Kontynuowanie „zatrzymanego” przywracania iCloud na iOS


10

Przywracałem iPhone'a 5 do najnowszego iOS i wybrałem przywracanie za pośrednictwem iCloud. Proces przywracania - szczególnie w przypadku aplikacji - był frustrująco powolny i po pewnym czasie został zatrzymany.

Po wypróbowaniu kilku innych opcji w końcu „anulowałem” operację iCloud Restore, a następnie ręcznie zainstalowałem aplikacje za pośrednictwem iTunes, a także zsynchronizowałem utwory itp.

Teraz w przypadku niektórych aplikacji brakuje danych, a moje zdjęcia również wydają się niekompletne. Ponieważ „anulowałem” przywracanie iCloud (i zostałem ostrzeżony, że nie będę mógł tego zrobić ponownie), czy mogę w jakiś sposób nakłonić iCloud do strumieniowego przesyłania danych aplikacji z powrotem do zainstalowanych folderów aplikacji, a także pobierania moich zdjęć ? Czy mogą istnieć dwa oddzielne sposoby na zrobienie tego?

Czy też jest to jedyna inna opcja „Usuń zawartość i ustawienia” i wykonaj proces przywracania od nowa, umożliwiając stopniowe przywracanie zdjęć za pośrednictwem iCloud, podczas instalowania aplikacji przez iTunes równolegle (bez „Anulowania” przywracania iCloud)?

Jeśli odpowiedź na ostatnie pytanie brzmi „Niestety, tak”, to czy można założyć, że jeśli aplikacja zostanie mimo to zainstalowana za pośrednictwem iTunes, iOS będzie kontynuować przywracanie danych aplikacji z iCloud? Czy też aplikacja MUSI być zainstalowana OTA, aby dane mogły zostać przywrócone również z iCloud?


Rozumiem, że „niestety tak” może być właściwą odpowiedzią, i niech tak będzie. Byłbym jednak wdzięczny za wszelkie dalsze informacje na temat możliwych obejść, które ktoś mógłby spróbować. Niestety, nie ma sposobu, aby wyemitować pytanie lub podbić je, aby zwrócić na siebie uwagę, chyba że rozpoczęcie kolejnej nagrody (chyba, że ​​jest to dozwolone?)
Dev Kanchen,

aby odpowiedzieć na twoje dość stare pytanie. Nie, nagroda jest właściwą drogą.
Rob

Odpowiedzi:


2

Przywracanie iCloud może być powolne, szczególnie jeśli masz dużo danych aplikacji, a Wi-Fi nie jest Speedy Gonzalez. Mam trochę problemów z przywracaniem aplikacji iCloud, ponieważ moja aplikacja Zdjęcia i aplikacja Spotify mają po więcej niż 5 GB.

Nie ma absolutnie żadnego sposobu, aby pozwolić iCloud przejąć kontrolę od miejsca, w którym opuścił. Musisz przywrócić na nowo.

Sugeruję, następnym razem tworzenie kopii zapasowej za pośrednictwem iTunes lub alternatywy, takiej jak Copytrans Shelbee . Przywracanie rozpocznie się raczej szybciej, ponieważ odbywa się to przez USB. Kopia zapasowa w iTunes jest dokładnie taka sama jak w iCloud (w tym dane aplikacji).


1

Zgadzam się, że najłatwiejszym sposobem jest zresetowanie za pomocą opcji „Wymaż zawartość i ustawienia”. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​najpierw przywróć to, co możesz, używając iTunes, tj. Zaktualizuj wszystkie aplikacje iOS w iTunes, aby telefon nie musiał także aktualizować aplikacji później po przywróceniu.

Po zresetowaniu iOS spróbuj pominąć początkowe konto iCloud i monit o hasło. Po przywróceniu ustawień lokalnych z iTunes, a następnie przywróceniu iCloud, powinno to mieć efekt nakładki stosujący najnowsze różnice w chmurze i zminimalizować to, co jest potrzebne do pobrania przez telefon.

Przywracanie iOS / iTunes nie jest mądre, jeśli chodzi o ustalanie priorytetów w tym, co jest najważniejsze, prawdopodobnie dlatego, że różni się to dla wszystkich, np. poczta i zdjęcia są dla mnie ważne, następnie dane aplikacji, szczególnie. Hasła.

Wreszcie, jeśli przechowujesz lokalne kopie zapasowe za pomocą iTunes, upewnij się, że jest to zaszyfrowana kopia zapasowa, nie ze względów bezpieczeństwa, ale wiele danych aplikacji po prostu nie zostanie utworzonych bez szyfrowania.


0

Niestety najlepszym rozwiązaniem jest przywrócenie na iPhonie, aby odzyskać wszystko tak, jak było, przy założeniu, że Twoje pliki zostały pomyślnie zsynchronizowane z iCloud. Zwykle mam do czynienia z OSX, więc nie jestem tak zaznajomiony z IOS, więc nie mogę sugerować żadnych poprawek z samego telefonu. Jeśli masz zdjęcia, dane, aplikacje itp. ... na swoim komputerze, możesz je zsynchronizować z iTunes, jeśli nie, będziesz musiał je przywrócić. Zatrzymanie tych rzeczy w trakcie instalacji spowoduje tylko kłopoty ......

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.