Dlaczego dla mojego TextMate istnieje duplikat?


9

Zmieniłem domyślny program do otwierania plików .txt i zauważyłem 2 wpisy dla TextMate. To jedna z tych małych rzeczy, które mnie denerwują. Jak mogę to naprawić? Nie widziałem 2 dyrektorów TextMate.app w / Aplikacje.!

Uzyskaj informacje Otwórz za pomocą

Odpowiedzi:


9

Mac OS X automatycznie przechowuje bazę danych wszystkich aplikacji i odpowiadających im typów plików o nazwie baza danych LaunchServices. Możesz sprawdzić, gdzie znajdują się oba pliki wykonywalne TextMate, otwierając Terminal.app z / Applications / Utilities i wprowadzając:

/System/Library/Frameworks/CoreServices.framework/Frameworks/LaunchServices.framework/Versions/A/Support/lsregister -dump |  /Applications/TextMate.app/Contents/Resources/mate

Spowoduje to otwarcie długiego pliku pełnego wszystkich aplikacji, które „LaunchService DB” zna na komputerze Mac w TextMate. Sprawdź ten plik pod kątem „ścieżki:” duplikatów wpisu „TextMate”.

Jest całkiem prawdopodobne, że już usunąłeś drugi „TextMate”, ale Twój LaunchServices nadal go pamięta. Myślę, że powinieneś powiedzieć Bazie danych, aby przebudowała, wpisując:

/System/Library/Frameworks/CoreServices.framework/Frameworks/LaunchServices.framework/Versions/A/Support/lsregister -kill -r -domain local -domain system -domain user

do terminala, a następnie ponownie uruchom komputer. Może to jednak spowodować, że komputer Mac zapomni niektóre niestandardowe zadania „otwórz za pomocą…”.


1

Lub może to oznaczać, że masz zainstalowane dwie różne wersje TextMate. Spróbuj wyszukać partnera tekstowego w centrum uwagi i sprawdź, ile aplikacji znajdzie. Wyrzuć stary do kosza i powinieneś już iść.

Z Numbers dostaję to samo, ponieważ wciąż mam zainstalowane wersje '09 i '10 ... :)

Piko


2
... dlaczego reklamujesz tutaj (prawdopodobnie własną) stronę internetową, jaka jest korzyść dla społeczności? Ponadto ten link jest zepsuty.
Asmus

Dlaczego nie? Czy istnieje polityka wymiany stosów przeciwko promowaniu własnego dzieła za pośrednictwem mojej linii sig w zamian za udział w tej witrynie? Kto to szkodzi?
Piko

Przeczytaj FAQ: apple.stackexchange.com/faq Wyraźnie stwierdza, że nie należy używać podpisów . Możesz umieszczać linki na stronie użytkownika, ale nie należy umieszczać ich w swoich postach.
Asmus

FAQ mówi: „Nie używaj podpisów ani sloganów w swoich postach”. Ten język oznacza, że ​​podpisy są opcjonalne. Jeśli sigs są zabronione, FAQ należy zaktualizować.
Piko
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.