Pulpit zdalny dla systemu Mac OS X


9

Czy istnieje jakieś rozwiązanie zdalnego pulpitu dla komputerów Mac? Nie mam na myśli VNC, w którym można zarządzać komputerem tylko przy użyciu zalogowanego użytkownika na komputerze. Chcę mieć możliwość korzystania z komputera Mac w domu za pomocą graficznego interfejsu użytkownika na moim koncie, podczas gdy moja żona uzyskuje dostęp do komputera lokalnie za pomocą swojego konta.

Czy to możliwe?

Odpowiedzi:


8

Mac OS X sam nie obsługuje wielu sesji GUI. Istnieje jednak kilka opcji - możesz wypróbować Vine Server, który wymaga wcześniejszej konfiguracji (szybkie włączenie użytkownika, musisz zalogować się przy uruchomionej kopii Vine Server).

Bardziej niezawodną alternatywą jest produkt o nazwie AquaConnect Terminal Server, który zapewnia usługi takie jak Serwer terminali, ale wymaga do działania Mac OS X Server.


2

Nie jestem pewien, czy to pomaga, ale „X” może być nieobecny, jeśli X11 jest włączony na Macu, ponieważ zwykle działałaby jakakolwiek dystrybucja systemu Unix / Linux. wymagałoby jednak niekonwencjonalnej konfiguracji. No i prawdopodobnie nie dostaniesz tego samego pulpitu systemu OS X, gdy jest podłączony przez X11. Po prostu rzucam i pomysł ... przepraszam, jeśli to nie trafi. (Wiedziałbym, jak skonfigurować wiele sesji na Uniksie / Linuksie, ale nigdy nie zrobiłem tego na Macu)


1

www.logmein.com

ale boję się używać wielu GUI w tym samym czasie, gdy potrzebujesz serwera Mac OS X :)


Cześć Stalker, czy możesz wskazać mi dokumentację LogMeIn, w której napisano, że obsługuje wiele GUI na Macu? thx
nanda

logmein.com, ponieważ wszystkie podobne usługi nie zapewniają wielu GUI. Działa tylko z bieżącym zalogowanym użytkownikiem. Nawet w wersji serwerowej lub oprogramowaniu Apple do pulpitu zdalnego tylko jeden GUI, który jest aktualnie zalogowany. Jak powiedział poprzedni plakat. Aby tak się stało, potrzebujesz: Wersja Mac OS X Server Oprogramowanie AquaConnect Terminal Server (zależy od wersji serwera, której chcesz użyć)
STALKER
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.