Czy mogę skopiować mój klucz u-lock?


8

Mam zamek u OnGuarda z tylko jednym kluczem. Skontaktowałem się z OnGuard w sprawie otrzymania kopii zapasowej, ale wymaga ona numeru seryjnego, który został dołączony do oryginalnego opakowania. Numer nie znajduje się na samym zamku lub kluczu.

Zastanawiam się więc, czy niektórzy ślusarze mogą skopiować takie klucze.

Zdaję sobie sprawę, że ten opis jest nieodpowiedni, ale z uwagi na jego wartość trzon klucza jest dość prostokątny.


3
Prostą rzeczą jest zapytać. Dobry ślusarz może skopiować większość stylów kluczy, w tym klucze „beczkowe”. Jedynym „gotcha” jest to, czy mogą dostać puste. (W Stanach Zjednoczonych na ogół nie ma prawnych ograniczeń dotyczących kopiowania kluczy, nawet jeśli oznaczono je stemplem „Nie kopiuj”. Chociaż przepisy stanowe mogą się różnić, a niektórzy ślusarze mogą dręczyć niektóre klucze.)
Daniel R Hicks

1
Może to być zbyt kosztowne. Nabycie fantazyjnego blankietu i zakładając, że mają sprzęt, aby go wyciąć, uzyskanie kopii może się wahać w przedziale 30-50 USD. Zdecydowanie sprawdź, czy jest to opcja.
WTHarper

@DanielRHicks - Twój komentarz powinien być odpowiedzią. W przeciwnym razie prawdopodobnie skopiuję, wkleję i podniosę reputację. J / k. Tak naprawdę nie zrobiłbym tego, ale serio, nie sądzę, żeby można było podać lepszą odpowiedź.
jimchristie

Odpowiedzi:


3

Nie jestem pewien, jakiego rodzaju klucza używa się w konkretnym zamku. Jedyny obraz, jaki mogę znaleźć klucza OnGuard, pokazuje, że jest to klucz szczelinowy podobny do najnowszych kluczy samochodowych, więc większość ślusarzy powinna mieć sprzęt do jego powielenia. Jedyne pytanie brzmi, czy mogą uzyskać prawidłowy pusty.

Ślusarze mogą również powielać klucze w kształcie beczki używane w wielu starszych zamkach rowerowych, jeśli znajdą odpowiedni blank.

Widzę jednak tanie OnGuardy dostępne w firmie Target za 19,95 USD (w przypadku innych nawet do 80 USD), podczas gdy nowy klucz może kosztować w górę o 10 USD. Najlepiej więc kupić kolejną blokadę (która zawiera co najmniej dwa klucze, czasem cztery).


2

Wielu producentów ulocków ma unikalny numer seryjny lub kod klucza do wykonania kluczy do zamka.

Często możesz zarejestrować klucze w firmie lub po prostu poprosić o ich duplikaty. Zazwyczaj jest opłata.

Kryptonite umieszcza kod klucza na kluczu, na straży daje kartę klucza z kartą, inni producenci różnią się.

Przy rejestracji zamka strażniczego
strona zamówienia klucza Kryptonite

Znalazłem też Lokitt, który oferuje usługi kopiowania kluczy dla kluczy ABUS / On Guard / Mul-T-Lock. Mogą tworzyć klucze z kodem klucza lub duplikować z istniejącego klucza.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.