Czy istnieje sposób na zakup aplikacji z Mac App Store jako prezent?


14

Czy w Mac App Store jest sposób na zakup aplikacji i udzielenie licencji znajomemu, który nie ma możliwości zapłaty za tę aplikację?

Odpowiedzi:


6

Nie, Apple nie wdrożyło funkcji prezentu w Mac App Store. Wyobrażam sobie, że to się ostatecznie stanie, ale nie ma go teraz.

Jedyną opcją byłoby kupienie znajomemu karty upominkowej iTunes, za pomocą której można kupować aplikacje.

Oto moje źródło


1

Nie widziałem opcji prezentowania aplikacji w Mac App Store, tak jak w przypadku aplikacji na urządzenia iOS i iTunes. Jednak obejściem, którego można użyć, byłoby zdobycie przez znajomego karty upominkowej iTunes na pokrycie kosztów aplikacji. Mac App Store używa tych samych kont, których używałbyś do zakupu treści z iTunes lub AppStore na urządzeniu z iOS.

Jeśli twój przyjaciel nie ma karty kredytowej, aby założyć konto, możliwe jest założenie konta bez karty kredytowej. Aby założyć konto bez karty kredytowej. Wszystko, co musisz zrobić, to spróbować pobrać bezpłatną aplikację z Mac App Store (działa to również w iTunes i na urządzeniach z iOS), gdy pojawi się monit o zalogowanie, kliknij przycisk z napisem „Utwórz identyfikator AppleID”. Spowoduje to przejście do strony umożliwiającej wprowadzenie adresu e-mail i wybranie hasła, pytania zabezpieczającego itp. Po wypełnieniu tych informacji następna strona to miejsce, w którym należy wpisać informacje o płatności. W sekcji, w której wybierzesz typ płatności, dostępna będzie opcja brak (ta opcja „Brak” nie pojawi się, chyba że spróbujesz pobrać bezpłatną aplikację, a następnie utworzyć swój identyfikator AppleID). Na tej stronie możesz również wymienić karty upominkowe, promocje itp.


Tak też działa w przypadku programu zakupów masowych dla firm. Kupują dowolną liczbę licencji i otrzymują arkusz kalkulacyjny z kodami wykorzystania, które mogą następnie przesyłać pocztą elektroniczną / dystrybuować itp. Pieniądze zmieniają ręce bez konieczności zapłaty na „końcu odbiorczym” Apple ID.
bmike

0

Jeśli bardzo je kochasz, możesz zalogować się na swoje konto z komputera, pobrać aplikację, a następnie po zainstalowaniu aplikacji wyloguj się z konta, przechodząc do Sklepu <Wyloguj się .
To działało, dając mojej młodszej siostrze FaceTime. :)


1
Czy FaceTime nie jest bezpłatną aplikacją na iPhone'a?
Michiel

2
Wadą tego jest to, że nie będą w stanie zaktualizować oprogramowania bez znajomości hasła. Jest to dobre w przypadku krótkiej wersji demonstracyjnej - ale jeśli zamierzają korzystać z oprogramowania w sposób, który można konserwować / odtwarzać / aktualizować, nie jest to idealne rozwiązanie.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.