Czy Mac Mini może obsługiwać trzy monitory?


10

Jestem właścicielem trzech monitorów Samsung SyncMaster 245BW (rozdzielczość: 1920 x 1200). Jestem zainteresowany zakupem komputera Mac Mini i zastanawiałem się, czy będę mógł podłączyć komputer Mac Mini do wszystkich trzech monitorów, tak aby na każdym z nich był osobny pulpit. Czy Mac Mini jest dostarczany ze sprzętem / oprogramowaniem, aby to zrobić? Dzięki!
Pierwszą rzeczą, którą zauważyłem, było Pytanie id === 9999
gotomanners 11.11.13

Odpowiedzi:


4

Wiele zależy od posiadanego Maca Mini. Wczesne Mac Minis miało tylko jedno wyjście DVI, późniejsze wersje miały mini DVI, wciąż nowsze wersje miały mini DVI i mini DisplayPort, a najnowsza całkowicie metalowa wersja ma mini DisplayPort i HDMI i jest wyposażona w złącze HDMI-DVI adapter.

Negrino miał rację mówiąc, że możesz dostać adapter USB na DVI, ale możesz potrzebować tylko jednego z nich, w zależności od portów wyjściowych wideo komputera Mac Mini. Jeśli masz wczesną wersję G4 lub Core Solo Mini, musisz zdobyć 2 adaptery.

W celu wyjaśnienia, czy planujesz wykonać kopię lustrzaną pulpitu 3 razy, czy mieć 1 pulpit rozszerzony na 3 monitory? Jeśli jest to pierwsza opcja, możesz po prostu uzyskać adapter VGA lub DVI Y, który odzwierciedlałby obraz wychodzący z jednego portu na 2 lub więcej monitorów.


monoprice.com/products/… Adapter USB 2.0 na DVI MonoPrice.com za 36,40 USD za sztukę.
Strangelikeus

Niestety, to 39,20 USD za sztukę za 1 i 36,40 USD za 50 lub więcej.
Strangelikeus,

3

Mam dokładnie opisaną konfigurację, w tym Mac Mac 2010, nawet trzy Samsung 245BW. Ta sama konfiguracja będzie działać również z 2011 Mini. Po prostu nie starzej niczego.

W moim urządzeniu jeden monitor jest podłączony do portu mini-DisplayPort Mini (za pomocą kabla mini-Displayport do HDMI), jeden jest podłączony do portu HDMI Mini (z adapterem HDMI-DVI), a trzeci jest podłączony za pomocą DisplayLink Klucz USB wątpliwej chińskiej produkcji.

Wszystkie trzy działają w domyślnej rozdzielczości monitora 1920 x 1200. Dwa „rzeczywiste” połączenia są szybkie i idealne do gier i wideo, ale USB jest zauważalnie wolniejszy do wideo, więc celowo używam tego do e-maili, Internetu, iTunes i wszystkich innych aplikacji „na boku” .

To samo działałoby z Mini 2011 (obecnym), tylko sub w „Thunderbolt port” dla mini-DisplayPort powyżej.

Wybierając adapter USB / HDMI, kluczowym słowem, które chcesz, jest DisplayLink i musisz bardzo uważnie obserwować specyfikację, aby mieć pewność, że 1920x1200 jest obsługiwany. Wiele z nich działa tylko do 1080, co nie wystarczy. Zajęło mi to trzy próby.


1

Możesz użyć wbudowanego portu Mini DisplayPort komputera Mac Mini dla jednego monitora i użyć adaptera USB na DVI, takiego jak jednostka 99 USD od IOGEAR dla każdego z dwóch pozostałych. Oczywiście może to nie być atrakcyjne finansowo. Istnieje kilka innych urządzeń innych producentów, którzy również twierdzą, że wykonują zadanie, więc rozejrzyj się.

Jeśli monitory Samsung mają porty HDMI, być może będziesz mógł z nimi korzystać z wyjścia HDMI komputera Mac Mini. Lub ewentualnie użyj adaptera HDMI na DVI.


1

„Mac Mini 2,3 GHz (połowa 2011 r.): Zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics 3000, obsługuje tylko jeden podłączony wyświetlacz Apple Thunderbolt

Mac Mini 2,5 GHz (połowa 2011 r.): Mac mini z grafiką AMD może obsługiwać urządzenie kompatybilne z HDMI na porcie HDMI, gdy używane są dwa wyświetlacze Thunderbolt.

Mac Mini (koniec 2012 r.): Może korzystać z urządzenia zgodnego z HDMI na jego porcie HDMI podczas korzystania z jednego wyświetlacza Thunderbolt lub może korzystać z dwóch wyświetlaczy Thunderbolt ”.

http://support.apple.com/kb/HT5219?viewlocale=en_US#dispnum


0

Mam 2012 i7 Mac Mini z trzema wyświetlaczami, z których żaden nie jest dublowany.

Możesz przeczytać więcej w mojej recenzji adaptera J5 Create USB . Nie ma prędkości odświeżania jak w przypadku natywnego wyświetlacza z procesorem graficznym iMac, ale w przypadku przeglądania stron internetowych lub niewielkiej wydajności produkcyjnej opóźnienie do trzeciego ekranu jest zauważalne, ale dopuszczalne.


1
Ta recenzja została edytowana w taki sposób, że moja oryginalna wiadomość nie jest jasna. Ani ja, ani OP nawet nie wspomniałem o iMacu. Co to jest „oczywista meta” i dlaczego moja odpowiedź została zbita z tropu?
colonelclick

1
Właśnie odtworzyłem tę konfigurację za pomocą adaptera j5 Create USB 3.0. Zauważam, że zainstalowany proces USBVGAsync konsekwentnie wykorzystuje 45% jednego rdzenia mojego procesora. To powoduje, że wentylator się uruchamia i jest dość irytujące. Czy to jest powszechne, czy jest jakiś problem z moją konfiguracją?
Black

-1

Zaktualizowane informacje: jeśli otrzymujesz aktualnego (2011) Maca Mini z grafiką AGP (wersja wyższej klasy, nie ta z wbudowaną grafiką Intela), może obsługiwać trzy wyświetlacze od razu po wyjęciu z pudełka: dwa z Thunderbolt i jeden z port HDMI.

Uwaga przypis (3) na tej stronie:

http://support.apple.com/kb/HT4885


2
Co rozumiesz przez grafikę AGP i jak można podłączyć Samsung SyncMaster 245BW połączony łańcuchem Thunderbolt?
iskra
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.