Jak określić model mojej przerzutki tylnej Shimano?


4

Niedawno uszkodziłem przerzutkę tylną i próbuję znaleźć zamiennik online. Jest to indeks SIS Shimano Tourney. Znalazłem kilka modeli na stronie Shimano, które są dość zbliżone, ale zastanawiam się, czy jest jakiś sposób na określenie modelu, czy jest gdzieś ukryty numer produktu w jednostce.

Odpowiedzi:


5

Praktycznie jest tylko kilka rzeczy, których potrzebujesz, aby dopasować przerzutkę tylną do tej, którą zastępuje.

Pierwszy to punkt montażowy - sprawdź, czy montaż do ramy jest taki sam.

Druga to długość klatki - krótka klatka jest zwykle używana do rowerów szosowych, a średnia lub długa klatka do jazdy w górach. Im dłuższa klatka, tym większy zakres przełożeń, z którymi może sobie poradzić, ale tym mniej precyzyjna jest zmiana biegów. Z reguły staraj się trzymać tej samej długości klatki, ale jeśli nie, idź dłużej niż krócej (chyba że wiesz, co robisz). staraj się pozostać z jednym dla liczby biegów jako łańcucha, ale nie jest to krytyczne, jeśli jest to jedna ze stron. (tj. 8-biegowa na 7-biegowym łańcuchu powinna być w porządku)

Więc jeśli wszystkie są w zasadzie kompatybilne - prawdopodobnie zastanawiasz się, dlaczego tak duży asortyment - wszystko zależy od wagi, jakości zmiany biegów, oczekiwanego życia i ceny oraz po prostu starego marketingu ...

Moja rada - udaj się do LBS (lokalnego sklepu rowerowego) ze swoim rowerem (lub po prostu przerzutką) i porozmawiaj z nimi. Będą mieli coś z półki, które będzie działać, i możesz omówić koszt / jakość itp. LBS powinien być w stanie dopasować nowy w ciągu pół godziny, jeśli chcesz, aby to zrobili. Odniosłem wielki sukces przy zakupie rzeczy lub motocykli online, jednak miałem również dziwną niezgodność, ponieważ nie byłem świadomy niektórych pozornie drobnych szczegółów.

Jeśli koniec starego kabla jest postrzępiony / przecięty i nielutowany, kup nowy. po prostu nie warto męczyć się z oryginalnym kablem, a to tylko kilka dolarów.


2
Istnieje również współczynnik aktywacji. Kiedyś wszystkie przerzutki Shimano były kompatybilne, ale już nie.
ojs

3

Istnieje kilka różnych wersji Shimano Tourney, znalazłem TX35 i TX55, zarówno w wersji ze śrubą, jak i z tyłu wieszaka. Sposób, w jaki te mocowania muszą pasować do twojego motocykla ... jeśli możesz opublikować zdjęcie, ktoś tutaj prawdopodobnie go zidentyfikuje.

Nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem ich w Internecie, wszystkie cztery wersje, które mogę uzyskać, są dostępne za pośrednictwem Amazon za mniej więcej tę samą cenę, poniżej 20 USD, tak jak w sklepie rowerowym ... lub inaczej: nie jesteś oszczędzisz / dużo pieniędzy w Internecie, więc dlaczego nie wesprzeć swojego LBS (lokalnego sklepu rowerowego)

Nie oznacza to, że większość sklepów rowerowych prawdopodobnie nie będzie mieć ich na stanie (większe mogą), ale prawie każdy sklep powinien być w stanie kupić je za mniej niż tydzień.

Reszta twojego pytania wydaje się być odcięta, podejrzewam, że zaczynasz pytać, jak trudno jest wymienić przerzutkę i dostroić układ napędowy. Nie bardzo trudne, ale będziesz chciał robić to powoli i nie bać się pomocy. Obejrzyj kilka filmów instruktażowych na Youtube i przeczytaj niektóre z odpowiedzi na pytania dotyczące przerzutki tylnej tutaj.

Jeśli nadal masz pytania, wróć.


@sim Twoja edycja jest poprawna technicznie, ale tak naprawdę nie wnosi żadnej wartości. Mamy słownik, w którym zdefiniowane są terminy takie jak LBS, więc możesz edytować link do tego - na przykład LBS, lub po prostu przejrzeć go na bicycles.stackexchange.com/questions/244/…
Criggie

1

Jest wytłoczony na przerzutce

całkiem małe, ale tam


3
Witamy w SE - Na obecnym etapie ta odpowiedź jest poprawna, ale jest również bardzo krótka i na temat. Czy możesz podać wyraźne zdjęcie pokazujące przykład dokładnie tego, o czym mówisz? Zapoznaj się również z trasą, aby zobaczyć, jak SE jest trochę wyjątkowy.
Criggie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.