Czy mogę używać rurki Presta w obręczy Schrader?


42

Tracę ciśnienie w oponach i między innymi patrzę na zawory w dętkach. To stary rower górski z 26-calowymi oponami. Czy mogę używać rur Presta na felgach wierconych pod zawory Schrader ? Wiem, że zawór będzie mniejszy niż otwór i może powodować problemy, ale czy ktoś miał z tym sukces (lub porażkę)?

Odpowiedzi:


43

Jak już wspomniałeś, jedną z głównych różnic między zaworami Presta i Schrader są średnice - przy czym zawory Schrader są nieco większe - dlatego otwory zaworów na felgach rowerowych są wiercone, aby pasowały do ​​jednego lub drugiego rozmiaru.

Najważniejszym problemem związanym z użyciem zaworu Presta w otworze wywierconym pod zawór Shrader nie powinien być „ruch” trzonu zaworu, jak sugerował Geoffc, ale raczej „przepuklina” rurki przez nadmiar przestrzeni pod wysokim ciśnieniem, prowadząca do wybuchu.

Większość opon do rowerów górskich znajduje się pod niskim ciśnieniem, dlatego prawdopodobnie Ci się to uda, jednak istnieje bardzo tani adapter, czasami nazywany „przelotką zaworu”, która jest wykonana z gumy lub metalu i służy do wykonania zaworu otwór jest wystarczająco mały, aby zawór Presta był dobrze dopasowany. W przeciwieństwie do rozwiązania „starej opony” firmy Geoffc nie ulegnie również poluzowaniu pod wysokim ciśnieniem.


5
Nakrętka napinająca dostarczana z rurkami Presta wykonuje tę pracę całkiem dobrze.
whatsisname

Imho, felgi MTB z zaworami Presta plus przelotka są najlepsze z obu światów. nigdy nie dostaniesz mieszkania z powodu ściśnięcia pary w zaworze.
gcb

Nakrętka tak naprawdę nie ochroni cię przed „przepukliną”, ponieważ znajduje się nad obręczą, a rurka może zostać wyciśnięta w przestrzeń wokół trzonu zaworu. Gdy już tam był, nakrętka zapobiegałaby dalszemu przemieszczaniu się rurki, ale mogłaby (nawet) zostać ściśnięta między obręczą a trzonem zaworu. To wydaje się prosić o przebicie w trudnym do ustalenia miejscu.
dlu

9

Tak, możesz. Wiele rurek Presta jest wyposażonych w przelotkę, która umożliwia stosowanie rur zaworów Presta w kole wierconym do zaworów Schraeder.


7

Robię to cały czas, w zasadzie używam nakrętki Presta po wewnętrznej stronie, aby uniknąć „ściśnięcia” rurki w dodatkowej przestrzeni, a następnie, jeśli możesz znaleźć kolejną nakrętkę Presta, przykręć ją na zewnątrz, gdzie powinna być. Działa jak marzenie.


4

Nie próbowałem tego, ale zastanów się, gdy po napompowaniu rurki ciśnienie utrzyma trzonek zaworu prawie na swoim miejscu. Niepokojące byłoby, gdyby krawędź była na tyle szorstka, że ​​mogłaby przeciąć wystającą rurkę.

Zastanów się nad przecięciem starej opony i owiń podstawę rdzenia jakimś starym materiałem na dętkę, a prawdopodobnie wszystko będzie dobrze.


4

Jak wspomnieli inni, są na to sposoby. Po prostu polecam tego nie robić. Mam więcej problemów ze spadkiem ciśnienia w moich rowerach Presta niż w rowerach wyposażonych w Schrader. Uderza mnie raczej jako obniżkę niż ulepszenie. Jedyną zaletą, jaką uważam za Prestę, jest rozmiar, który pozwoli ci jeździć węższymi kołami / oponami.


2

Powinno działać dobrze, jeśli rura Presta ma się napompować tak duża, jak powinna być opona MTB. Nakleję zawór, aby zwiększyć jego rozmiar.


0

Kiedy jeździłem hybrydą na rowerze szosowym, zawsze używałem dętek Presta z obręczami Schraeder. Nie mogę powiedzieć, że zadziałało w 100% przypadków, ale miałem problem tylko raz. I to było przez kilka lat.


Więc jaki był problem?
NOTjust - user4304

2
Jak wspomniał Dustin, problem polegał na tym, że rura przepychała się przez otwór wokół trzonu zaworu. Wróciłem na ten sam rower i mam mały gumowy element, który owija się wokół mostka i zapobiega przechodzeniu rurki.
LoganGoesPlaces

0

Zrobiłem to i działało dobrze. Inną alternatywą jest wywiercenie otworu o odpowiedniej wielkości po przeciwnej stronie koła - w ten sposób można uruchomić Presta lub Schrader na tej samej obręczy.

Odziedziczyłem koła ustawione w ten sposób. Osoba ta wyjaśniła swoje rozumowanie, że wolałby po prostu napompować oponę po przebiciu zamiast wymiany rur lub łatania. Moje pytania na temat przebicia świeżo napompowanych opon natychmiast po mnie przygasły, ponieważ zabrzmiało to tak, jakby nie zadał sobie trudu, aby usunąć przyczynę mieszkania ...


4
To rozwiązanie jest świetne, jeśli często zmieniasz dętki i opony, ale bądź ostrożny! Jeśli wiercisz bezpośrednio przez szew obręczy, może to znacznie zmniejszyć integralność koła. Dodatkowo upewnij się, że używasz „buta” - kawałka kartonu lub plastiku - do zakrycia nieużywanego otworu i zapobiegnięcia dmuchaniu rurki.
Dustin Ingram,

Jak dwie dziury są gorsze od jednej?
Tim

4
Obręcz rowerowa to długi, prosty kawałek metalu, który jest zagięty w okrąg i połączony ze sobą; dlatego w pewnym punkcie wzdłuż obręczy znajduje się spawany „szew”, który czasami jest słabym punktem. Zazwyczaj znajduje się dokładnie naprzeciwko otworu zaworu, więc jeśli wywiercisz otwór w spoinie, możesz go jeszcze bardziej osłabić.
Dustin Ingram

0

W mojej hybrydzie mam zawór Schradera na przednim kole (tuba nie miała jeszcze płaskiego, więc nie zmieniłem wewnętrznego) i zawór Presta z tyłu. Nakrętka przytrzymująca zawór Presta na obręczy wydaje się zapobiegać pojawieniu się „przepukliny”, chociaż czasami zbyt energicznie pompuję tylną rurkę, gdy zbyt mocno ją pompuję (wydaje się, że „przepuklina” przechodzi przez otwór i powoduje rozerwanie wokół podstawa zaworu). Po napompowaniu zawsze dokręcam nakrętkę.

Powód, dla którego zawór Presta z tyłu jest taki, że rozmiar używanej przeze mnie rurki wewnętrznej występuje tylko w wersjach zaworu Presta w Halfords, gdzie dzięki czystej sile przyzwyczajenia kupuję zastępcze rurki wewnętrzne.


0

Używam zaworu Presta w mojej przedniej obręczy Schradera, odkąd ostatni raz podniosłem rury, ponieważ nie miały schraderów w moim rozmiarze obręczy. Nie miałem jeszcze żadnych problemów, pukaj w drewno.


0

Użyłem obu rodzajów zaworów w rurkach. Moim zdaniem presta jest przeznaczona wyłącznie do wąskich felg. Wolę zawory Schradera z kilku powodów:

  • rurki zaworu Schradera będą utrzymywały wysokie ciśnienie tak samo jak presta.
  • Są łatwiejsze do wypełnienia
  • łatwiej jest sprawdzić ciśnienie za pomocą standardowych manometrów, które można znaleźć w dowolnym miejscu.

Mówię to w oparciu o ponad czterdzieści lat naprawy i jazdy na rowerach.

Jeśli jednak wolisz presta, mogę powiedzieć, że zawór presta w obręczy Schradera zwykle nie stanowi problemu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.