Opcje szyfrowania wiadomości e-mail na telefonie iPhone


36

Ostatnio poważnie podchodzę do bezpieczeństwa. (Dlaczego dopiero teraz możesz zapytać? Ponieważ jestem głupcem, właśnie dlatego.) Teraz mam e-maile podpisujące się automatycznie i szyfrujące tam, gdzie mam ich klucz.

Wcześniej robiłem to tylko wtedy, gdy było to konieczne, ale staram się wyhodować wokół siebie poczucie zmiany i przyjmowanie własnego leku wydaje się rozsądne. Nie mam problemu z GPG w Thunderbird, Outlook lub na Androida z K9 Mail i APG, ale nie mam pojęcia, jak obsługiwać GPG na IOS.

Nie mogę zaakceptować, że nie ma mowy, wydaje się to śmieszne, a może źle podchodzę do problemu i istnieje bardziej odpowiednia droga niż GPG, która jest lepiej obsługiwana?

Odpowiedzi:


13

Wypróbuj iPGMail.

Więcej tutaj .

Funkcje (skopiowane ze sklepu iTunes App Store):

PGMail to aplikacja, która implementuje standard OpenPGP (RFC 4880) i pozwala użytkownikowi tworzyć i zarządzać zarówno kluczami PGP publicznymi, jak i prywatnymi (RSA i DSA) oraz wysyłać i odbierać zaszyfrowane wiadomości PGP.

Klucze i wiadomości PGP można przekazać do iPGMail na kilka sposobów:

 • Z aplikacji Mail.app na iOS - aplikacja poczty na iOS przekaże załączniki PGP bezpośrednio do iPGMail, eliminując potrzebę wykonywania niezręcznych operacji kopiowania i wklejania. UWAGA: wiadomości PGP, które są częścią głównej wiadomości e-mail, nadal będą musiały być kopiowane i wklejane, tylko poprawnie otagowane załączniki mogą być przekazywane automatycznie.

 • Bezpośrednio ze schowka systemowego. Skopiuj i wklej tekst wiadomości PGP z dowolnego pliku, strony internetowej lub wiadomości, a aplikacja może je zaimportować i odszyfrować.

 • Udostępnianie plików iTunes - Podłącz urządzenie do komputera i otwórz iTunes, w sekcji „Aplikacje” możesz przewinąć w dół i wybrać iPGMail w sekcji Udostępnianie plików i przenieść pliki do iz aplikacji na komputer.

 • DropBox - Począwszy od iPGMail v 1.14, możesz połączyć iPGMail z kontem Dropbox i przenosić pliki do iz obszaru plików Dropbox. Oznacza to, że możesz szyfrować i chronić pliki Dropbox lub udostępniać je innym za pośrednictwem istniejącego interfejsu publicznego Dropbox.

iPGMail obsługuje generowanie klucza PGP (RSA) bezpośrednio w aplikacji i przechowuje je bezpiecznie przy użyciu pęku kluczy iOS dla aplikacji. Korzystając z własnych prywatnych kluczy PGP, możesz szyfrować i / lub cyfrowo podpisywać dowolne wiadomości. Opcjonalnie klucz publiczny można dołączyć do dowolnej wiadomości wysyłanej z aplikacji, aby odbiorca mógł zaimportować go do własnego pęku kluczy, na telefonie lub na dowolnym komputerze z obsługą PGP.

iPGMail zaimportuje Twoje klucze prywatne, abyś mógł ponownie wykorzystać swoją tożsamość PGP i klucze na iPhonie lub iPadzie. Zarówno klucze publiczne, jak i prywatne można importować za pośrednictwem wymienionych wyżej interfejsów.

iPGMail pozwala użytkownikowi przeszukiwać publiczne serwery kluczy SKS PGP w celu znalezienia zarejestrowanych kluczy publicznych dla innych osób, z którymi użytkownik może następnie wysłać wiadomość e-mail podpisaną cyfrowo i / lub zakodowaną w zbroi OpenPGP ASCII.

Ta aplikacja jest idealna do zabezpieczania plików lub wysyłania bezpiecznych wiadomości e-mail do określonych stron, nie martwiąc się, że zostaną one wyświetlone przez osobę inną niż wyznaczony odbiorca.


1
Po kilku miesiącach korzystania z wielu opcji jest to zdecydowanie najlepsze. Oczywiście pomogłoby to, gdyby Apple zezwolił na jakiekolwiek interakcje z aplikacją Mail ...
SimonJGreen,

2
To wydaje się realną opcją, ale ta odpowiedź jest w zasadzie tylko skopiuj / wklej z dokumentacji. Czy ktoś ma jakieś rzeczywiste doświadczenia związane z używaniem tej aplikacji?
samthebrand,

2
Tak, jest to zadanie kopiowania i wklejania - które zapewnia szybkie podsumowanie jego funkcji słowami programisty. Prawdziwe życie: używam go; SimonJGreen lubi to.
Gilby,

SamtheBrand, w komentarzu do swojej edycji mówisz „prawdopodobnie darmowy”. Co przez to rozumiesz?
Gilby,

2
IPGMail jest jednak bliskim źródłem. Nie należy ufać narzędziom do szyfrowania zamkniętego źródła.
Jeff Burdges

10

PGP jest fantastycznym standardem i ma wiele zastosowań i świetne implementacje, ale jeśli chcesz podpisywać i szyfrować wiadomości e-mail przy minimalnym wysiłku, myślę, że przekonasz się, że mam taką możliwość, że S / MIME jest lepiej obsługiwany. Wiele klientów poczty (w tym standardowa aplikacja Mail na iOS i Mail.app na OS X oraz inne popularne klienty, takie jak Microsoft Outlook) mogą obsługiwać S / MIME po wyjęciu z pudełka bez żadnych dodatków. Certyfikaty e-mail są uwierzytelniane przez urząd certyfikacji, podobnie jak certyfikaty SSL dla sieci, zamiast wymagać od sieci zaufania PGP uwierzytelniania certyfikatów innych osób i uwierzytelniania ich.

Możesz uzyskać bezpłatny certyfikat S / MIME ze StartSSL . Po utworzeniu możesz go wyeksportować z przeglądarki (pamiętaj, aby użyć hasła!), Prześlij go e-mailem, a następnie otwórz w aplikacji pocztowej iOS, aby go zainstalować. Ustawienia konta pocztowego będą wtedy oferować opcje użycia zainstalowanego certyfikatu do podpisywania i / lub szyfrowania poczty.

(Nie mam powiązań z StartSSL, poza zadowolonymi (nieopłacającymi) klientami).


Sprawdzę to!
SimonJGreen,

Myślę, że ważne jest, aby podkreślić, że można tworzyć własne certyfikaty S / MIME za pomocą OpenSSL! serverfault.com/questions/103263/…
hmijail

Ważną zaletą punktu „brak konieczności dodawania” jest to, że nie musisz ufać nowemu oprogramowaniu. Na przykład dla PGP na iPhonie wygląda na to, że najlepsze możliwości od 2016 roku to iPGMail i oPenGP. Żadne z nich nie jest oprogramowaniem typu open source, żadne nie zostało stworzone przez znaną grupę: mogą mieć wady, mogą wysłać Twój klucz prywatny gdzie indziej. Ale dzięki S / MIME ufasz tylko swojemu zwykłemu klientowi poczty, co i tak już musiałeś zrobić.
hmijail

5

Wypróbuj oPenGP .

Funkcje (wymienione na stronie iTunes):

 • Deszyfrowanie / weryfikacja.
 • Szyfrowanie i podpis.
 • Wyczyść znak.
 • W pełni zgodny z oprogramowaniem GPG i PGP® Desktop.
 • Wiadomość tekstowa (format zbroi) „Deszyfrowanie / weryfikacja” i „Szyfrowanie i podpisywanie” przez Schowek (kopiowanie i wklejanie), interakcja Dokumenty iOS (np .: Mail Mail.app -> oPenGP), e-mail, SMS, Dropbox, „Moje pliki” .
 • Pliki (pliki .pgp lub .gpg) „Deszyfrowanie / weryfikacja” i „Szyfrowanie i podpisywanie” poprzez interakcję Dokumentów iOS (np .: Mail.app iOS -> oPenGP), e-mail, zdjęcia, Dropbox, „Moje pliki”.
 • Lokalnym folderem „Moje pliki” do przechowywania zaszyfrowanych dokumentów w oPenGP można zarządzać poprzez udostępnianie plików iTunes.
 • Mechanizm renderujący OpenPGP / MIME (RFC 2045 Plain UTF-8, RFC 2046 Attached files), do odczytu wiadomości e-mail z załączonymi plikami wysyłanymi za pomocą GPGMail (wtyczka open source dla Apple Mail).
 • Automatyczne rozpakowywanie odszyfrowanych archiwów (.tar .gz .zip .7z .rar) zawartych w formacie OpenPGP / MINE lub w plikach .pgp .gpg.
 • Możliwość podglądu wszystkich odszyfrowanych plików (np. .Png .jpg .pdf .doc) lub przesłania ich za pośrednictwem interakcji z dokumentami iOS (np. OPenGP -> Szybki PDF).
 • Import kluczy PGP (pliki .asc) poprzez udostępnianie plików iTunes, interakcję Dokumentów iOS, Schowek, Dropbox.
 • Wyszukaj i zaimportuj klucze publiczne z serwera (hkp).
 • Bezpieczne przechowywanie kluczy.
 • Zabezpieczona pamięć podręczna hasła.
 • Zablokuj aplikację za pomocą hasła.
 • Automatyczne szyfrowanie do siebie.

Funkcje NIE są obsługiwane, ale w mapie drogowej: - Ufaj, weryfikuj, podpisuj i aktualizuj klucze publiczne na serwerach (HKP). - Tworzenie kluczy tajnych / publicznych.


1
Dodałem iPGMail jako kolejną odpowiedź. Czy zrobiłeś (lub ktokolwiek inny) porównanie iPGMail i oPenGP?
Gilby

1
Czy oPenGP jest oprogramowaniem typu open source?
Jeff Burdges

1

Nie musisz mieć programu do szyfrowania. Tak, jeśli chcesz PGP, potrzebujesz jednego z powyższych programów.

Jeśli chcesz mieć proste podpisywanie i szyfrowanie, po prostu zdobądź certyfikat (bezpłatny certyfikat e-mail jest dostępny w Comodo) i prześlij go na telefon.

Po dodaniu zweryfikowany znak pojawi się na karcie kontaktu dla odpowiedniego adresu e-mail. Teraz możesz przejść do ustawień konta pocztowego i włączyć szyfrowanie i podpisywanie.

Jedynym minusem jest to, że nie można aktywować / dezaktywować na wiadomość. Musisz ponownie uruchomić aplikację pocztową po aktywacji / dezaktywacji szyfrowania.

Ten sam proces przebiega, jeśli masz system Mac / OSX i używasz natywnej aplikacji poczty.

Pozdrawiam, Z.


to zaszyfruje wszystkie wysłane wiadomości e-mail?
Thufir,

Zaszyfruje całą wysłaną pocztę za pośrednictwem tego adresu.
Zeno Popovici,0

Wypróbuj Tessercube .

Bezpłatnie w App Store i Google Play.

Również otwarte źródło już tutaj https://github.com/DimensionDev/Tessercube-iOS/


2
Witamy, aby zapytać inaczej! Staramy się znaleźć najlepsze odpowiedzi, które dostarczą informacji, dlaczego są najlepsze. Wyjaśnij, dlaczego według Ciebie podany link odpowie na pytanie. Odpowiedzi powinny być samodzielne, aby inni mogli je znaleźć za pomocą funkcji wyszukiwania. Linki mogą ulec zmianie i stać się nieaktualne, dlatego wolimy, aby odpowiedzi były nie tylko linkami. Zobacz Jak odpowiedzieć na pytanie, jak udzielić wysokiej jakości odpowiedzi. - Z recenzji
fsb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.