Co jest lepsze, pojedyncza prędkość lub trzy prędkości?


2

Co jest lepsze, pojedyncza prędkość lub trzy prędkości? Mam 45 lat i kupuję dorosłego trika, ponieważ nigdy nie nauczyłem się jeździć na rowerze, kiedy byłem młodszy. Nie wiem, czy dostaję pojedynczą prędkość czy trzy prędkości?


4
Jeśli nie mieszkasz w miejscu, gdzie mieszkasz, radzę kupić rower z wieloma biegami. Triki są teraz dostępne z dość szerokimi zakresami biegów, jeśli jesteś gotów zapłacić - ile biegów zależy od tego, jaki zakres wzgórz chcesz obsłużyć i jak ciężko chcesz pracować. (Ale dlaczego nie pożyczyć zwykłego roweru dla dorosłych i spróbować nauczyć się jeździć na nim najpierw, zanim pojedziesz na trike?)
Daniel R Hicks

4
W wieku 45 lat nauka jazdy może być BARDZO zabawna i wkrótce będziesz zadowolony, że nie poszedłeś na trike, ponieważ rowery są o wiele bardziej wszechstronne, łatwe do przechowywania, łatwe do przejścia na górę itp. Są pewne pytania / odpowiedzi na temat tego, jak się uczyć.
heltonbiker

Jeśli jeździsz na trike, idź na leżący trójkołowiec, to jest fajne jeździć i nie mieć „nie mogę sobie poradzić z piętnem na rowerze dwukołowym”.
Willeke

Odpowiedzi:


6

Ze względu na twoje zainteresowanie, wiek i chęć jazdy na trike, polecam 3 prędkości. Triki są bardzo ciężkie, a jeśli dopiero zaczynasz jeździć na rowerze, możesz potrzebować łatwiejszego sprzętu niż to, co oferuje jedna prędkość na większości wózków.


2

Mam trike, która była pojedynczą prędkością; Bardzo trudno było mi jeździć na ulepszeniu.

Przekształciłem go na pięć prędkości za pomocą zestawu Sturmey Archer i sprawił, że świat stał się inny.

Uwielbiam jeździć na rowerze, ale w wieku 75 lat moja równowaga nie jest już zbyt dobra, dlatego przeszedłem na trike. Nigdy nie powiedziałbym ci, żebyś jeździł na trike, preferuję rower, chyba że masz fizyczne ograniczenia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.