Czy jest dostępny kolorowy wyświetlacz arduino?


15

Obecnie mam Mega2560 z tarczą LCD4884. Tarcza jest dobra do wyświetlania tekstu i prostych obrazów pikselowych. Ale zastanawiam się, czy istnieje coś, co ma pełną gamę kolorów, która działałaby z Arduino? Rozmiar ekranu musiałby wynosić zaledwie kilka cali.


2
Osobiście pomyślałbym o tym rekomendacji zakupowej. Aby odpowiedzieć na twoje pytanie: google.com/#q=arduino+color+lcd
Facet z kapeluszem

Odpowiedzi:


9

W rzeczywistości istnieje kilka tarcz z kolorowymi ekranami. Wiele tarcz to zwykłe mini wyświetlacze TFT, ale są też ekrany dotykowe.

Oto jeden z Adafruit, który zawiera uchwyt MicroSD i joystick.

Oto jeden z Radio Shack, który ma 2,8-calowy ekran z funkcjami dotykowymi

Jeśli chodzi o rozmiar ekranu, wiele ekranów ma tylko około 1 cala średnicy, jednak największe, jakie kiedykolwiek udało mi się znaleźć, to 2,8 cala.


1
1.8 "TFT od Adafruita z joystickiem i MicroSD jest moją ulubioną rzeczą! Wyświetlacz + Wkład użytkownika. Majenko opracował dla niego epicką bibliotekę: github.com/cacycleworks/chipKIT_ST7735
Chris K

Oto jeden z Elechouse w Chinach na eBayu, kolorowy wyświetlacz LCD TFT 3,2 "3,2" z rysikiem dotykowym i biblioteką Adafruit GFX. Demo działało po raz pierwszy, instrukcje i oprogramowanie na stronie eBay.
Bob Stein

@Bob Jak szybko reaguje? Czy ładowanie nowych zdjęć zajmuje kilka chwil? Rezystancyjny ekran dotykowy?
Anonimowy pingwin

@ Czy masz na myśli reagowanie na dotyk? Interaktywna animacja? Nie przypominam sobie potrzeby reagowania, ale uruchomiłem demo tylko raz. Pamiętam, jak widziałem zdjęcie i używałem rysika w prostym programie do rysowania, jak na zdjęciach na eBayu. Mógłbym się połączyć i załadować ponownie, jeśli masz coś konkretnego, czego chciałbym, żebym szukał. Pracowałem tylko w Arduino IDE, jeszcze nie przeniosłem go do mojego ulubionego AtmelStudio IDE.
Bob Stein


2

Kolejnym bardzo fajnym ekranem jest oficjalny ekran LCD Arduino TFT . ( Karta katalogowa, jeśli jesteś ciekaw.)

Jest to ekran 1,77 "o rozdzielczości 160x128. Posiada gniazdo micro-SD, które jest łatwo dostępne. Jest to kolorowy ekran, z maksymalnie 18 bitami na piksel.

Niezwykle miłą rzeczą związaną z tym ekranem jest to, że ponieważ jest on oficjalnie obsługiwany, nie musisz nic robić, aby go obsługiwać. Urzędnik biblioteki Arduino TFT doskonale współpracuje z nim. Jednak według Jameco :

Aktualizacja biblioteki: Znany jest problem z biblioteką TFT dostarczaną w wersji IDE 1.0.5 i 1.5.4 Beta. Będziesz musiał wymienić bibliotekę. Spakowaliśmy zaktualizowaną bibliotekę TFT dla obu dostępnych tutaj wersji. Wystarczy usunąć istniejącą bibliotekę i skopiować w miejsce odpowiedniej wersji IDE i ponownie uruchomić IDE. (IDE v1.0.5 lub v1.5.4)

Więc oprócz tej drobnej poprawki wszystko powinno być łatwe i szybkie w pracy. Ta strona zawiera przykłady kodu, które powinny ułatwić pracę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.