Jakie są inne IDE dla Arduino?


87

Podstawowemu środowisku Arduino IDE brakuje wielu wyrafinowania obecnych w innych środowiskach IDE, takich jak uzupełnianie kodu, zwijanie kodu, organizacja folderów itp. Czy istnieją inne środowiska IDE, które umożliwiają programowanie w C lub C ++ i poprawiają te aspekty?


Sugestia: Czy to pytanie można rozszerzyć na różne języki (nie tylko różne IDE)?
apnorton

1
Co masz na myśli @anorton
DLJ

5
@anorton To stanowiłoby zupełnie inne pytanie.
asheeshr

1
anorton prawdopodobnie oznaczał, że można zainteresować się także wiedzą, jakie języki programowania, inne niż C ++, mogą być używane do programowania Arduino. Racja, @anorton?
Ricardo

3
@Ricardo To prawda. Ale zgadzam się, że pytanie to powinno być ściśle różne IDE . :)
apnorton

Odpowiedzi:


62

Istnieje plugin Arduino Eclipse o nazwie sloeber ! A Eclipse to niesamowite wieloplatformowe IDE open-source!

Stino jest dobre. Wymaga Sublime Text 2, który ma nieokreślony bezpłatny okres próbny.

Visual Micro zapewnia pełny system z debuggerem dla Arduino w Microsoft Visual Studio . Dla zaawansowanych użytkowników umożliwia także przeglądanie lub modyfikowanie kodu źródłowego Arduino, umożliwia edytowanie projektów i / lub bibliotek z dowolnej lokalizacji i współdzielenie ich w wielu projektach wraz z prawdziwą inteligencją wieloplatformową .

Aby uzyskać więcej, przejdź do oficjalnej strony Arduino

Do opracowania w systemie Windows dostępna jest specjalna edycja oficjalnego IDE Arduino o nazwie arduino-erw. Ta edycja jest znacznie lepsza od poprzedniej, ponieważ naprawiono wiele problemów z opóźnieniami i stabilnością!


4
I NetBeans też!
Jean-Christophe Duperron

@ Jean-ChristopheDuperron Dzięki! Na pewno skorzystam z wtyczki NetBeans. Dzięki Hardik Thaker Nie lubię korzystać z Eclipse, ale jeśli NetBeans ulegnie awarii, użyję wtyczki Eclipse
DLJ

Jak tam Stino? Uwielbiam Sublime i zastanawiałem się, czy Stino jest lepszy od Arduino IDE (szczególnie jeśli chodzi o błędy / awarie przepełnienia połączenia).
Steven10172

1
@FakeName Doceniam twój entuzjazm, ale będziesz chciał nieco ulepszyć swój język ;-)
Chris O

2
@ChrisO - Myślę, że ten XKCD odpowiednio podsumowuje moją opinię na ten temat.
Connor Wolf

25

W odpowiedzi na fałszywą nazwę dostępna jest także wtyczka Visual Micro Arduino dla Atmel Studio (zbudowana z Visual Studio). Dzieli narzędzia, źródła i biblioteki z Arduino IDE, ale zapewnia wszystkie funkcje uzupełniania kodu i inne funkcje Visual Studio.

Wtyczka Visual Micro działa również we wszystkich wersjach Visual Studio. Zapewnia debugowanie USB Arduino i zarządcę kompatybilnego z Arduino IDE.


2
AtmelStudio jest trudny i nieco dziwaczny - jak wiele kreacji Microsoft - ale potężny i ostatecznie bardzo przydatny. Ukończyłem trzy projekty dla Due i uważam, że jest to bardzo łatwe. Poleć emulator J-Link firmy Segger.
Bob Stein

20

Możesz użyć AVR Studio do pisania programów dla Arduinos.

Istnieje wtyczka, która pozwala łączyć się z bibliotekami arduino i korzystać z nich z poziomu Atmel Studio .

Jeśli korzystałeś z Microsoft Visual Studio, Atmel Studio jest w zasadzie przeróbką Visual Studio z różnymi zapleczami kompilatora, które są ukierunkowane na serię urządzeń ATmega, więc poczujesz się jak w domu.


20

vim może być użyty do rozwoju Arduino, ale zajmie trochę konfiguracji (podobnie jak vim). Będziesz potrzebował pliku składni i tej wtyczki, która umożliwia kompilowanie i wdrażanie z vima.

Grant Lucas napisał świetny artykuł na temat naprawy twojej sytuacji środowiskowej:

Korzystanie z Vima do tworzenia Arduino

Oto krótki post na temat konfigurowania Vima dla Arduino zamiast korzystania z Arduino IDE. Jeśli jesteś intensywnym użytkownikiem Vima, przejście do innego edytora może być szokujące. Na szczęście konfiguracja jest dość łatwa, aby uzyskać wszystko działające z Vimem. Ten post zakłada, że ​​czujesz się dobrze z konfiguracją Vima i idealnie masz już środowisko, które działa dla Ciebie.

Zainstaluj Arduino IDE

Czekać. Co?!? Słyszę jak mówisz Wiem wiem. W rzeczywistości nie używamy Arduino IDE, ale potrzebujemy go do pewnej konfiguracji i plików, które instaluje. Wtyczka Vima, której będziemy używać, wiąże się z tym, co IDE instaluje i konfiguruje, więc jest potrzebne. Możesz pobrać IDE ze strony Arduino .

Zainstaluj wtyczkę vim-arduino

Aby uzyskać główną zaletę kompilacji, monitorowania i wdrażania na Arduino, pobierz najnowszą wersję vim-arduino . Zainstaluj go w folderze .vim przy użyciu dowolnej metody zarządzania wtyczkami Vim. Wskazówka: Polecam Pathogen, ponieważ instalacja jest tak prosta, jak upuszczenie folderu wtyczki do folderu pakietu.

Plik składni Vima

Następnie pobierz plik składni, abyśmy mogli ładnie kodować kolory dla plików .pde i .ino. Pobierz najnowszy plik arduino.vim i zainstaluj go w folderze składni Vima. Aby zastosować składnię do poprawnych typów plików, dodaj do pliku vimrc następujące elementy

au BufRead,BufNewFile *.pde set filetype=arduino
au BufRead,BufNewFile *.ino set filetype=arduino

Konfiguracja Arduino IDE

Zanim spróbujesz skompilować i wdrożyć z Vimem, zacznij od pracy z Arduino IDE, ponieważ wtyczka Vim po prostu wywołuje ustawienia zapisane przez IDE. Jeśli działa w IDE, powinien działać w Vimie. Upewnij się, że wybrałeś odpowiedni port szeregowy tty.usbmodem * z Narzędzia> Port szeregowy w IDE. Uwaga: Wyświetli się tylko wtedy, gdy Arduino jest podłączone.

Praca z Vimem

Kiedy będziesz mógł komunikować się ze swoim Arduino z IDE, powinieneś być w pełni dobry, aby korzystać z Vima. Nie powinieneś otwierać IDE, chyba że potrzebujesz przykładowego kodu. Otwórz plik szkicu w Vimie i użyj go <Leader>acdo skompilowania szkicu, <Leader>adaby skompilować, a następnie wdrożyć na podłączonym Arduino i <Leader>asotworzyć nowe okno screendo monitorowania wyjścia szeregowego z Arduino.


3
Zastanawiałem się, kiedy pojawi się post Vima, biorąc pod uwagę, że Emacs był już obecny ;-)
asheeshr

1
@Asheesh musi reprezentować!
JohnB

1
Właśnie odkryłem, że ustawienie preferencji Arduino IDE „użyj zewnętrznego edytora” wprowadza IDE w rodzaj trybu „nasłuchiwania”, który wykrywa zmiany w pliku podczas edycji w Vimie (lub innym edytorze). Plik musi być otwarty w obu edytorach.
mjwatts,

17

Jednym raczej dobrym rozszerzeniem IDE jest tryb Arduino dla Emacsa. Pozwala na użycie bardzo wszechstronnego i rozszerzalnego IDE, takiego jak Emacs, do pisania, kompilowania i przesyłania kodu do Arduino.

Dokumentacja i instrukcje można znaleźć tutaj .


17

Istnieje również rozwiązanie w połowie drogi, ponieważ Arduino IDE ma obsługę zewnętrznego edytora, a następnie Arduio IDE po prostu kompiluje i przesyła.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Teraz możesz użyć dowolnego edytora IDE / edytora, który chcesz edytować, a następnie przełącz się z powrotem na Arduino IDE, aby po zakończeniu nacisnąć przycisk kompilacji i przesyłania.


12

AKTUALIZACJA-> Program Codebender jest wyłączany.

Istnieje genialne otwarte środowisko internetowe IDE o nazwie Codebender

To jest jak Github dla Arduino i ma świetną społeczność pracującą z nim z tysiącami przykładów, a zespół programistów jest wyjątkowy.

Z codebender możesz:

 • zaprogramuj istniejący szkic na swoim urządzeniu
 • sklonuj istniejący szkic
 • zmodyfikuj go do swoich potrzeb
 • podziel się swoją pracą ze światem
 • umieść kod w swojej witrynie, blogu lub samouczkach

Wiele platform działa w systemach Windows, Mac i Linux, Firefox i Chrome

Codebender obsługuje Windows (od Windows XP do Windows 8.1, tak, nawet Vista: P), Mac OS X 10.6-10.9 i Linux i działa we wszystkich głównych przeglądarkach


2
W jaki sposób zarządza bibliotekami (i wersjami bibliotek), które można uzyskać z różnych lokalizacji (np. Na GitHub)? Pytam w związku z tymi pytaniami: arduino.stackexchange.com/questions/362/… i arduino.stackexchange.com/questions/348/…
jfpoilpret

Uwaga dostarczona przez Sean808080 : UPDATE-> Codebender jest zamykana.
Greenonline,


8

Oprócz wymienionych IDE możesz używać Xcode z embedXcode, jeśli używasz Maca . IDE ma świetną strukturę plików i obsługę wielu płyt. W przypadku dużych i złożonych projektów jest to naprawdę dobre. Lubię używać vima lub arduino IDE do prostszych i mniej skomplikowanych szkiców / projektów.


8

Jest jeden z Brazylii o nazwie MariaMole : http://dalpix.com/mariamole

Według autora, podobnie jak oryginalne środowisko Arduino, MariaMole ułatwia tworzenie oprogramowania dla Arduino. Jednak chociaż oryginalne Arduino IDE ma ograniczenia ułatwiające życie początkującym, MariaMole oferuje funkcje, które bardziej zaawansowani użytkownicy są przyzwyczajeni w profesjonalnych IDE, takie jak:

 • Działa z instalacją Arduino
 • Obszar roboczy obsługuje wiele projektów jednocześnie
 • Wiele konsol portów szeregowych jednocześnie
 • Pliki używają otwartych formatów
 • Konfigurowalny proces budowlany
 • Importuje przykłady i szkice Arduino
 • Łatwo importuj biblioteki Arduino
 • Motywy kolorystyczne

Dzięki za odpowiedź, Daniel. Mam nadzieję, że nie przeszkadza ci to, że usunąłem zdjęcie cukierka o nazwie „Maria Mole”. Nie jest to tak naprawdę istotne w dyskusji i na pierwszy rzut oka sprawiło, że twój post wyglądał jak spam.
Peter Bloomfield

Najlepiej byłoby dodać tutaj opis IDE. W tej chwili odpowiedź zawiera tylko link, a jeśli link miałby spaść, odpowiedź stałaby się bezużyteczna.
asheeshr

@AsheeshR, umieściłem więcej informacji, jak sugerujesz. Dziękuję
Daniel Grillo

Muszę zadać to samo pytanie, na które już zadałem inną odpowiedź: w jaki sposób zarządza bibliotekami (i wersjami bibliotek), które można uzyskać z różnych lokalizacji (np. Na GitHub)? Pytam w związku z tymi pytaniami: arduino.stackexchange.com/questions/362/... i arduino.stackexchange.com/questions/348/...
jfpoilpret

4

Zawsze chciałem używać Eclipse, ponieważ jest to nasz standardowy (dla Java) w pracy. Ale nigdy nie udało mi się uruchomić debuggera na mojej płycie AVR Dragon - po prostu zbyt wiele warstw między kodem źródłowym a układem. Wróciłem do korzystania z Atmel Studio. Możesz ustawić mapowanie klawiatury, aby emulować różne inne środowiska IDE (w tym Eclipse i Netbeans). Mogę zaakceptować dziwactwo Microsft w zamian za stabilne środowisko debugowania, obsługę wielu plików i profesjonalne funkcje kontroli źródła.


Przeprowadziłem debugowanie za pomocą wtyczki Arduino eclipse (ostatnio przemianowanej na sloeber sloeber.io) i zera. Nie posiadam avrdragon, ale wiem, że inni ludzie zmusili go do pracy.
jantje

3

Używam Xcode, skonfigurowanego jako zewnętrzny edytor. Piszę wszystko w bibliotekach, a szkic po prostu wywołuje biblioteki.


3

Atom + Platformio

Korzystam z edytora tekstu Atom GitHub z pakietem Platformio .

Lubię oba:

 • Atom ma różne przydatne wbudowane funkcje i ponad 6000 pakietów (które można łatwo pobrać i zainstalować z panelu ustawień), dzięki czemu użytkownik może dodać dowolną potrzebną funkcję.
 • Platformio to potężne IDE do programowania mikrokontrolerów. Posiada wszystkie funkcje Arduino IDE (takie jak możliwość przesyłania kodu na tablicę Arduino za pomocą jednego kliknięcia, monitor szeregowy, ...) oraz wiele innych (jak wszystkie wymienione przez OP) i doskonale obsługuje Arduino. Poza tym „obsługuje ponad 200 płyt programistycznych wraz z ponad 15 platformami programistycznymi i 10 platformami”. Można go natywnie zainstalować albo na GitHub's Atom, albo na edytorach kodu VSCode Microsoftu .

1

Fritzing

To jest nowy „Widok kodu”! Umożliwia pisanie kodu bezpośrednio w Fritzing, a nawet przesyłanie go stamtąd do mikrokontrolera. Ma nawet monitor szeregowy. :)

Fritzing, zwykle znany jako budowniczy schematów, ma wbudowane IDE.
Zobacz tutaj po więcej.


1

Nikt jeszcze o tym nie wspominał, ale używam VisualMicro dla Microsoft Visual Studio (nie Atmel) i podoba mi się to. Daje ci wszystko, co zwykle masz w Visual Studio, np. Pisanie inteligentne. Wersja testowa to pełny program, a licencja jest dość tania - jak 30 dolców czy coś takiego. Mam swoją pracę, aby zapłacić za komercyjny klucz licencyjny. Polecam!


1

Notepad ++

 • ustaw Notepad ++: widok-> folder jako miejsce do pracy
 • a Language-> C-> C ++ ustawia podświetlanie składni
 • ustaw plik Ide arduino-> preferencje „Użyj zewnętrznego edytora”

i wszystko działa płynnie, bez większego zaćmienia.


1

Clion + PlatformIO

Osobiście używam Clion, który jest wieloplatformowym IDE wraz z PlatformIO, który jest wieloplatformowym systemem kompilacji dla arduino i podobnych.

Clion, ponieważ uwielbiam odrzutowe mózgi IDE. Jako student lub nauczyciel możesz uzyskać bezpłatną licencję. I podejrzani ludzie w Internecie powiedzieli mi, że istnieją inne sposoby uzyskania licencji (nie żebym doradzał w takich sprawach).

PlatformIO jest dość potężny i dobrze integruje się z prawie każdym IDE. Łatwo jest deklarować zależności od innych bibliotek, które są automatycznie pobierane.

Używam również wtyczki monitora portu szeregowego Clion do komunikacji Serial.print().

Dzięki tej konfiguracji możesz całkowicie porzucić stary Arduino IDE, co moim zdaniem było całkiem satysfakcjonujące!


0

Moim wyborem (gra słów, to tylko gra słów, ludzie!) Jest Sloeber - Eclipse z wtyczką Jantje EclipseArduino. Po dziesięcioleciach treningu pamięci mięśni emacsa używam wtyczki Emacs + MulgaSoft, przełączając się na prawdziwe emac GNU do ciężkiego podnoszenia - jako projektu i nowych bibliotek dla niego równolegle, f / ex i używam Sloebera, aby złapać mój literówki i brain-f * ts.


0

Dobrą alternatywą dla Arduino IDE jest Visual Studio Code w połączeniu z rozszerzeniem Microsoft dla Arduino https://github.com/Microsoft/vscode-arduino

Daje wszystkie funkcje Arduino IDE, takie jak

Sprawdź i prześlij swoje szkice w programie Visual Studio Code

 • Wbudowany menedżer zarządu i biblioteki
 • Wbudowana lista przykładów
 • Wbudowany monitor szeregowy

ale dodatkowo oferuje kilka atrakcyjnych funkcji:

 • IntelliSense i wyróżnianie składni dla szkiców Arduino
 • Fragmenty szkiców
 • Automatyczne rusztowanie projektu Arduino

0

po pewnym doświadczeniu

dowolny edytor (atom lub vscode) jest doskonały w platformIO

oferując:

 1. Podświetlanie składni
 2. debugger
 3. łatwy menedżer projektów
 4. (które lubię najbardziej) składane klocki
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.