Jaka jest rozsądna prędkość na długich dystansach na rowerze?


51

Jestem ciekawy, jaka jest rozsądna prędkość podróżowania na rowerze. Prędkość będzie się oczywiście różnić w zależności od warunków, w których jedziesz. Planuję zabrać ze sobą GPS w ten weekend, aby zobaczyć, jak szybko idę. Zanim to zrobiłem, chciałem uzyskać kilka testów porównawczych.

Przez większość czasu będę jeździł na starszym rowerze szosowym na pokruszonej skale. (Bardzo mała skała, z dobrym oporem toczenia, ale wciąż znacznie gorsza niż nawierzchnia).

Będę też jeździł tym szosowym rowerem po drodze (tj. Chodnik w Ameryce Północnej, asfalt w Wielkiej Brytanii).

Jaka jest rozsądna prędkość na tych dwóch powierzchniach? Bardziej interesuje mnie prędkość na długich dystansach, tzn. Gdybyś przejechał 80 km, jaka byłaby Twoja docelowa prędkość?


8
Uwaga: w USA „chodnik” oznacza normalną nawierzchnię drogi. W Wielkiej Brytanii jest to odpowiednik amerykańskiego chodnika
Jonny Cundall

@Jonny, zaktualizuję pytanie, ale jeśli chcę być bardziej ogólny, co mam powiedzieć?
sixtyfootersdude

Droga? Asfalt? Beton? Płyty?
Amos

8
@Amos: Myślę, że „droga”. Niestety nasze kraje są podzielone wspólnym językiem. W Stanach Zjednoczonych „Tarmac” jest zazwyczaj specyficzny dla lotnisk i myślę, że jest to właściwie znak towarowy korporacji Tarmac w Wielkiej Brytanii. „Beton” stosuje się w przypadku substancji wykonanej z wapienia, gliny i gipsu z kamieniami i piaskiem dodanymi jako kruszywo. Płyty są szczególnym formatem betonu, na którym można zbudować budynek, lub być może dużym kawałkiem bekonu. Technicznie wspólną nawierzchnią drogi jest „beton asfaltowy” złożony ze smoły (gęstego oleju) i kruszyw, ale zazwyczaj tylko inżynierowie używają tego terminu.
freiheit

1
Wypróbuj Strava - strava.com, aby śledzić swoje przejażdżki, śledzić kondycję i postępy oraz zobaczyć, z jaką prędkością jeżdżą twoi kumple.
Aaron Barker

Odpowiedzi:


97

Prędkość różni się znacznie w zależności od rowerzysty, w zależności od kondycji, warunków drogowych i natężenia ruchu. Niektóre z moich obserwacji (prędkość przelotowa w oparciu o płaską, utwardzoną drogę w dobrym stanie):

 • 20 km / h (12,4 mph) - wielu „okazjonalnych” rowerzystów jeździ wokół tej prędkości
 • 25 km / h (15,5 mil / h) - większość osób dojeżdżających do pracy
 • 30 km / h (18,6 mil / h) - szybcy dojeżdżający do pracy, wolniejsi kierowcy
 • 35 km / h (21,7 mph) - szybkie roadies
 • szybciej niż na długim mieszkaniu i prawdopodobnie są zawodnikami

(na podstawie tego, kogo mija i kto mija podczas jazdy z prędkością około 30 km / h)

Średnia prędkość będzie zwykle wolniejsza niż myślisz, po zatrzymaniu ruchu i wzniesieniach, szczególnie na dłuższych dystansach (np. 80 km). Na mojej 21-kilometrowej trasie dojeżdżam do 30+ na każdym długim odcinku, jaki mogę, ale moja średnia wciąż działa tylko do 24 km / h. Na dłuższe przejażdżki płynę około 27-28 km / h, co jest bardziej zrównoważone; Uśrednianie 22-24 podczas bardzo długiej jazdy (200 km) to dla mnie świetne tempo.


13
+1 To trudne pytanie, z tyloma odpowiedziami, ile osób, ale chodzi o najczystszą odpowiedź, jaką kiedykolwiek widziałem.
Czy

2
+1. Duży wpływ ma też rower i wiatr - w młodości mogłem średnio 30 km / h na moim roadie w ciągu 1 godziny jazdy. Trochę od wiatru, który spadłby znacznie (wigilia, choć była to pętla - pomyślałbyś, że wrócisz na wietrze, co straciłeś na wietrze ... nie ...). Ta sama jazda na moim MTB (ze mną na tym samym poziomie sprawności) mógłbym osiągnąć 24 km / h przy takim samym wysiłku. Zrzuć 2 km / h poza te i to było tempo „spokojnego rejsu / cały dzień”, że tak powiem. Ta sama jazda w grupie zwiększyłaby prędkość. Tylko ciśnienie w oponach jest dobre dla kolejnej zmiany 2-3 km / h.
mattnz

To pasuje do mojego doświadczenia i ludzi, których widzę na Strava. Najszybsi ludzie, którzy nie należą do klubu pro kolarskiej, średnio wynoszą około 36 km / h. Profesjonalni ludzie (ludzie, którzy robią to jako pracę) średnio od 40 do 45 km / h (sprawiają, że czujesz się dość powolny ..) w tym samym czasie z drogi.
John Hunt,

Ponadto średnia średnia jest dość bez znaczenia, ponieważ wspomniane światła drogowe itp. Mają ogromną różnicę w stosunku do średniej średniej.
John Hunt

+1, ale chociaż są to prawdopodobnie średnie prędkości poruszania się po płaskim terenie, ruch będzie miał dużą różnicę, podobnie jak bity, gdy się poruszasz, ale zbliżasz się / zatrzymujesz. Można je zatem traktować bardziej jak górne graniczne prędkości na płaskim terenie, przynajmniej w przypadku jazdy miejskiej / podmiejskiej. Uważam więc, że im dłuższa jazda, tym szybsze tempo, ponieważ moje krótkie przejażdżki mają większy ruch (i być może więcej wzniesień, ponieważ mam większy wybór trasy, gdy jadę dalej)
Chris H

19

Średnia prędkość jest bardzo zależna od:

 • Twoja sprawność fizyczna (główny czynnik)
 • Pogoda (szczególnie wiatr)
 • Jakość nawierzchni drogi
 • Zakłócenia, takie jak sygnalizacja świetlna, spacery z psami na ścieżkach rowerowych
 • Skumulowane zmęczenie w ciągu wielu dni
 • Jak pagórkowaty jest teren (chociaż można to zrównoważyć szybszym zjazdem)

Jak wspomniałeś, najlepszym sposobem na sprawdzenie jest użycie GPS i sprawdzenie, jak szybko jeździsz. Znalazłem w ciągu około 6 miesięcy jazdy, moja średnia prędkość podczas długich przejażdżek jest około średniej z moich krótszych przejażdżek ( Klasyfikuję „długi” jako około 150–200 km, a „krótki” jako może 30–80 km)

Na przykład, oto wykres moich odległości w stosunku do średniej prędkości:

Moja średnia prędkość w funkcji odległości

(osie są w km / hi km)

Przejazdy> 50 km o średniej prędkości 25-30 km / h są przeważnie przejażdżkami grupowymi. Ignorując te, powyżej około 80 km zaczynają zbiegać się do średnio 20 km / h (chociaż na 80 km wahałem się od około 15-25 km / h, ale obejmuje to również moment, kiedy zacząłem jeździć ..)

Te liczby są dla mnie specyficzne, a nawet wciąż się różnią (szczególnie w czasie):

Prędkość w czasie

Te średnie są rozłożone na kilka różnych motocykli (od początku kwietnia na rowerze hybrydowym, od kwietnia do połowy maja na jednym rowerze szosowym, a reszta na innym rowerze szosowym) - ale kolce są prawie wszystkie związane z jednym teren (w lipcu występuje duże zanurzenie związane ze wspinaczką na wzgórze Strava), zmęczenie (sierpniowe zanurzenie było kolejnym wyzwaniem na Strava, jazda na długich dystansach przez kolejne dni) lub inne czynniki wymienione powyżej

Przepraszam za dość chaotyczną odpowiedź, ale mam nadzieję, że przekazuje ona, że ​​średnia prędkość zależy od wielu czynników i trudno jest podać konkretną odpowiedź


Czy te dzieci jeżdżą na tym samym rowerze?
mattnz

@mattnz dobry punkt, było na różnych motocyklach, ale wszystkie są porównywalne (dwa motocykle szosowe i hybryda z oponami drogowymi) - inne czynniki spowodowały znacznie bardziej zauważalną wariancję
dbr

11

Odpowiedziałem już na to pytanie, ale jest to inna odpowiedź; Niedawno zacząłem używać strony internetowej o nazwie Strava (mają również aplikacje na iPhone'a / Androida, a także akceptują przesyłanie GPX, które mogą być generowane przez wiele platform i urządzeń - używam MotionX-GPS na iPhone'a).

Ich (moim zdaniem wyjątkowym) centralnym punktem jest umożliwienie użytkownikom zdefiniowania określonych „segmentów” jazdy, a następnie każdy, którego przesłana trasa przechodzi przez ten segment, jest uwzględniony w wirtualnej tabeli ligowej. Pozwala to łatwo porównywać się z innymi na krótkich trasach, podjazdach, sprintach i tak dalej.

Tak długo, jak jeździsz rowerem po rozsądnie zaludnionych obszarach, będziesz zdumiony, ile segmentów obejmuje Twoja jazda, przynajmniej w okolicach Londynu.

(Nie mam połączenia z witryną, poza tym, że jestem zadowolonym, płacącym klientem).


2
Strava, dobre znalezisko
Carson Reinke

Jedyną ostrożnością jest to, że użytkownicy Strava są bardziej poważnymi jeźdźcami, a zatem szybszymi niż przeciętni.
Eric Shain,

11

Jazda na Randonneuring lub Audax polega na jeździe na odważnie długich dystansach, aby czerpać przyjemność z jazdy odważnie długich odległości. ( www.audax.org.au )

Jedna z metod obejmuje jazdę peletem z prędkością 22,5 km / h (14 mil / h) do 1000 km. Inna metoda polega na jeździe w dowolnym tempie powyżej 15 km / h (9,32 mil / h) (do 600 km) lub 13,33 km / h (8,32 mil / h) (1000/1200 km).

Sugerowałbym, że rozsądne prędkości dla jazdy na bardzo długich dystansach wynoszą ogółem 15 km / h, łącznie z przerwami do 600 km, lub 13,33 km / h dla jazdy 1000/1200 km / h.

W rezultacie czuję się dobrze, gdy pokonuję 15 km / h faktycznego czasu podczas jazdy na długich dystansach i staram się poprawić moją jazdę, aby móc uzyskać 15 km / h rzeczywistego czasu, w tym sen na dłuższych dystansach.


5
Dobry punkt i warte podkreślenia różnice między średnią prędkością, jaką można uzyskać z punktu A do B, a średnią prędkością toczenia, z której korzysta wiele osób (np. Z wyłączeniem postojów). Zrobiłem pierwszy Audax tydzień wcześniej i 210 km zajęło mi 11 godzin, podczas gdy moja średnia prędkość toczenia zgłaszana przez komputer wynosiła 21,7 km / h
SmacL

7

Jak długi jest kawałek sznurka? Twoja prędkość zależy całkowicie od Twojej powierzchni, wyposażenia, typu roweru ... i Ciebie!

Prowadzę rejestr większości przejazdów treningowych (przez kilka ostatnich lat z GPS, ale podsumowanie danych sięga dalej) i konkuruję ze sobą. Jeśli interesuje Cię to, co powinieneś / powinnaś robić, być może skontaktuj się z lokalnym klubem.

W czasie dojazdów moja średnia krocząca z dużą ilością hamowania i przyspieszania jest dobra mph lub dwa niższe niż przejazdy treningowe (dalsze, ale spokojniejsze drogi), a tempo wyścigu wynosi kolejne mph lub dwa wyższe; przełaj i jazda terenowa są całkowicie zależne od terenu, więc przebieg naprawdę będzie się bardzo różnić

A jeśli masz profesjonalne aspiracje na drodze, będziesz chciał osiągnąć średnią prędkość co najmniej 25-27 mil na godzinę.


Nie zniechęcaj się tymi szybko brzmiącymi średnimi. W ciągu kilku miesięcy próbowałem być tak szybki jak ktoś inny na Strava. Większość jest po prostu w twojej głowie. Niedawno dostałem również HRM, dzięki czemu mogłem zorientować się, ile wysiłku włożyłem - bardzo łatwo jest myśleć, że starasz się dość ciężko, kiedy po prostu nie jesteś, to całkiem zabawne.
John Hunt

5

Oto artykuł ze średnimi prędkościami dla różnych przypadków.

Kiedy pokonuję dystans większy niż 100 km, przydatne jest kierowanie się tętnem, a nie prędkością. Wybierz zrównoważone tętno i trzymaj się go, niezależnie od chwilowej lub średniej prędkości. Na długich dystansach, jeśli nie ścigają się z taktyką i tak dalej, ważne jest, aby być stabilnym.


Artykuł z linkiem zawiera bardzo dokładną listę, w tym prędkości dojazdów, rekordy świata i średnie dla różnych ras w czasie. To było bardzo interesujące.
amcnabb

2

Wiele świetnych odpowiedzi, ale jedna zmienna, o której nie wspomniano, dotyczy tego, czy jedziesz sam, czy z innymi. Skutki redagowania są znaczące. Jeżdżę z innymi o co najmniej 2 km / h, ponieważ mogę spędzić dużo czasu po nich.


1
Myślałem, że to będzie duplikat odpowiedzi, ale nie jest. Dobre plamienie!
Criggie

0

Jeśli mieszkasz gdzieś, gdzie prawo pozwala na jazdę po chodniku, nie powinieneś przekraczać prędkości około 8 mil na godzinę, ponieważ chodniki są przeznaczone dla spacerowiczów.


Przepraszam, miałem na myśli nawierzchnie chodnika (w Ameryce Północnej słusznie byłoby powiedzieć: „nasze drogi są wykonane z chodnika”). Jak nazwałbyś materiał, z którego zbudowana jest droga? Czy brukujesz swój podjazd?
sixtyfootersdude

1
ha ha. Podejrzewam, że oryginalny plakat pochodzi z Ameryki Północnej i dlatego oznaczał „drogę”, kiedy mówili „chodnik”. Angielski w USA a w Wielkiej Brytanii.
alumb

4
Nie, Tarmac jest lotniskiem w USA.
freiheit

2
@Ian W Stanach Zjednoczonych „chodnik” ogólnie oznacza twardą nawierzchnię drogi, taką jak asfalt lub beton (może również odnosić się do twardej nawierzchni chodnika). sześćdziesięciostopniak używał tego terminu do kontrastowania go z żwirową drogą. „Asfalt” w USA odnosi się do pasów startowych lotnisk; termin ten jest w rzeczywistości przestarzały, ponieważ faktyczny materiał o nazwie Asfalt został zasadniczo zastąpiony asfaltem (choć wierzę, że asfalt brytyjski jest powszechnie nazywany asfaltem). W Stanach Zjednoczonych miejsce, w którym jeżdżą samochody, nazywane jest „drogą”, a miejsce, w którym przechadzają się piesi, nazywane jest „chodnikiem”.
Brian Campbell,

9
@BrianCampbell - Z wyjątkiem Nowego Jorku, gdzie piesi przechadzają się po ulicy, a taksówki jadą chodnikiem.
Daniel R Hicks

-2

moje średnie wynoszą 28 - 30 km / h nawierzchnia asfaltowa płaski teren 23 - 25 km / h nawierzchnia asfaltowa walcowana 23 - 25 km / h nawierzchnia żwirowa płaski teren 18 - 20 km / h nawierzchnia żwirowa walcowany

chodnik nie jest definicją obszaru, mają go zarówno drogi, jak i chodniki. jest wiele chodników, niektóre z nich to: beton asfaltowy, beton hydrauliczny, bloki kamienne, bloki betonowe, żwir itp.


-2

Zdecydowana większość motocykli ma przekładnię. To zależy od współczynnika biegów, od którego zaczyna się matematyka.

Użyłem http://www.sheldonbrown.com/gears/, aby uzyskać tabelę „mierników opracowanych”

For 700 X 25 / 25-622 tire
With Shimano 7-speed "ai" 11-12-14-16-18-21-24 Cassette

  46  36  26  <-- Front Chain Ring
11 8.2 6.5 4.7
12 7.6 5.9 4.3
14 6.5 5.1 3.7
16 5.7 4.4 3.2
18 5.0 3.9 2.8
21 4.3 3.4 2.4
24 3.8 3.0 2.1

^ Rear cog selected

Tak więc w 46/11 mój rower szosowy przetoczy 8,2 metra na każdy pełny obrót pedałów / tarczy przedniej.

 8.2 metres x 90 RPM x 60 minutes/hour / 1000 = 44.3 km/h

Wjeżdżając na strome wzgórze, mogę być w 26/24, co jest bardzo bliskie obrotowi jednego koła na jeden obrót tarczy przedniej.

 2.1 metres x 90 RPM x 60 minutes/hour / 1000 = 11.3 km/h

Odpowiedź Sprowadza się to do tego, jakie przełożenie można prowadzić przez długi czas przy ~ 90 obr./min?

Dlaczego 90 RPM? To powszechnie lubiane miejsce na kadencję. Początkujący pedałują o wiele mniej obrotów na minutę. Niektórzy profesjonaliści opowiadają się za 120 jako lepszym celem, czyli normalnym rytmem marszu lub marszu. Touring może być nieco niższy RPM.


4
Przełożenia przekładni nie są głównym wyznacznikiem i w dużej mierze, gdy masz więcej niż 5, więc nie mają znaczenia. Duże odległości to przede wszystkim komfort, moc wyjściowa, nawodnienie i jedzenie, a nie „czy masz dokładnie właściwe przełożenie”. Ta odpowiedź koncentruje się na złej rzeczy.
Móż

-5

Moja średnia to 20 mph do 22 mil na godzinę na chodniku, gdy nie jedzie mocno, ale to jest, jeśli jest dużo świateł, znaków stop itp. Dzisiaj na chodniku poszedłem 28 mil na godzinę do 30 mil na godzinę na dystansie 24 mil. Naprawdę nie jestem zbyt pewny co do asfaltu. Myślę, że można być trochę wolniejszym, idk. Nie jestem jednak pewien, czy te prędkości są dobre, czy nie dla kierowcy, ponieważ mam problemy zdrowotne, w tym około 35 procent funkcji serca (więc moi lekarze mówią mi, że nigdy nie mam tchu na przejażdżkach), co może spowolnić Nie wiem


4
„28 mph do 30 mil na godzinę na dystansie 24 mil” to w przybliżeniu profesjonalne prędkości na czas. Problemy zdrowotne czy nie, prawdopodobnie powinieneś zapisać się do drużyny narodowej.
ojs

Zaraz! To w przybliżeniu profesjonalna prędkość ?! Nie zdawałem sobie sprawy, ponieważ jeżdżę głównie dla przyjemności, ale fajnie to słyszeć!
Jeffrey Herbert

4
Dla porównania, mistrzostwa świata w 2012 r. Odbyły się na płasko. Ścieżka czasowa dla mężczyzn wynosiła 45,7 km lub 28,6 mil. Średnia prędkość zwycięzcy wynosiła 46,75 km / h, czyli 29,2 mph. Więc albo pomyliłeś mile i kilometry, albo po prostu wymyśliłeś jakieś liczby i nie zawracałeś sobie głowy sprawdzaniem rzeczywistości.
ojs

2
Czy to możliwe, że twój prędkościomierz był nieprawidłowy?
Han-Lin,

2
Przepraszam, ale na ziemi nie ma mowy, żeby ktoś z problemami z sercem jechał od niechcenia, skupiając się na widoku i nie oddychając, robi 28-30 mil na godzinę przez 24 mile. Nie wiem, jaka jest przyczyna twojego błędu, ale powiedziałbym, że jesteś nieobecny dwa lub więcej razy. Jak wspomniano powyżej, twierdzisz, że jeździsz na poziomach mistrzostw świata, nawet się nie pocąc. Po prostu tego nie robisz.
David Richerby,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.