Dobre zasoby dla osób przechodzących na system Mac OS X z systemu Windows


10

Będę dostawał nowego laptopa MacBook w ramach programu doktoranckiego, który właśnie rozpocząłem, ale nigdy wcześniej nie korzystałem z komputerów Mac. Jestem dość zaawansowanym użytkownikiem komputera (prowadzącym nieformalną firmę zajmującą się naprawą komputerów dla komputerów z systemem Windows), ale widzę, że na początku mogę się tym denerwować, ponieważ nie znam niektórych standardowych sposobów robienia rzeczy w systemie OS X .

Czy ktoś ma jakieś sugestie dotyczące zasobów, które mogłyby nauczyć mnie tych standardowych sposobów robienia rzeczy, lub jakieś inne przewodniki dla osób przechodzących z systemu Windows?

Odpowiedzi:6

Przewodnik Apple dotyczący przełączania znajduje się tutaj.


Właśnie zobaczyłem edycję tego i kliknąłem link z ciekawości. Zastrzegający emptor. Strona wydaje się być nadal przydatna, ale zawiera wiele starych informacji, takich jak wzmianka o danych Palm i stary iPod pokazany na jednym ze zdjęć.
Philip Regan


1

MOIM ZDANIEM:

Oto twoja przyszłość:

Możesz czytać tutoriale, oglądać filmy, które zapewniają ci poprzednie plakaty. Oni są bardzo dobrzy! ale...

Jako zaawansowany użytkownik, przygotuj się na piekło podczas 1-2 tygodniowego okresu przełączania .;) Spróbuj sam zagrać z nowym systemem (na pewno nie jako root :))

Ale potem jestem pewien, że już nigdy nie wrócisz do okien :)

Baw się dobrze!


Piekło? Na pewno przyzwyczajenie się do wszystkiego i bycie tak produktywnym jak w Windowsie, ale wcale mnie to nie piekło. W rzeczywistości wszystkie eksploracje pokazały mi, jak niewygodny może być system Windows w przeciwieństwie do OS X.
Peter Kruithof

Piekło w tym przypadku oznacza „niewygodne” :)
STALKER
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.