę samą ramę, co w modelu 2000 USD, ale z komponentami niższej klasy. Na moim koncie bankowym zawsze wydawało mi się łatwiejsze uaktualnianie komponentów.

Ponieważ mówię o sprzedaży detalicznej, możesz znaleźć coś w przedziale 500 USD na stronie takiej jak Craigslist. W rzeczywistości zrobiłem to tego lata. Kupuję Treka 1.5 z zeszłego roku za 650 USD (sprzedaż detaliczna to około 1200 USD kanadyjski).

Powiedziałbym, że 100 $ - 200 $ jest o wiele za niskie, aby kupić rower jakiejkolwiek rozsądnej jakości, chyba że spadł z ciężarówki (skradziony) lub znasz kogoś, kto ma fetysz rowerowy i chce się z nim rozstać ich znaczące inne wokół.

Kolejne dobre pytanie zostało zadane konkretnie o zakupach od Craigslist, które prawdopodobnie poinformują cię, jeśli zdecydujesz się wybrać tę trasę. Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie używanego roweru?


Od dłuższego czasu nie kupowałem motocykli, ale rzuciłem okiem na niektóre główne marki. Istnieje kilka bardzo przyzwoitych motocykli, które można kupić w przedziale cenowym od 1200 do 1600 USD.

3
Czy mówisz o USD lub dolarach skądinąd?
WW01

4

Znajdź dobry LBS (lokalny sklep rowerowy), który zajmuje się rowerami szosowymi i ma dział motocykli używanych. Mogą nie mieć czegoś dla ciebie w tej chwili, ale jeśli z nimi porozmawiasz, powiedz im, czego szukasz, wypróbuj nowe motocykle, aby uzyskać naprawdę dobry rozmiar, którego potrzebujesz, mogą po prostu zadzwonić, gdy pojawia się właściwa zamiana.


4

Zrobiłem dokładnie to - po zerwaniu starej ramy MTB po 2500 km postanowiłem kupić rower szosowy.

Wyszukiwanie, badanie i przeglądanie sugerowało, że elementy poziomu 105 byłyby dobrą podłogą, a ja wolałem hamulec tarczowy z przodu. Ceny wyniosły około 2200 USD za aluminium i około 2500 USD za to samo w przypadku węgla.

Zamiast tego kupiłem rower szosowy w 1998 roku za 100 USD od marki (lokalny eBay) i jest świetny. Jeżdżę dalej i szybciej.

Kończysz średnio o 5 km / h szybciej, a Twoje czasy wspinania spadną o ~ 10-20%.

Odpowiedź : Komfort to dobry rower szosowy.

Komfort zapewnia dobra pozycja ciała, dlatego dopasowanie roweru jest ważniejsze w rowerze szosowym niż w MTB. Na MTB trochę bardziej wstajesz z siodła, na rowerze szosowym utrzymujesz dość podobną pozycję.

Pomagają gładsze opony - możesz jeździć na rowerze szosowym, ale będzie to okropna droga na zamkniętej drodze (drogi żwirowe nie są fajne), a łata żwiru na drodze może cię zaskoczyć.

Rowery szosowe mają również twarde opony - ciśnienie powietrza w rurce wynosi 100 + psi i zapewnia trudną jazdę. W nowym motocyklu szukałbym widelców stalowych lub węglowych, aby oderwać się od jazdy. Moje aluminiowe widelce są „bzyczące”, co prowadzi do drętwienia dłoni.

Zastanów się, jak spędzić czas z Brifters (zintegrowane hamulce i dźwignie zmiany biegów), jeśli tego właśnie chcesz spróbować. Przekładnie Downtube były dobre w tamtych czasach, ale próbujesz pomysłów na nowy rower - nic nie ma już przekładni Downtube.

Proponuję poszukać dobrego używanego roweru szosowego, jeździć nim przez kilka miesięcy i dopracować swoje oczekiwania i wymagania. Nadal chcę przedniego hamulca tarczowego, ale może poczekać.


2
Około rok później aktualizacja. Przejechałem 6500 km mojego „taniego” roweru szosowego i wiele się nauczyłem. Mój brzuch skurczył się do tego stopnia, że ​​mogę używać kropli przez 5-10 kilometrów na raz. Brałem udział w wyścigu szosowym na 100 km i skręciłem w czasie 5 godzin 10 minut (było dużo wzniesień, dobrze?) I wystartowałem w tegorocznym wyścigu. Nowe opony, krótszy mostek i rower ładnie do mnie pasuje. I jest coś w przekazywaniu rowerzystów z włókna węglowego na prawie 2-letnim rowerze, szczególnie tam, gdzie stylistyka wygląda w każdym wieku.
Criggie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.