Szybsze naciśnięcie i przytrzymanie próbnika znaków


11

Czy ktoś wie, jak sprawić, by próbnik postaci pojawiał się szybciej?

Używam go teraz wystarczająco dużo w swoich badaniach języka niemieckiego, aby stało się drugą naturą dla znaków krytycznych i znacznie szybciej niż przy użyciu skrótów klawiszowych Alt +.

Jedyny problem polega na tym, że jest to tak druga natura, że ​​czasami nie wyskakuje wystarczająco szybko, więc czasami czasami wpisuję znak i skrót numeryczny (IE u2 zamiast ü). Czy ktoś wie, jak sprawić, by pojawił się z mniejszym opóźnieniem? Idealnie, chciałbym, gdybym mógł po prostu przytrzymać znak i nacisnąć cyfrę, ale wygląda na to, że OSX nalega na czekanie na wyskakujące menu.


1
Nie wiem, jak skrócić czas, moje doświadczenie jest odwrotne - używanie klawiszy opcji / alt jest znacznie szybsze. Mogę uzyskać ü, naciskając opcję + u, a następnie sam, aby uzyskać ten sam charakter bez zauważalnego opóźnienia.
bmike

Nie na komputerze Mac, ale możesz się dobrze bawić, /System/Library/Input Methods/PressAndHold.app/szukając listy do edycji ...
stuffe

1
Możesz spróbować zdefiniować podstawienie tekstu u2 = ü, aby działało to w obie strony.
Tom Gewecke

Odpowiedzi:


8

Ustawienia „Menu Akcentów Znaków” można dostosować pod:

Preferencje systemowe -> Klawiatura -> Opóźnij do powtórzenia

Jeśli skrócisz ten czas, jest to najszybszy sposób na wstawienie dowolnych akcentów w moim doświadczeniu. Ustawienie początkowej częstotliwości powtarzania klawiszy jest takie samo, jak ustawienie czasu wyświetlania menu akcentowania znaków. Dzięki temu rozwiązaniu nie ma potrzeby zmiany na międzynarodowe klawiatury itp. (Zobacz inne odpowiedzi). patrz tutaj .

Jeśli ustawisz minimalną wartość, opóźnienie wyniesie 15 ms, co powinno być dość szybkie. Jednak wydaje się, że rzeczywiste opóźnienie wynosi około 300 ms, zanim pojawi się menu (może wyświetlenie menu zajmuje trochę czasu? Nie wiem).

Ustawienie opóźnienia do pojawienia się menu akcentowania znaków

Są ludzie używający skryptów, aby ustawić opóźnienie od 15 do 1 ms, ale nie jestem pewien, czy to pomaga: patrz tutaj: github.com/mathiasbynens/dotfiles/blob/master/.macos, odpowiednim parametrem jest: InitialKeyRepeat


2

Z zupełnie innych powodów zainstalowałem program do mapowania klawiatury o nazwie KeyRemap4MacBook i tutaj rozwiązałem mój problem. Istnieje taka karta o nazwie „powtarzanie klawiszy” do takiego dostosowywania. Nagle przeczułem, że odkąd Próbnik Znaków zastąpił powtarzające się klawisze, może to zadziała. I tak się stało.

Zainstaluj oprogramowanie i zmień opcję „opóźnij do powtórzenia” w tej zakładce. Wpisywanie liter w zbieraczu znaków prawie nadąża za resztą mojego pisania.


0

Korekta:

Przepraszam, że nie przeczytałem dokładnie pytania. Sądząc po tym, co chcesz osiągnąć, mogę tylko wymyślić sposób użycia TextExpander. Zasadniczo musisz utworzyć skrót dla każdej pary znaków akcentowanych.

Na przykład,

  • a1 staje się à
  • a2 staje się á
  • a3 staje się â

Następnie możesz po prostu wpisać a1lpha, który zastąpi pierwszy wpisany a1 przez à. Musisz także upewnić się, że skróty są rozszerzone wszędzie. Ustawienie domyślne rozwija się tylko wtedy, gdy skróty występują po spacji.

Poprzednia odpowiedź: usunąłem podsumowanie, ale utrzymam link przy życiu. Możesz przeczytać więcej ze źródła .


Ładne podsumowanie, należy również wspomnieć, że działa to tylko z odpowiednim układem klawiatury, takim jak US Extended lub International, a niektóre skróty zmieniają się w zależności od tego. (US Extended używa na przykład opcji + 6 dla ˆ)
Józef Legény

0

W systemie OS / X wszystkie języki mają „natychmiastowe” sposoby wprowadzania znaków w tym języku bez konieczności naciskania i przytrzymywania, co powoduje denerwujący czas potrzebny na pisanie liter za pomocą znaków diakrytycznych.

Musisz tylko pamiętać, aby ustawić odpowiednią klawiaturę. Jeśli na pasku menu nie widać małej flagi, otwórz aplikację Preferencje systemowe, wybierz Klawiatura, a następnie zaznacz pole wyboru „Pokaż klawiaturę ...”. W tym samym oknie dialogowym „Źródła wejściowe” pozwalają dodawać nowe języki.

Po wykonaniu tej czynności klawiatura pojawi się pod ikoną na pasku menu, a następnie możesz wybrać tę klawiaturę w dowolnym momencie.

Następnie, na przykład, aby natychmiast wpisać na przykład akcentowany A w języku hiszpańskim, wystarczy wpisać pojedynczy cytat, a następnie „a”, co można zrobić tak szybko, jak można to zrobić.


0

Wystarczy wybrać „Klawiatura międzynarodowa USA (PC)”. Następnie można wprowadzić znaki akcentowane „w systemie Windows”. Tak więc, jeśli chcesz é, po prostu naciśnij ', a następnie e an ë jest wykonywane z' i e itd. Jest to zdecydowanie najszybszy sposób.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.