Do czego służą piny 5 V i VIN?


34

Wierzę, że mogę dostarczyć Arduino moc na trzy różne sposoby:

  • Użyj USB. Projekt ufa, że ​​5 V podlega regulacji i nie reguluje go w żaden sposób.
  • Użyj regulowanego źródła zasilania o zaufanym napięciu 5 V i podłącz je do GND i 5 V.
  • Podłącz nieregulowane źródło zasilania, np. Akumulator, do GND i VIN. Powinno to wynosić powyżej 6,2 V (ponieważ napięcie zaniku wynosi 1,2 V), a najlepiej od 9 V do 12 V. Jest wbudowany regulator, który dostarczy Arduino dokładnie 5 V.

Ale czy mogę użyć dowolnego z tych pinów do zasilania innych komponentów. Np. Jeśli Arduino jest zasilany przez USB, czy mogę użyć styku 5V do zasilania diody? Myślałem, że mogę, ale napięcie wynosi 4,70 V, a USB 5,07 V. VIN wynosi 4,26 V btw.

Czy 5 V i VIN służą wyłącznie do zasilania Arduino?


To Arduino Nano, więc nie ma lufy.
Mads Skjern

1
gdzie i kiedy otrzymywałeś te napięcia? Może to być kropla z pomiaru zi bez innego prądu płynącego z USB (jeśli początkowo dokonywałeś pomiaru bez arduino). Powinien nastąpić niewielki spadek, ponieważ moc wejściowa USB przechodzi przez bezpiecznik (F1 na schemacie) i mosfet (T1), zanim osiągnie styk 5V.
BrettAM,

1
Włożyłem Nano do deski do krojenia chleba. I mierzę napięcia za pomocą multimetru, który wkładam do płyty pilśniowej tuż obok pinów z Arduino. Rozumiem, że może wystąpić spadek napięcia, gdy występuje obciążenie, tj. Gdy występuje prąd. Ale w moim zestawie nie ma innego obciążenia niż to, co jest w samym Arduino.
Mads Skjern

1
Mierzę 5.07V, umieszczając multimetr w punktach, w których złącze USB jest przylutowane do Arduino.
Mads Skjern

Odpowiedzi:


25

Nie. Możesz czerpać moc z pinów 5v i VIN na arduino. VIN to całkowicie niezmieniona moc wejściowa przed regulatorem (będzie bezużyteczna, jeśli regulowane napięcie 5 V zostanie dostarczone bezpośrednio). Moc wyjściowa jest tym, do czego przeznaczony jest styk 5 V, a nie jako moc wejściowa.

Ze strony internetowej arduino :

5 V. Ten pin wyprowadza regulowane napięcie 5 V z regulatora na płycie. Płytka może być zasilana z gniazda zasilania prądem stałym (7–12 V), złącza USB (5 V) lub styku VIN płyty (7–12 V). Zasilanie napięciem za pomocą pinów 5 V lub 3,3 V omija regulator i może uszkodzić płytę. Nie radzimy tego.


6
Jednak pod warunkiem, że nie przekroczysz 5,5 V na pinie + 5 V, możesz go absolutnie wykorzystać do zasilania arduino. Ponosisz odpowiedzialność za to, aby nie przekroczyć 6v.
David Hoelzer

4

Można ich również używać do pobierania energii z gniazda beczkowego (Vin) lub z USB lub wbudowanego regulatora (5 V). Schemat tablicy pokazuje wszystkie dokładne ścieżki zasilania.


Ok, ale dlaczego więc styki 5V i VIN mają niższe napięcie? Czy nie byłoby to problemem dla wielu aplikacji? Wyobrażam sobie, że jeśli użyję wyświetlacza LCD o napięciu 5 V, może (potencjalnie) być problem, że dostaje tylko 4,70 lub 4,26 V.
Mads Skjern

Btw: Nie jestem inżynierem elektrykiem i nie jestem w stanie zrozumieć schematów. Może kiedyś :)
Mads Skjern

2
Otrzymuje niższe napięcie, ponieważ ślady na płycie mają niezerową rezystancję, co powoduje spadek napięcia. Sprawdź karty danych wszystkich komponentów, aby zobaczyć, jaki zakres napięć mogą one zaakceptować, ale 4,70 V powinno wystarczyć na 99% całej elektroniki 5 V.
Ignacio Vazquez-Abrams

1

5V pin może być używany do zasilania osłon takich jak Bluetooth, RFID, czujniki ultradźwiękowe itp.

vinpin służy do zasilania Arduino. Na przykład podczas korzystania z ekranów, takich jak ekran silnika L298, który zapewnia moc wyjściową 5 V podczas pracy z 12V.


0

MBR0520 Schotky Power Rectifier (montowany powierzchniowo prostownik Schottky Power) jest podłączony do ścieżki szeregowej 5-pinowego styku obecnego na Nano, który może obsłużyć maksymalnie 12 V napięcia wstecznego i zgodnie z arkuszem danych 20 V typową wartością, dzięki czemu możemy włączyć ON arduino NANO również za pomocą 5 V pinu pod warunkiem, że dostarczasz do niego odpowiednie napięcie 5 V przez dowolny typ przetwornika DC-DC. https://www.onsemi.com/pub/Collateral/MBR0520LT1-D.PDF http://malylubo.sk/wp-content/uploads/2013/01/Arduino_Nano_Schematic-1024x676.png


-2

Zazwyczaj robię to po przesłaniu kodu do gniazda jack i przekazuję moc do gniazda jack za pośrednictwem vIn zewnętrznie. w ten sposób możesz zasilać inne komponenty bezpośrednio z tego źródła. możesz również przejść na wyższe wartości napięcia, ponieważ arduino pozwala na napięcie do 12 V.


Jak to odpowiada na pytanie: „Czy 5 V i VIN służą tylko do zasilania Arduino?”
Nick Gammon
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.