Przytrzymanie klawisza opcji nie pozwala mi wybrać systemu Windows / OS X podczas uruchamiania


12

Mam system Windows 7 zainstalowany na 15-calowym MacBooku Retina.

Według Przewodnika instalacji i konfiguracji Apple Boot Camp , str. 10 ...

Wybierz system operacyjny podczas uruchamiania

Możesz wybrać system operacyjny, który ma być używany podczas uruchamiania, przytrzymując klawisz Opcja.

Wyświetla ikony wszystkich dostępnych dysków startowych i pozwala zastąpić domyślne ustawienie dysku startowego, który jest w preferencjach dysku startowego (OS X) lub panelu sterowania Boot Camp (Windows), bez zmiany tego ustawienia.

1 Uruchom ponownie komputer Mac i przytrzymaj klawisz Opcja, aż ikony dysku pojawią się na ekranie.

2 Wybierz dysk startowy z systemem operacyjnym, którego chcesz użyć, a następnie kliknij strzałkę pod ikoną.

Przekonałem się, że przytrzymanie klawisza opcji nie ma wpływu - maszyna uruchamia się w dowolnym systemie operacyjnym, który był ostatnio uruchomiony.

Dzieje się tak niezależnie od tego, czy zaczynam od stanu wyłączenia, czy restartuję.

Próbowałem przytrzymać każdy z dwóch klawiszy opcji i jednocześnie przytrzymałem oba.

Próbowałem naciskać klawisze sprzed dzwonka startowego i zaraz po nim.

Jedynym sposobem, w jaki mogłem kontrolować, który system operacyjny uruchamia się, jest ponowne uruchomienie z panelu sterowania Boot Camp w OS X w dowolnym systemie operacyjnym.

Masz jakieś przemyślenia na temat tego, jak sprawić, by maszyna zachowywała się zgodnie z opisem w dokumentacji?


1
Tylko wyjaśnienie: próbujesz nacisnąć Option na standardowej klawiaturze Macbooka lub klawiaturze bezprzewodowej?
Igor Hatarist

Na wbudowanej klawiaturze laptopa.
Agvorth,

Spróbuj także odtworzyć błąd za pomocą klawiatury USB podłączonej do Macbooka; w ostateczności możesz zainstalować zewnętrzny menedżer rozruchu rEFInd , pojawi się on sam, bez konieczności naciskania Option
Igor Hatarist

Jak stwierdzono tutaj, jeśli na klawiaturze bezprzewodowej naciśnij Alt, gdy usłyszysz dzwonek. Wcześniej klawiatura nie była wykrywana. support.apple.com/kb/PH11132?viewlocale=en_US
AbiusX

Sekwencja rozruchowa jest głównym celem szpiegostwa. Musi być prosty, przejrzysty. Uruchomione oprogramowanie przejmuje kontrolę nad maszyną. Podejrzewa się tu wszelkie nieoczekiwane zachowanie. Klawisz opcji zawsze musi przejść bezpośrednio do menu.

Odpowiedzi:


11

Miałem podobny problem i poniższa sztuczka go rozwiązała.

Resetowanie pamięci NVRAM

 1. Zamknij komputer Mac.
 2. Znajdź na klawiaturze następujące klawisze: Command (⌘), Option, P i R.
 3. Włącz komputer Mac.
 4. Naciśnij i przytrzymaj klawisze Command-Option-PR natychmiast po usłyszeniu dźwięku uruchamiania.
 5. Przytrzymaj te klawisze, aż komputer uruchomi się ponownie i usłyszysz dźwięk uruchamiania po raz drugi.
 6. Puść klucze.

Źródło: https://support.apple.com/kb/ht204063


Zrobiłem to za pomocą zewnętrznej klawiatury USB!
konus 20.04.16

Odkryłem, że przyczyną problemu był mój koncentrator USB-2 D-Link, więc go usunąłem.
Pierre Thibault,

5

Istnieją dwie metody, jeśli klawisz Opcja nie działa.

METODA 1 @Amol wspomniał o tym, jego odpowiedź jest całkowicie poprawna. Na komputerze Mac przejdź do:

Preferencje systemowe> Dysk startowy

Teraz kliknij system operacyjny, w którym chcesz uruchomić ponownie.

Naprawdę proste.

METODA 2

Pobierz REFIt i zainstaluj go. Następnie uruchom ponownie.

Może być konieczne ponowne uruchomienie komputera dwa lub więcej razy, zanim menu rEFIt zacznie się wyświetlać podczas uruchamiania.

Powodzenia :)


2

Dwie rzeczy do wypróbowania:

 1. Przytrzymaj Option przed naciśnięciem przycisku zasilania i nie zwalniaj go, dopóki nie zobaczysz menu rozruchowego.

 2. Jeśli to nie zadziała, spróbuj zresetować komputer Macbook Pro SMC w sposób opisany tutaj .


2

Wystarczy przejść do Preferencji systemowych na Macu i wybrać Dysk startowy. Daje ci wybór systemu Windows lub Mac według własnego uznania przy następnym uruchomieniu komputera.


1

Dzięki eksperymentom odkryłem, że odłączenie rozszerzonej klawiatury Apple od niezasilanej magistrali USB i ponowne podłączenie jej bezpośrednio do portu USB z tyłu mojego Apple Cinema Display rozwiązało ten problem. Najwyraźniej oprogramowanie, które jest potrzebne do wyboru partycji, z której chcesz uruchomić komputer, nie będzie działało po przytrzymaniu klawisza Option w przeciwnym razie.


0

Miałem podobne problemy: gdy trzymałem klawisz, system działałby tak, jakby nie rozpoznał klawiatury (jestem na komputerze iMac z połączeniem Bluetooth między komputerem a klawiaturą). Przeciwnie, z klawiaturą portu USB działało w każdej chwili! (ale nie było praktyczne podłączenie innej klawiatury)

Zrozumiałem, że musisz się upewnić, że Bluetooth się łączy. Oto jak to zrobić:

 • gdy komputer jest wyłączony, upewnijmy się, że klawiatura jest również wyłączona (na przykład, naciskając własny przycisk zasilania)
 • Teraz załóżmy klawiaturę: jeśli klawiatura była wyłączona, będzie szukać nowego połączenia - zielone światło klawiatury musi migać
 • Następnie możesz włączyć komputer i postępować zgodnie z wyraźnymi instrukcjami z góry („resetowanie pamięci NVRAM”). Sugeruję, aby przytrzymać klawisz opcji (ALT) bezpośrednio po naciśnięciu przycisku Start komputera, aby Bluetooth łączył się bezpośrednio.

To działa za każdym razem.


0

Właśnie miałem ten sam problem na OSX 10.11, użyłem wcześniej refind i pomyślałem, że instalacja może pomóc, jak się okazuje i działa dobrze, główna różnica między refit i refind polega na tym, że domyślnie refit instaluje się na OS x partycja root, ale odrzuć instalację ukrytej partycji EFI, co oznacza, że ​​nie powinna ona przestać działać losowo, jak w przypadku refit.


0

Używam bezprzewodowej klawiatury / myszy (jeśli ma to znaczenie).

Odkryłem, że musiałem podłączyć klucz sprzętowy do określonego portu USB, w przeciwnym razie te klucze startowe nie zostaną odebrane przez komputer (nawet jeśli mogę użyć dowolnego z portów po uruchomieniu).

Wydawało mi się też, że mam więcej szczęścia na podstawie momentu, w którym nacisnąłem klawisz (y). Zrobiłem to, gdy tylko usłyszałem, że dzwonek działa bardziej niezawodnie niż przytrzymanie go, zanim dzwonek zadzwonił. Nie mogę tego potwierdzić w 100%, ale warto spróbować, jeśli uderzysz głową w ścianę!


0

odkryłem, że moim problemem była klawiatura bezprzewodowa, nie łączyła się ona z bootowaniem, więc komputer nie reagował na klawisz opcji. Najpierw upewniłem się, że klawiatura jest włączona / aktywna, a następnie uruchomiłem komputer.


0

Miałem ten sam problem, że klawisz opcji nie działał. Powodem tego jest to, że miałem inną bezprzewodową klawiaturę USB podłączoną do komputera Mac. Po usunięciu zaczęło działać.


0

Miałem ten sam problem na moim starszym laptopie MacBook z systemem bootcamp do podwójnego rozruchu zarówno Snow Leopard, jak i Windows 7 i nie mogłem dostać się do systemu Windows 7. Co gorsza, nie mogę zalogować się do OS X, ponieważ nie mam używałem go tak długo, ponieważ system Windows działa świetnie na komputerze Mac, że zapomniałem wszystkich haseł. Jedynym sposobem, w jaki udało mi się go uruchomić, było usunięcie dysku twardego i po kilku próbach uruchomienia laptopa byłem w stanie uruchomić komputer z Snow Leopard DVD i wszedłem na dysk startowy i ustawiłem rozruch z Snow Leopard DVD, uruchomiłem go ponownie i wyłączyłem i włożyłem ponownie dysk twardy, a stamtąd mogłem wrócić do uruchamiania i ustawić się do rozruchu w BootCamp i jestem w stanie uruchomić się w systemie Windows bez problemów. Nadal mam problemy z klawiszem Alt, ale po prostu używam Panelu sterowania Boot Camp, aby wybrać, który z nich chcę uruchomić, i ok. Z tym obejściem.


0

Mam starszy komputer Mac i miałem ten sam problem. Zaps wózka załatwił sprawę, ALE musiałem być agresywny i przytrzymać kombinację klawiszy przez ponad dwa cykle tonu rozruchu. Innymi słowy, robienie tego dwa razy nie zadziałało. Z frustracji przytrzymałem go czterokrotnie. Przysięgając, mogę dodać. Nagle pojawiła się opcja rozruchu EFI. Wydaje mi się, że wózek naprawdę się psuje. Albo przekleństwa zadziałały🤠


1
Przeklinanie działa. Również groźby zastąpienia przez tani komputer z systemem Windows.
IconDaemon

0

Spróbuj usunąć cały sprzęt ze swojego komputera przed uruchomieniem!

Miałem ten sam problem i odkryłem, że to błąd mojej myszy, ponieważ moja mysz (Razer Naga 2012) z jakiegoś powodu ingerowała w klawiaturę.

Mam nadzieję że to pomoże!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.