Zmywalna, poręczna technika z Arduino


11

Pytanie: Jak przygotować odzież do prania z wbudowaną elektroniką?

Tło: Istnieje kilka płyt / klonów Arduino zaprojektowanych z myślą o „technologiach do noszenia”. (Na przykład Lilypad .) Technologia do noszenia z wzorami świateł LED, mikrofonami, GPS lub innymi obwodami to ciekawa koncepcja, ale woda i elektryczność nie mieszają się.

Aby przygotować urządzenia do prania do noszenia, zakładam, że ludzie usuwają duże obwody. Jednak nieuchronnie część elektroniki zostanie mniej więcej trwale przymocowana do tkaniny. Co, jeśli w ogóle, można zrobić z tymi urządzeniami elektronicznymi (np. Wszytą Arduino Lilypad), aby uczynić je pralkami automatycznymi (preferowane - można prać ręcznie, ale pranie w pralce o wiele łatwiej) jest bezpieczne?

Odpowiedzi:


5

Użyłbym żywicy epoksydowej i zakryłby odsłonięte obwody. Największym problemem byłoby połączenie przewodów z płytą, ponieważ flex może z czasem ją osłabić.

Niektóre opcje obejmują:

  • Zestaw do zalewania na mokro 3M ™ Scotchcast ™
  • Hysol

    US1150 ™ - Dla elektroniki, telekomunikacji i komponentów samochodowych. Zapewnia ochronę środowiska przed zagrożeniami.

    US1152 ™ - Dla zespołów elektronicznych. Zapewnia ochronę środowiska przed zagrożeniami.

Ciepło może mieć znaczenie, jeśli zakryjesz deski żywicą epoksydową, ale i tak nie powinieneś wytwarzać takiej ilości ciepła w urządzeniu do noszenia, prawda?


4

Zrobiłbym to, aby tablica miała na sobie rzep, aby można go było odłączyć od ubrania, a następnie mieć wszystkie przewody z zaciskami, do których łączą się przewody z Arduino. W ten sposób rozpinasz wszystkie przewody i usuwasz arduino. Jeśli chodzi o komponenty, pokryłbym je żywicą epoksydową, aby je chronić.


Kupiłem „prawidłowe” zatrzaski do noszenia połączeń elektronicznych, a także kupiłem tanie błyszczące srebrne zatrzaski w sklepie z materiałami. Oba działają dobrze z przewodzącym gwintem. Jest o wiele mniej szczegółowy, niż się wydaje.
Steve Cooley,

4

Jak przygotować odzież do prania z wbudowaną elektroniką?

  • Wyjmij akumulator (y) i inne zasilacze i ustaw je z dala od wody. Brzęczyk i głośniki również.
  • Delikatnie prać ręcznie odzież (w tym Lilypad, diody LED, rezystory, kondensatory, układy scalone, akcelerometry, magnetometry, moduły Bluetooth, moduły GPS itp.) Ręcznie łagodnym detergentem.
  • Osuszyć lub ręcznie osuszyć suszarką do włosów.

Widzieć:

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.