Co chciałbyś, żeby ktoś ci powiedział przed pierwszą podróżą?


46

Cztery razy w roku prowadzę warsztaty „Be a Bike Commuter” w ramach programu edukacyjnego społeczności lokalnego uniwersytetu. Opiera się głównie na moich doświadczeniach i informacjach z League of American Ricyclists. Zastanawiam się nad zmianami na następną sesję i zastanawiam się, od innych doświadczonych osób dojeżdżających do pracy, jakie rzeczy chciałbyś, żeby ktoś powiedział, aby Twoje pierwsze dojazdy były bardziej udane i / lub przyjemne.


1) To łatwiejsze niż myślisz!
Daniel R Hicks

2) Podtrzymuj rytm. (Przypomniano mi o tym, gdy w drodze do domu minąłem początkującego dojeżdżającego. Jazda stała się znacznie łatwiejsza, gdy nauczyłem się zwiększać kadencję.)
Daniel R Hicks,

Odpowiedzi:


57

Moja sugestia to:

Zbadaj i przećwicz swoją trasę przed rozpoczęciem.

To naprawdę ćwiczenie składa się z dwóch części:

 • Pierwszą częścią jest ustalenie, jakie będą Twoje początkowe trasy z domu do pracy i z pracy do domu (niekoniecznie takie same, z pewnością nie szczegółowo). I dowiedzieć się, gdzie zabezpieczysz swój rower na cały dzień.
 • Druga część polega na przejechaniu trasy bez presji czasu „poza szczytem” (idealna jest prawdopodobnie w niedzielę), abyś wiedział, dokąd zmierzasz i nie byłeś zaskoczony (zagubiony!), Kiedy jedziesz na miejsce na czas - powinno również umożliwić wyczyszczenie szarych obszarów na planowanej trasie. Co ważne, da ci to wskazówkę, jak długo powinieneś pozwolić na podróż. Jeśli wiesz, dokąd zmierzasz i jak długo to zajmie, będziesz w stanie bardziej skoncentrować się na bezpiecznej jeździe i mniej rozproszony przez nawigację i czas.

Po ustaleniu dojazdu do pracy sugeruję, że dość regularnie pozwalasz sobie na nieco więcej czasu (dużo łatwiej wracać do domu!) Na odkrywanie alternatywnych tras - szczególnie dla osób dojeżdżających do pracy w mieście. Najbardziej oczywiste trasy nie zawsze są najlepsze, możesz znaleźć skróty, które są szybsze lub trasy, które są ładniejsze lub mają mniejszy ruch lub gładsze powierzchnie, lub które po prostu lubisz lepiej (lub które nie są bardzo różne, ale pozwalają ci zmieniać trasę od czasu do czasu „tylko dlatego”).


7
Rozmowa ze współpracownikami może być kolejnym świetnym sposobem na znalezienie alternatywnych tras.
mouviciel

11
Mapy Google to także nieocenione narzędzie do znajdowania dobrych tras.
Nik Reiman,

8
Uważaj jednak na odkrywanie „poza szczytem”, jednak ... coś, co wygląda na rozsądną drogę poza szczytem, ​​może skończyć duszone i nieprzejezdne w godzinach szczytu. Pewnego dnia próbowałem nowej trasy i między ruchem w godzinach szczytu a zaparkowanymi samochodami byłem całkowicie zatłoczony; między zaparkowanymi samochodami a ruchem ulicznym nie było wystarczająco dużo miejsca, by się wymknąć.
Brian Campbell,

1
+1 za wyszukiwanie ładniejszych tras i „tylko dlatego” :)
naught101

1
@ naught101 Jedną z zalet, jakie ma rowerzysta (przynajmniej w środowisku miejskim), jest to, że mogą znacznie łatwiej zmieniać / dostosowywać / zmieniać trasę w zależności od okoliczności (czasowe, tj. ruch drogowy lub inny) niż kierowca, po prostu dlatego, że jesteśmy mniej ograniczeni (szczególnie gdzieś w Londynie). Świadomość tego sprawi, że życie stanie się ciekawsze (a dojazdy do pracy bardziej wydajne!)
Murph

55

Zajmij wystarczającą liczbę pasów, aby samochody dwa razy pomyślały o twoim skryciu.

Zdobądź błotniki nawet na swoim ładnym rowerze szosowym, mokry tyłek jest do bani, gdy jedziesz do domu, a szorty są zimne.

Wyjdź wystarczająco wcześnie, aby cieszyć się widokiem. Moje najlepsze dojazdy do pracy obejrzałem 6 orłów w polu oddalonym o 10 stóp. Nie byłbym w stanie zatrzymać się na kilka minut, gdybym nie wyszedł wcześniej.


+1 za przejęcie linii ... tak trudno wyjaśnić ludziom. Jeśli chodzi o widok, zobaczyłem pięknego kojota skaczącego przez krzaki, gdy jechałem raz. Trwało tylko chwilę, ale to sprawiło, że mój dzień.
James Schek

+1 za przejęcie linii. Jazda jak najdalej z boku zachęca samochody do brzęczenia.
Stephen Touset

Po prostu przynoszę zmianę ubrania do pracy. Nie obchodzi mnie to, jeśli jestem mokry podczas jazdy.
Kibbee,

1
@Kibbee - zakładanie zimnych mokrych szortów na podróż do domu nie jest miłe!
mgb

@Kibbee Jeśli „dojazdy” obejmują także uczęszczanie na studia, bardzo sucha jest bardzo, bardzo ważna. Po kilku wykładach w mokrych dżinsach błotniki stają się dość atrakcyjne, nawet na najbardziej stylowym rowerze fixie.
arne

31

Nie jestem pewien, jak byś tego uczył, ale myślę, że umiejętność relaksu i poradzenia sobie z tym sprawiła, że ​​moja podróż do pracy była o wiele przyjemniejsza.

Jadę około 12 mil w każdą stronę, przez dość ruchliwe części Londynu. Istnieje kilka ścieżek rowerowych, zaawansowane linie zatrzymania, oddzielne ścieżki i wszelkiego rodzaju rzeczy, które mogą pomylić nowego podmiejskiego rowerowca, ale rzeczą, która oczywiście dociera do wielu ludzi, jest to, że tak wiele się dzieje. Hałas, zgiełk, samochody i ciężarówki jadące we wszystkich kierunkach, krzyki pieszych, niekoniecznie na ciebie (ale czasem).

Musisz zwracać uwagę na drogę, jej powierzchnię, nadchodzące skrzyżowania i przeszkody, ale poza tym po prostu stwórz małą bąbelkę spokoju. Możesz być szybszy niż inne osoby, możesz być wolniejszy, ale nie pozwól im się rozpraszać, a przynajmniej staraj się zmniejszyć twoją furię na drodze.

Na każdej przejażdżce widzę dziesiątki rzeczy, które mogłyby (i wykorzystywały) mnie denerwować - motocykle przejeżdżające przez czerwone światła lub jadące po chodnikach, kierowcy samochodów odcinający mnie lub inne rowery, rozmawiający przez telefony komórkowe lub skręcający bez wskazania - ale odkąd przestałem się martwić, cieszę się jazdą o wiele bardziej.

Po prostu martw się o siebie i pozwól innym znaleźć własną ścieżkę - i co jakiś czas przekaż komentarz sąsiadowi, gdy czekasz na skrzyżowaniu. Oboje będziecie z tego szczęśliwsi.


+1 za relaks - to szybki warsztat, więc nawet tempo zajęć jest szybkie i stresujące - muszę im przypomnieć, żeby się zrelaksowali, oddychali i cieszyli z jazdy.
Gary.Ray

3
+1 Ludzie cały czas robią niegrzeczne / irytujące rzeczy, a jeśli spieszycie się i spieszycie, będzie to wydawać się 100 razy gorsze. Zbyt łatwo jest dotrzeć do miejsca docelowego, rozzłoszczone tym, co było naprawdę drobną rzeczą, co naprawdę psuje to doświadczenie.
Czy

3
Nadal pracuję nad całym relaksem relaksu / spokoju. Bardzo łatwo jest pozwolić, aby niebezpieczne / złośliwe / niekompetentne sterowniki zrujnowały mój dzień. Zaskakująco trudno jest po prostu oderwać się od pojazdu w pobliżu nieudanych wypadków i wrócić do czerpania radości z jazdy.
D'Arcy Norman,

Jeśli chodzi o świadomość nadchodzących przeszkód: Twoje najbliższe otoczenie jest ważniejsze niż odległe przeszkody. Priorytet. Nauczyłem się tego na własnej skórze ze złamanym obojczykiem.
zacechola

+1 za próbę relaksu. Dojeżdżam też do centrum Londynu i naprawdę staram się zachować spokój. Jak udało ci się znaleźć „małą bańkę spokoju”?
Chris Betterton

30

Bądź jak najbardziej widoczny i zakładaj, że jesteś niewidoczny.

Bez względu na to, ile masz spandexów neonowych i migających świateł, niektórzy kierowcy nie zauważą cię, dopóki nie będzie za późno, zwłaszcza jeśli jest deszczowo, robi się ciemno, a radio jest włączone. ZAKŁAD, że jesteś niewidzialny i wszyscy chcą cię uderzyć i jeździć odpowiednio.


1
Ta zasada działa nie tylko dla rowerzystów, ale także dla kierowców. Zawsze zakładaj, że drugi facet cię nie widzi.
Kibbee

2
Od czasu napisania tej odpowiedzi byłem świadkiem 2 wieczornych wypadków w drodze do pracy, jednego samochodu / pieszego, drugiego samochodu / rowerzysty. W obu przypadkach samochód został zatrzymany na skrzyżowaniu, a następnie zaczął jechać i „po prostu nie widział” osoby, którą uderzył. Na szczęście tylko niewielkie obrażenia za każdym razem.
Jay

23
 • Kup rower o odpowiednim rozmiarze i dopasowaniu dla siebie. Zwłaszcza jeśli dojazdy są dość długie (10 000 lub więcej). Zła ergonomia na twoim rowerze może prowadzić do kontuzji, które powoli pełzają na ciebie i goją się bardzo długo. Miałem kontuzję uda, która była spowodowana przez złe siodło, które leczyło się przez 3 miesiące bez jazdy na rowerze!
 • Kup rękawiczki rowerowe. Utrzymują ręce w cieple i zapewniają dodatkowe tłumienie wibracji kierownicy. Jeśli RSI stanowi ryzyko w twoim zawodzie, wibracje te mogą go pogorszyć.
 • Spróbuj dowiedzieć się, czy są prysznice, których możesz użyć w dowolnym miejscu w budynku lub w jego pobliżu (pomyśl o lokalnym klubie zdrowia). Dość często, wbrew wszelkim oczekiwaniom, będzie. Zapytaj, zapytaj kierownika budynku lub konsjerża, zapytaj innych dojeżdżających do pracy rowerem. W zależności od długości i intensywności jazdy może to znacznie uprzyjemnić dzień pracy Tobie i Twoim współpracownikom.

3
Hmm, ale pamiętaj, że idealnie możliwe jest dojazdy rowerem i nie trzeba brać prysznica (i nie będąc obraźliwym) - zależy od dojazdów i poziomu entuzjazmu ... ale kij dezodorantu w twoim losowaniu wraz z sytuacją awaryjną skarpetki i figi idą bardzo daleko.
Murph,

Tak, potrzeba prysznica zależy od długości jazdy i entuzjazmu. Ten punkt miał bardziej na celu podkreślenie faktu, że można znaleźć prysznice w nieoczekiwanych miejscach, jeśli czujesz taką potrzebę.
jilles de wit

1
Jeśli nie możesz wziąć prysznica w miejscu docelowym, chusteczki dla niemowląt są niezbędne. Trzymaj pudełko na biurku, aby szybko zetrzeć toaletę po przyjeździe.
Scottie,

1
Mieszkam w Teksasie (czytaj: gorąco) i biorę prysznic tuż przed wyjazdem i zmieniam ubranie w pracy. Jeśli wyjdziesz czysty i będziesz mógł siedzieć przy biurku przez 20-30 minut i ochłodzić się przed zmianą ubrania, nie powinieneś mieć żadnych problemów z zapachem.
noah

1
+1 za rękawiczki, ale z innego powodu. Noszę rękawiczki rowerowe nie dla ciepła lub wygody, ale dla ochrony. Jeśli wyczyścisz rower, rękawiczki prawie na pewno uratują Ci bolesne obrażenia dłoni. Jako programista moje ręce i nadgarstki są dla mnie bardzo ważne, dlatego muszę je chronić.
lecrank

23

Zajmij miejsce na ruchliwych drogach

Zbliżając się do zaparkowanych samochodów, zacznij zjeżdżać na drogę na długo przed zaparkowanym samochodem. Dzięki temu kierowcy zbliżający się za tobą zauważą, że będą musieli zostawić ci trochę miejsca, abyś mógł poruszać się po samochodzie.

Poza tym czasem udaję, że się chwieję, gdy słyszę zbliżający się z tyłu pojazd, który brzmi jak szybki lub duży. Powinno to nieco martwić kierowcę myśleniem, że jesteś nowicjuszem, aby dać ci trochę więcej miejsca.

Myślę, że mówię, bądź pewny siebie, twierdząc, że potrzebujesz drogi, ponieważ nie wszyscy kierowcy będą wystarczająco rozważni, aby dać ci tę przestrzeń, jeśli o to nie poprosisz.

Mam nadzieję, że ma to sens, ale trudno jest to opisać. Ale w zeszłym tygodniu poszedłem w weekend z moją dziewczyną, by przećwiczyć trasę, którą zamierzała dojeżdżać, i po prostu czułem, że nie asertywnie jeżdżąc, pozwala samochodom zajmować miejsce i zbliżać się do niej, niż powinny. byłem.6
Nie jestem pewien, czy udajesz chwiejny kawałek. (Rozglądając się bez kołysania, również dobrze.)
Tom Hawtin - halsuj

Chwiejny bit jest sprzeczny z moim własnym dojazdem: Zawsze bądź przewidywalny. Ale zgadzam się, że jeźdźcy powinni najpierw kontrolować pas, a następnie zasygnalizować kierowcom, kiedy pozwolą pojazdom wjechać na pas.
zacechola

2
I „utrzymuj swoją linię”, tzn. Mijając zaparkowane samochody, nie zbliżaj się do krawężnika tylko dlatego, że niektóre przestrzenie są puste.
pfctdayelise

21

Najbardziej bezpośrednia trasa nie zawsze jest najlepsza

Lub innymi słowy. Trasa dojazdu do pracy jest zazwyczaj okropną trasą dojazdową rowerem. Celowo unikam dużych dróg w jak największym stopniu i wybieram małe ulice mieszkalne lub dedykowane ścieżki rowerowe, jeśli są dostępne, dodatkowa mila na ścieżce rowerowej może faktycznie zaoszczędzić czas na krótszej trasie dojazdowej do pracy, nie wspominając o oszczędnościach dla zdrowia, bezpieczeństwa oraz wzrost ogólnej przyjemności. Jeśli dojazdy przypominają mi o niedzielnej jeździe, to wiem, że mam dobrą trasę.

Jesteś rowerzystą, nie ma powodu, aby narażać twoje życie na drodze ekspresowej 50MPh, gdy ulica mieszkaniowa 25MPH może tam dotrzeć równie szybko. W Kalifornii ulice mieszkalne są często bardzo szerokie (samochód zaparkowany + pas rowerowy + 1,5 szerokości pasów w obie strony) w porównaniu do dedykowanych dróg ekspresowych i mogą być o rząd wielkości bezpieczniejsze i wygodniejsze w jeździe (chodnik jest często nowszy i mniej popękany).

Jeśli jesteś nowy w okolicy, spędź weekend lub dwa po prostu zwiedzając lokalne ulice mieszkalne, wskocz na mapy Google i znajdź sposób na użycie małych ulic, aby dostać się tam, gdzie musisz się udać (często wymaga to przejazdu przez dom mieszkalny labirynt i co najmniej 5 lub 6 zmian ulic). Przećwicz trasę co najmniej raz i zabierz ze sobą wydruk trasy co najmniej kilka razy.

Mam prawo do pasa, nawet na najbardziej ruchliwych ulicach, ale faktem jest, że nie wszyscy szanują to prawo i nie wszyscy są świadomi tego prawa. Podczas zajętych dojazdów do pracy kierowcy są często rozpraszani na wiele różnych sposobów (nakładanie makijażu, picie kawy, martwienie się o spóźnienie itp.) I mogą nie zdawać sobie sprawy z rowerzystów, nic nie zepsuje dnia bardziej niż wypadek w drodze do pracy.


Dałbym +1 o wiele więcej, gdybym mógł. Unikaj ulic tętnic, jak możesz. Mam szczęście, że mieszkam w mieście, które ma boczne ulice oznaczone jako ścieżki rowerowe (i inną infrastrukturę pomagającą rowerzystom), z mapami, które pomogą ci znaleźć drogę.
Ernie,

16

Jest to dobre na każdą jazdę, nie tylko dojazdy do pracy, ale czasami ludzie myślą, że ponieważ są „tylko” dojazdami, nie jest to tak ważne:

 • Właściwe ubranie robi różnicę!
 • Odpowiednio napompuj opony!

1
Nie ma czegoś takiego jak zła pogoda. Tylko niewłaściwe ubrania! Podwójnie tak na rowerze.
Ernie,

15

W drodze do pracy może być łatwiej, w zależności od długości jazdy i ilości rzeczy, które musisz ze sobą zabrać, aby zainwestować w stojaki i sakwy zamiast w plecak lub torbę kurierską. Odkryłem, że ciężar „na rowerze” jest znacznie mniej zauważalny niż ciężar ciała. Jeśli dojeżdżasz do pracy z pełną zmianą ubrań, butów, zamka U Kryptonite, laptopa i sprzętu prysznicowego, przekonasz się, że Twoja torba stanie się dość ciężka. Może sprawić, że jazda będzie mniej uciążliwa dzięki tym rzeczom w torbie bagażowej zamiast na ramionach.


nie mogłam zgodzić się na więcej! nie mogę żyć bez moich sakw.
pfctdayelise

Nieważne, jak twoje plecy nie pocą się z sakwami.
Ernie,

15

Nigdy, nigdy nie słuchaj muzyki podczas jazdy na rowerze. Jak mówi Scottie: „Rowerzyści używają uszu jak lusterka wsteczne”.

Oczywiście powinieneś mieć także lusterko boczne.


Niektórzy zgadzają się, niektórzy nie, ale są pytania do dyskusji na ten punkt, np bicycles.stackexchange.com/questions/623/...
unsliced

2
+1 - Wiem, że są różne opinie, ale to nie jest trening dla większości osób dojeżdżających do pracy - to jazda miejska w ruchu ulicznym. Dodam ostrzeżenie do rozdawanych przeze mnie notatek.
Gary.Ray

1
Chciałbym móc to zmienić - to, co zmieniło moje zdanie, było wtedy, gdy wjechałem na tył czekającego w ruchu samochodu z włączonym Walkmanem. Czułam się tak głupio, a utwór, którego słuchałem, nie był tego wart.
ʍǝɥʇɐɯ

1
Nie zgodziłbym się na to. Jazda 10K + w nocy po samotnej drodze może być dość nudna. Tylko jeśli jest trochę muzyki, która Cię podkręci. Wiesz, jak zachować spokój, podekscytowany jazdą.
Starx

Chociaż cieszę się, że doceniam świetną wycenę, tak naprawdę to Dennis Wurster ( bicycles.stackexchange.com/users/178/dennis-wurster ) powiedział, że to nie ja.
Scottie,

13

możesz być zaskoczony, jak niesamowicie niegrzeczni mogą być ludzie. W rzeczywistości jestem osobą dojeżdżającą do pracy w drugim pokoleniu i jeżdżę, aby pracować przez całe dorosłe życie, i wciąż jestem podekscytowany tym, jak mało uwagi poświęcają ci ludzie w samochodach. A dojazdy do pracy stawiają Cię w trudnej sytuacji podczas prowadzenia pojazdu - kierowcy są szaleni w drodze do pracy, a jeszcze gorzej w drodze do domu .

Tak więc moja rada brzmi: przygotuj się na jakieś niestosowne zachowanie.

(ps Mieszkam też w naprawdę przyjaznym miasteczku rowerowym (Portland, Oregon)) - w porównaniu z wieloma miejscami jest to rowerowy raj.


Cały czas też to rozumiem w Dayton w stanie Ohio. Musisz nauczyć się nie dopuścić, by ci to dotarło. Pomaga, jeśli będziesz przestrzegać zasad ruchu drogowego. Kiedy krzyczą na coś głupiego, pozostaje ci tylko uczucie „mam nadal rację”, ponieważ nie będą się trzymać, aby dać ci szansę pokonania ich nietoperzem.
BPugh

11

Zdobądź torbę podróżną i miej przynajmniej jedną zapasową osłonę wewnętrzną, narzędzie wielofunkcyjne, zapasowy CO2 (jeśli to twój inflator, pompa ramowa inaczej) i zapłać tam rachunek za 10 USD. Nie chodzi o to, czy masz mechanikę, ale o to, kiedy. Przewiduj to, przygotuj się na to i sobie z tym poradzić.

Niejednokrotnie (bo nie uczę się szybko) dotarłem tak daleko od jednego końca mojej drogi i miałem mieszkanie. Skończyło się na jeździe do domu na mojej obręczy, która jest ZŁA.

Dodatkowo mam laminowaną kserokopię prawa jazdy na wypadek, gdyby nie odpowiadałem, ale może to być przesada.


+1 za pieniądze (może służyć jako bagażnik na opony) i prawo jazdy. Nie obejmowałem żadnego z tych w sekcji „torba na siedzenie”.
Gary.Ray

Dobra uwaga, lepiej zrób to 1 $. Chociaż myślę, że możesz odzyskać 10 $, kiedy wrócisz do domu.
Jay

Włóż rachunki do torby lub jeśli mieszkasz w kraju z monetami o dużej wartości (1 USD lub więcej), zapakuj kilka z nich. Wszystko w torbie siedzenia ostatecznie zmoknie.
Wayne Johnston,

Wiązania na suwak, paski na rzepy, a także szmatka do smarowania (łańcuchy są bardzo nieuporządkowane). Jeśli masz stelaż, możesz rzucić również linkami bungee lub podobnymi.
BPugh

11

Znaczenie warstwowej odzieży.

Na moim najwcześniejszym rowerze dojeżdżającym do pracy w rześki, jesienny dzień, włożyłem płaszcz i wyszedłem. Na początku było mi zimno, ale po mili czy dwóch poczułem się komfortowo. W połowie mojego pierwszego wzgórza rozgrzałem się i rozpiąłem płaszcz. Na szczycie wzgórza zdjąłem go. Na dole znów zamarzłem i włożyłem płaszcz. A potem znowu na następnym wzgórzu ...

W każdym razie z biegiem lat odkryłem, że osłona przeciwwiatrowa plus różne cienkie warstwy są kluczem do komfortu podczas zimowej pogody.


+1 Omawiamy to, ale twoja odpowiedź była dobrym przypomnieniem, jak ważna jest.
Gary.Ray

5
Mój norweski przyjaciel lubi mówić: „nie ma czegoś takiego jak zła pogoda, tylko zły wybór odzieży.
Greg

Kamizelki i kurtki z suwakiem Windstopper!
Kevin Wygrał

9

Zachowaj świadomość swojego otoczenia podczas jazdy po oznakowanych ścieżkach rowerowych. Dwaj przyjaciele, i znam innych, mieli kolizje z samochodami na wyraźnie oznaczonych ścieżkach rowerowych. Najwyraźniej niektórzy rowerzyści zakładają, że są bezpieczni tylko dlatego, że znajdują się na wyznaczonym pasie, przez co tracą czujność.


4
Tak! Samochody skręcające w prawo wydają się całkowicie zapomnieć o ścieżce rowerowej. Jeśli mijasz zatrzymany ruch uliczny i zaczyna on znowu się poruszać, zwolnij i dostosuj prędkość do samochodu przed sobą.
noah


8
 1. Dowiedz się, jak naprawić zepsutą oponę i przećwiczyć ją w domu. Nie chcesz tracić dużo czasu, gdy jesteś w drodze i stresujesz się spóźnieniem.
 2. Noś wszystko, czego potrzebujesz, aby naprawić wyżej wymienione mieszkanie: dwie dźwignie opon i zestaw łatek powinny być w porządku.
 3. Od czasu do czasu sprawdzaj zestaw łatek i upewnij się, że (a) masz wystarczającą liczbę łat i (b) klej nie zestalił się.
 4. Jedna fajna sztuczka, której nauczyłem się, znajdując mieszkanie, gdy nie słychać go nad przejeżdżającymi samochodami, a zapomniałeś przenośnej wanny: napompuj rurkę i trzymaj ją blisko wrażliwej skóry między nosem a ustami. Obracaj oponę, aż poczujesz, że wieje powietrze. Robiąc to, będziesz wyglądać śmiesznie.
 5. Na koniec włóż trochę śluzu do rur, a zmniejszysz liczbę przypadków martwienia się o punkty od 1 do 4. To sprawi, że twoje opony będą cięższe, ale dojeżdżasz do pracy, nie ścigasz się.

+1 za „przećwicz zmianę opon w domu”, a nie w ciemności na poboczu drogi w złym humorze, z zapasowym, który okazuje się mieć dziurę w każdym razie ...
WW01

8

Stań na pedałach, aby przejechać pęknięcia i nierówności

Kiedy przechodzisz przez nierówności, dziury w doniczkach i pęknięcia w chodniku / asfalcie: stań (włóż całą swoją wagę) na pedały i podnieś tyłek z siedzenia; i sunąć (bez pedałowania) nad przeszkodą. Jest to wygodniejsze dla Ciebie i dla roweru.

(PS: Robię to w butach rowerowych, które przyczepiają się do pedałów; nie mam doświadczenia, jak łatwo / bezpiecznie byłoby to zrobić po odpięciu).

Zrób to również, gdy przechodzisz przez łagodny skok prędkości (który w innym przypadku miałby tendencję do wyrzucania cię z siodła).


Nie przypinam się do pedałów i relatywnie łatwo jest stać, jak to opisujesz (przynajmniej dla mnie, i to właśnie robię w przypadku szorstkich łatek). Przypuszczam, że istnieje ryzyko poślizgnięcia się, co może stanowić problem, ale wtedy masz trzy inne punkty kontaktu z rowerem (obie ręce i drugą stopę), a jeśli twoja stopa ześlizgnie się z pedału, ty może upaść na siodło, zanim upadniesz.
Dave DuPlantis

Ja też to robię, po prostu przychodzi naturalnie i sprawia, że ​​tyłek jest znacznie mniej obolały ...
Omar Kooheji,

7

Dobrze utrzymany rower (ciśnienie w oponach, łańcuch oleju ...) z odpowiednim wyposażeniem robi dużą różnicę.

Dobre błotniki są zdecydowanie jedną z najlepszych ulepszeń, jakie wprowadziłem na moim rowerze, wraz z dobrym systemem oświetlenia (samochody wydają się zostawiać szerszą przestrzeń, gdy przejeżdżają).


7

Jedyne, co poleciłbym to opony odporne na przebicie, używam gamy Specialized Armadillo. Tylko dwa razy w ciągu 3 lat cokolwiek udało się przebić moje dętki. Mieszkam i dojeżdżam do pracy w dużym mieście, mnóstwo potłuczonego szkła i innych fajnych rzeczy, i to właśnie jest na ścieżkach rowerowych!

Nie oszczędzaj na ubraniach, to sprawia, że ​​kupiłem trochę ubrań z foki. Wydaje się drogie, ale jest warte wszystkich pieniędzy i więcej.

Pamiętam też, że nie trenuję ani nie biorę udziału w wyścigu, od czasu do czasu łatwo :-)


Specjalizuję się w pancernikach do jazdy zimowej. Dwa negatywy: 1) wydają się nieco mniej przyczepne na mokrej nawierzchni, i 2) są trudniejsze do jazdy (bo przecież są trudniejsze!). Nadal zalecane. Aby pokonać trudniejszą jazdę, otrzymałem większe przekroje, 700 x 28 vs. 700 x 23, co naprawdę pomogło. Nadal zdecydowanie polecam !! Po prostu bądź świadomy i ostrożnie i tak jeźdź w deszczu. Nigdy nie miałem mieszkania z Armadillos.
Jay

Używam Crossroads 700 x 36 w chłodniejszych porach roku, ponieważ mają większą przyczepność, która jest lepsza. Przy cieplejszej cieplejszej pogodzie przełączam na nimbus 700x 23 slicker i wysokie ciśnienie.
ScotSQLBob

Dobra informacja. Robię wydarzenia tylko na dość czystych powierzchniach i przeciętnie mieszkanie co 100 mil. Bardzo irytujące. Będę musiał sprawdzić Armadillos!
Brian Knoblauch,

7

Po dotarciu do miejsca docelowego pozostaw czas na ochłonięcie.

Zawsze znajdowałem, że kiedy się toczę, nigdy nie czuję się tak gorąco lub spocony, ale jak tylko zatrzymuję się w miejscu docelowym i nie czuję już wiatru - BAM! - Pocę się jak świnia. Niezbyt dobry wygląd, kiedy masz zamiar rozpocząć pracę. Dlatego zawsze staram się przybyć 10 minut wcześniej, więc mam szansę się ochłodzić i przestać się pocić.

Jeśli twój cel nie ma klimatyzacji, czasami warto zatrzymać się w najbliższym miejscu, w którym Mają klimatyzację (sklepy, biblioteka, foyer budynku highrise itp.), Aby siedzieć cicho przez 5 minut, aby się ochłodzić. Następnie jedź ładnie i łatwo do celu, wyglądając świeżo i czysto; )


6

Załóż, że każdy przejeżdżający pojazd również ciągnie przyczepę, abyś nie był zaskoczony, kiedy to nastąpi.

Pamiętaj również (przynajmniej w mojej okolicy), że autobusy miejskie mają silniki z tyłu, więc „wydają dźwięk” dalej niż są w rzeczywistości.

Rowerzyści używają uszu jak lusterka wsteczne.

Jeszcze lepiej, zdobądź lusterko wsteczne.


6

Zapakuj światło. Zostaw wszystko, co możesz w pracy, i pakuj tylko narzędzia odpowiednie do odległości, którą podróżujesz. Jazda na rowerze jest znacznie łatwiejsza przy mniejszej wadze!

Na przykład - podczas mojej poprzedniej drogi dojazdowej odległość była na tyle krótka, że ​​gdybym dostał nakłucie w środku jazdy, szybciej pozostałbym na piechotę niż naprawił go na poboczu drogi. Postanowiłem zostawić zastępczą rurkę, dźwignie opon i pompę na obu końcach dojazdy, zamiast nosić je ze sobą.


5
Jest to subiektywne, ale (prawie) prawie noszę ze sobą wszystko, co żyje na rowerze (każdy z moich motocykli powinien, ale czasem nie, mieć własny komplet rur, dźwigni, łat, bagażnika, pompa i narzędzie wielofunkcyjne) - dlaczego? Ponieważ wtedy zawsze mam go na rowerze ...
Murph

lekkie, ale niezbyt jasne. Przez cały czas trzymam zapasową tubkę, dźwignie i pompę w moim panierze. gdy jest chłodniej, mam też zapasowe kurtki, spodnie przeciwdeszczowe, rękawiczki itp. na wypadek, gdyby były potrzebne. Nie waży tak dużo i na pewno żałuję, kiedy zostawiam je w domu i daję się zaskoczyć niespodziewanej pogodzie.
D'Arcy Norman,

1
Może to tylko moja okolica, ale większość rowerzystów, których znam, zostawia blokadę na bagażniku w pracy, aby nie musieli go ze sobą nosić.
Kibbee

1
Tak, widziałem, jak ludzie opuszczają śluzę, aby zaoszczędzić na noszeniu go i myślałem, że to dobry pomysł - ale dajesz potencjalnemu złodziejowi mnóstwo czasu na wypracowanie sposobu otwierania zamka pod osłoną ciemności bez przeszkód. W mojej okolicy unikam tego - myślę, że to zależy od tego, gdzie jesteś i jak ufasz!
Czy

6

Upewnij się, że na drugim końcu roweru jest bezpieczne miejsce.

Właśnie zacząłem dojeżdżać do pracy rowerem i we wtorek zjawiłem się we frontowych drzwiach mojego biura absolutnie wyczerpany, spodziewając się, że będę mógł zabrać rower do mojego biura windą.

Woźny / portier nie powiedział nic, powołując się na zdrowie i bezpieczeństwo. Wskazał mi miejsce na nieużywanej klatce schodowej, gdzie pozwalają komuś innemu, kto pracuje w budynku, na przechowanie roweru, ale powiedział, że naginają zasady, ponieważ technicznie rzecz biorąc, było to wyjście pożarowe, po prostu nikt tego nie używał ta połowa budynku, więc w tej chwili nie było problemu.


5

Jeszcze jedna lista - „prehydrate” - czyli zacznij pić wodę na jakiś czas przed jazdą. Rozpoczęcie odwodnienia jest bolesne i całkowicie niepotrzebne!


5

Mam szczęście, że mieszkam w kraju, w którym rower jest akceptowanym środkiem transportu. Wiele ścieżek rowerowych i przyjazne dla rowerzystów sygnalizatory świetlne (niektóre miejsca). Ale przeciwdziała temu dużo deszczu i wiatru.

Kiedy zaczynasz jeździć na rowerze, nie przeceniaj się. Kiedy stan się poprawi, prędkość odpowiednio wzrośnie. I słuchaj swojego ciała (jeśli twoje serce wydaje się wyskakiwać z klatki piersiowej, prawdopodobnie poszedłeś zbyt szybko).

Przygotuj się na złą pogodę. W razie potrzeby zainwestuj w dobry kombinezon przeciwdeszczowy, ponieważ zmokniesz. I nie wszystkie biura mają prysznice. Poza tym jazda na mokro stwarza ryzyko ochłodzenia, co często jest niedoceniane.

Pozytywną informacją jest to, że jazda na rowerze to świetna zabawa. Poprawia twoje zdrowie. Widzisz znacznie więcej okolic. Możesz grać ze sobą w małe gry / wyzwania.


Dobra uwaga na temat przeszacowania. Istnieje duża różnica między 10-kilometrową jazdą w weekend a 10-milowym ruchem w ruchu biznesowym, z wyposażeniem, podczas gdy twój umysł jest również zajęty pracą.
LanceH

Jestem przygotowany na złą pogodę, ponieważ zawsze przynoszę zmianę ubrania do pracy, a potem nie muszę się martwić, że się zmoczę.
Kibbee

4

Zostaw swój samochód w pracy - nie musisz codziennie dojeżdżać obiema drogami

Jeśli jedziesz rowerem, dojeżdżasz do domu, pozostawiając samochód w pracy, możesz uciec tylko dojazdem w jedną stronę dziennie. Masz również samochód w pracy, jeśli nadejdzie nagły wypadek lub w przypadku ekstremalnej niesprzyjającej pogody. To niesamowite, jak wielu ludzi nie uważa, że ​​jest to opcja, i ma to sens dla osób z małymi dziećmi i osób, które dopiero zaczynają dojeżdżać rowerem.


3
Problem polega na tym, że „ekstremalne warunki pogodowe” mogą również uderzyć rano…
Ian

@Ian oh bardzo prawda. Tutaj, w południowych Stanach Zjednoczonych, w gorące popołudnia w lecie występują ekstremalne burze z piorunami, które nagle pojawiają się i mogą dosłownie zdmuchnąć cię z roweru. I tam jest okazjonalne spotkanie burza :)
Todd

1
W Wielkiej Brytanii często zdarza się nasza nieoczekiwana zła pogoda rano. Jednak kiedy mieszkałem w Cambridge, nigdy nie chciałeś jeździć w mokry dzień, ponieważ tylu ludzi zamieniało rowery na samochody, a korki zwrotne pogorszyły się!
Ian

Lub - sprawdź lokalny transport publiczny.
pfctdayelise

3

Skorzystaj ze strony internetowej poświęconej planowaniu trasy

Korzystam z Cycle Streets w Wielkiej Brytanii, zapewnia to najszybszą, zrównoważoną i najcichszą trasę od A do B. Zakładam, że istnieją również podobne strony dla Stanów Zjednoczonych.

Istnieje również wiele aplikacji, które można pobrać na smartfona, które podadzą Ci drogę z miejsca, w którym się znajdujesz, do miejsca, w którym zawsze musisz się udać, przydatne, jeśli skręcisz w niewłaściwy sposób lub zajdziesz w nowe miejsce.


Dodałbym: skorzystaj z witryny planowania, aby pomóc Ci zaplanować trasę, ale nie ufaj jej trasom bez zbadania innych opcji. Zalecana droga do mojego miejsca pracy to droga 35 km / h (gdzie samochody jeżdżą regularnie szybciej) ze strasznym chodnikiem - nie jest to fajne miejsce do jazdy. Przekonałem się, że zmieniając nieco trasę, mogę przejść przez dzielnicę mieszkalną, która jest rzadko używana przez samochody, ponieważ park pośrodku nie ma żadnych dróg. Trochę dłużej, ale o wiele ładniejsza jazda rowerem.
Johnny

2

Kup klipsy w butach / pedałach, jeśli zamierzasz jeździć w deszczu

Zapięcie w butach / pedałach znacznie poprawiło jazdę w deszczu. Wcześniej było to trudne, ponieważ moje stopy zsuwały się z pedałów. Można je łatwo odpiąć, jeśli zajdzie taka potrzeba.


Muszę się nie zgodzić. Wiele pedałów platformowych ma wystarczającą przyczepność do deszczu w trampkach lub kaloszach (w przypadku silnego deszczu). Pokrowce na buty dla systemów klipsowych są bardziej irytujące niż to konieczne
Batman

2

Przeczytałem wszystkie odpowiedzi tutaj, ale gdybym mógł cofnąć się w czasie i powiedzieć sobie jedno, brzmiałoby: „Bądź przygotowany na wszystko”. Teraz pakuję mój rower szosowy z wystarczającą ilością wszystkiego, aby przetrwać na noc (woda, batony proteinowe) oraz mój sprzęt przeciwdeszczowy, plandekę i cały sprzęt, którego potrzebuję do drobnych napraw.

Część tego obejmuje również to, co widziałem we wcześniejszej odpowiedzi: „Poznaj swoją trasę”. W tym roku przeprowadziłem się do nowego biurowca, który całkowicie zmienił trasę, więc najpierw przeszedłem (zajęło mi to 3 godziny), zanim jechałem. Pomogło mi to zorientować się w ruchu i rzeczach, których należy unikać.


2

Jazda na rowerze w ciemności nie jest tak przerażająca jak jazda na rowerze o świcie / zmroku

Kiedy po raz pierwszy zacząłem dojeżdżać rowerem i wieczorem słońce zachodziło na niebie, wychodziłem z pracy i próbowałem wrócić do domu przed zachodem słońca. Nie zdawałem sobie wtedy sprawy, że był to absolutnie najgorszy czas na jazdę na rowerze, ponieważ niskie słońce oznaczało, że było to w oczach kierowcy, co bardzo utrudniało widzenie rowerów, nawet przy świetle i jasnych ubraniach, chciałem tylko wrócić do domu, zanim się dostanie ciemny.

Teraz, gdy słońce zaczyna się nisko, czekam, aż zajdzie, zanim wyjdę z pracy, niż próbuję przebić słońce do domu. Gdy zajdzie słońce, moje światła i reflektory są znacznie bardziej widoczne dla samochodów. A dzięki przyzwoitemu reflektorowi (który jest teraz znacznie tańszy niż kiedyś) widzenie drogi nie stanowi żadnego problemu.

Nadal musisz się martwić o widoczność w nocy i obserwować samochody bez reflektorów ... nieoświetlone samochody są wyjątkowo trudne do zobaczenia na tle reflektorów (a na początku sezonu rowerowego kierowcy samochodów nie są przyzwyczajeni do włączania reflektorów kiedy wychodzę z pracy, więc mogę jechać dość długo, zanim zauważą) Rowery też są trudniejsze do zobaczenia na tle reflektorów / tylnych świateł, ale mimo to nadal będę jeździć na rowerze po zmroku o wschodzie / zachodzie słońca, gdy kierowcy są walczy o słońce. O zachodzie słońca jechałem na rowerze za samochodami, których nie widziałem przez szybę przednią z powodu brudu i / lub zadrapań, więc naprawdę nie sądzę, żeby widzieli wystarczająco dobrze, aby prowadzić.

Upewnij się, że masz odpowiednie światła i reflektory. Przynajmniej przednie i tylne światła i światła odblaskowe, odblaskowe szprychy lub opony oraz odblaskowe pedały lub paski kostek (ruch informuje samochody, że jesteś rowerem). Mam reflektor / tylne światło kasku, ponieważ uważam, że wyższa pozycja sprawia, że ​​samochody łatwiej mnie widzą, zwłaszcza gdy jestem zatrzymany w korku.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.