W jaki sposób Mac decyduje, którego połączenia użyć, gdy podłączone są zarówno Wi-Fi, jak i Ethernet?


104

Kiedy jestem podłączony do dwóch sieci z oddzielnymi routerami korzystającymi z Wi-Fi i Ethernet, skąd mój komputer Mac wie, jakiego połączenia użyć podczas odwiedzania strony internetowej?

Odpowiedzi:


82

Z artykułu bazy danych Apple Support dotyczącego priorytetu połączenia sieciowego :

Jeśli łączysz się z Internetem lub siecią na kilka różnych sposobów (na przykład za pomocą Wi-Fi lub Ethernet), możesz zmienić kolejność konfiguracji portów sieciowych, których komputer próbuje podczas łączenia się z Internetem lub siecią.

Jeśli podczas próby połączenia istnieje wiele aktywnych konfiguracji portów sieciowych, OS X najpierw wypróbuje tę z góry listy, a następnie wypróbuje inne konfiguracje portów w malejącej kolejności.

W tym artykule pomocy technicznej opisano również, w jaki sposób zmienić kolejność priorytetów połączeń sieciowych w Preferencjach systemowych.


1
Jeśli Ethernet ma wyższy priorytet, ale jest wyłączony, a Wi-Fi jest włączone i podłączone, co się stanie, gdy podłączę się do sieci Ethernet? Czy odłączę się od sieci i ponownie połączę? Lub pozostań w kontakcie przez Wi-Fi?
anotherdave

1
→ anotherdave: interfejs Wi-Fi zostanie wyłączony (odpowiednik an ifconfig en1 down), a interfejs Ethernet zostanie podniesiony (odpowiednik an ifconfig en0 up). Jeśli ten ostatni jest oparty na DHCP, spowoduje to żądanie DHCP i odpowiedź (<6 s). Jeśli któryś z interfejsów ulegnie przerywaniu, spowoduje to niekończące się przełączanie interfejsów i żądania DHCP.
dan

2
To nie wyjaśnia, w jaki sposób użytkownik może wiedzieć, który interfejs jest teraz używany do ruchu wychodzącego, gdy kilka interfejsów jest aktywnych i połączonych.
dan

1
Czy istnieje sposób na przekierowanie całego ruchu ssh przez Wi-Fi i odpoczynek przez en0 (LAN)?
BTR Naidu

70

To jest w twoich preferencjach sieciowych . Oto zrzuty ekranu z 10.7.3.

Dostęp do ustawień można uzyskać za pomocą koła zębatego u dołu paska bocznego typu sieci.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wybierz „Ustaw zlecenie serwisowe ...”, aby przeciągnąć je do preferowanej kolejności.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


3
To nie wyjaśnia, w jaki sposób użytkownik może wiedzieć, który interfejs jest teraz używany do ruchu wychodzącego, gdy kilka interfejsów jest aktywnych i połączonych. <br> Przy takiej konfiguracji ikona Wi-Fi na pasku menu może być całkowicie czarna, podczas gdy cała twoja aktywność sieciowa odbywa się przez Ethernet ! Taka konfiguracja może stworzyć pętlę sieciową, której żaden użytkownik nigdy nie będzie w stanie zobaczyć ani debugować.
dn

1
@danielAzuelos Jasne, ale nie o to tu chodzi. Chodzi o to, jak wybiera komputer Mac, który jest systemem opartym na priorytetach. Jeśli ten na górze działa, masz połączenie. W głównym panelu sieci można sprawdzić, które interfejsy są podłączone i czy połączenie jest udane. Porównaj to z listą priorytetów i powinieneś otrzymać odpowiedź.
prostokąty

17

Polecam Ci nigdy nie używać konfigurację, gdzie może mieć w tym samym czasie różne interfejsy na tej samej maszynie. Nie będziesz mieć łatwej wiedzy i kontroli nad tą podwójną łącznością.

Może to prowadzić do ogromnych trudności w analizie nawet najprostszych problemów z siecią.

Może to również powodować trudności w diagnozowaniu pętli w sieci firmowej lub personalnej. Na przykład spójrz na następujące polecenie:

sysctl -a | grep forwarding

który pokaże, czy IPv4czy IPv6jedzie przez komputer Mac z jednego interfejsu poprzez drugi bez wiedzy i kontroli.

W miarę możliwości określ lokalizacje za pomocą interfejsu, z którym wiesz, że chcesz się połączyć i w dowolnym momencie włącz odpowiedni:

Apple menu > Location > Home / AirPort
           > Office / Ethernet
           > outside / AirPort [unsecure]
           > …


Gdy 2 (lub więcej) interfejsów (na przykład Ethernet i Wi-Fi ) jest oznaczonych na zielono (Połączono) w obrębie:

Apple menu > System Preferences… > Network

jednym ze sposobów, aby dowiedzieć się, który zabierasz na zewnątrz, jest następujące polecenie wiersza (w oknie Terminallub xterm):

route get default | grep interface

2
Wszystkie odpowiedzi wyjaśniają to na innym poziomie. Ten jest najlepszy, ponieważ widać zmiany, które wprowadza komputer podczas ustawiania kolejności za pomocą interfejsu użytkownika, jak na zrzutach ekranu z @plainclothes
J.Money

-1

Chociaż dotyczy to niektórych aplikacji, to, czego doświadczyłem, kiedy podłączyłem iMaca do dwóch dostawców usług internetowych - jednego Wi-Fi i drugiego za pośrednictwem sieci LAN - aplikacje takie jak uTorrent i Games najwyraźniej mogły jednocześnie korzystać z obu sieci. Dostałem większą prędkość pobierania niż poszczególne połączenia, aw przypadku gier wieloosobowych mogłem łączyć się z serwerami z mniejszym opóźnieniem i opóźnieniami.


BitTorrent został zbudowany dla wielu połączeń. Ale większość wszystkiego używa tylko jednego połączenia, w tym gier. Chcesz dowód? Obserwuj swoje pakiety i używane przez nich interfejsy.
Andrew Larsson,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.