Port szeregowy kompatybilny z Arduino nie wyświetla Mac OSX


9

Kupiłem kartę Freaduino kompatybilną z Arduino atmega8 (wybrałem typ płyty jako Arduino ng lub starszą atmega8). Zainstalowałem Arduino IDE na Mac OS X i sterownikach FTDI. Ale mój port szeregowy wygląda tak po podłączeniu płyty:

zrzut ekranu 1

A kiedy próbuję załadować program, pojawia się błąd:

zrzut ekranu 2

Czy ktoś może mi powiedzieć, jaki jest błąd? Nie mam pojęcia.

AKTUALIZACJA : problem polegał na tym, że nie zainstalowałem poprawnie sterownika (tak myślę). Odinstalowałem je i ponownie zainstalowałem i działało idealnie. Wykonałem także samouczek YouTube na ten sam temat. http://youtu.be/BwatajQO_88


Czy poprawnie ustawiłeś tablicę na tę, którą masz? Ponadto, prawie na pewno nie jest to tty Bluetooth, z którym się łączyłeś. Bardzo prawdopodobne, że jest to tty USB.
sathishvj

tak, dioda LED (PWR) świeci na płycie, jak tylko ją podłączę.
Rajath

próbowałem tty.SLAB_USBtoUART do. to nie działa ten sam błąd
Rajath

Odłącz płytę, zamknij IDE i otwórz ją ponownie. Czy któreś z urządzeń zniknęło? Również (po podłączeniu) zrób menu Apple o - więcej informacji - raporcie systemowym i spójrz na to, co jest wymienione pod USB. Wreszcie rozważ wypróbowanie go na innym komputerze / systemie operacyjnym, aby wykluczyć problemy z płytą. Aha, i spróbuj użyć innego kabla / portu USB. Spróbuj podłączyć go bezpośrednio do MAC i spróbuj podłączyć go za pomocą klawiatury lub innego koncentratora.
Chris Stratton

Dlaczego nie skopiować zwykłego tekstu zamiast wgrywać niższy obraz 372kB? Wyszukiwarki nie będą mogły indeksować tekstu, a użytkownicy mobilni zostaną pobici dużym pobraniem, w którym wystarczyłoby 1kB tekstu.
jippie

Odpowiedzi:


9

Z raportu systemowego OSX dowiadujemy się, że Twoja płyta bazuje na konwerterze SiLabs CP2102 (lub podobnym), ale zgodnie z twoim pytaniem zainstalowałeś sterowniki dla zupełnie innego produktu niż FTDI

(Arduino.cc używało FTDI w przeszłości i CDC / ACM dzisiaj, nie sądzę, aby kiedykolwiek korzystali z SiLabs, więc ich instrukcje prawdopodobnie tego nie obejmują, ale oczywiście inni dostawcy mają)

Zainstaluj sterowniki CP2102 i powinno działać, jeśli używasz urządzenia /dev/tty.XX, które pojawia się po podłączeniu płyty.

Wygląda na to, że SiLabs zapewnia sterowniki

http://www.silabs.com/products/mcu/pages/usbtouartbridgevcpdrivers.aspx

Ze względu na kompletność istnieje co najmniej 5 różnych protokołów / układów używanych do szeregowej komunikacji USB z urządzeniami osadzonymi:

  • FTDI
  • CDC / ACM Virtual Com Port
  • SiLabs CP210x
  • Prolific PL-2303
  • ch340

(Dodatkowe możliwości mogą obejmować faktyczny szeregowy RS232 lub szeregowy przez Bluetooth)


najpierw zainstalowałem FTDI. ponieważ to nie działa, a następnie znalazłem ten link, ponieważ jedną z odpowiedzi było zainstalowanie sterowników silabs, ja również je zainstalowałem. ale nie działa. próbowałem tego wcześniej. naprawdę doceniam twój wysiłek, aby mi pomóc.
Rajath

Wygląda na to, że masz na liście pliki urządzeń dla tego sterownika. Jeśli to nie zadziałało, kiedy je wybrałeś, możesz mieć niewłaściwą prędkość transmisji (z wybranej konfiguracji płyty). Inną możliwością (szczególnie z alternatywnymi źródłami) jest to, że masz złą płytkę - układ CP2102 może być w porządku, ale to nie znaczy, że AVR jest lub że ma zaprogramowany bootloader. Prawdopodobnie spróbowałbym różnych prędkości transmisji, wypalił bootloader przez ISP itp. Ale ostatecznie, dlaczego zawracasz sobie głowę płytą ATmega8?
Chris Stratton

jak zmienić szybkość transmisji? podjąłem projekt, który nie został ukończony przez mojego starszego. więc użył tej tablicy.
Rajath

Myślę, że może być konieczne utworzenie nowego wpisu „board” w konfiguracji i edycja szybkości transmisji w jego pliku, a następnie ponowne uruchomienie IDE. Równie dobrze możesz utworzyć kilka dla różnych stawek za wyżywienie.
Chris Stratton

u oznacza coś jak to ?
Rajath


0

http://arduino.cc/en/guide/macOSX

Ten link prawie na pewno sprawi, że zadziała. Upewnij się (jak w kroku 7), że twoja tablica jest taka sama, jak wybrana w Narzędzia-> Tablica.

A w kroku 8, ponieważ łączyłeś się za pomocą kabla USB, powinna to być jedna z nazwanych opcji USB.


jest to atmega8. Wybrałem tablicę Arduino ng lub atmega 8. USB nie pojawia się w porcie szeregowym, chociaż arduino jest podłączone, PWR świeci.
Rajath

0

Jeśli nadal masz problemy, takie jak ja po wykonaniu powyższego, może to pomóc: Z tego wątku: http://forum.arduino.cc/index.php?topic=292284.msg2229300#msg2229300

problem dotyczy spacji w nazwie urządzenia. Aby to naprawić, musisz ręcznie edytować dwa (2) pliki TXT instalacji arduino.

Idź tam, gdzie go zainstalowałeś. W moim przypadku ścieżka jest następująca:

/Users/MY_USERNAME/Downloads/Arduino.app/Contents/Java/hardware/arduino/avr

W tym katalogu można zobaczyć pliki platform.txt i programmers.txt.

Wewnątrz tych plików zamień -P {serial.port} na „-P {serial.port}”. Musisz po prostu dodać cytaty.

Następnie uruchom ponownie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.