Monitor aktywności pokazuje znacznie mniej pamięci niż O tym Macintoshu


1

Zauważyłem, że było to wielokrotnie zadawane w przeszłości, ale myślę, że moje pytanie / problem może być nieco inny.

W ciągu ostatniego roku odkryłem, że mój Mac zwolnił do poziomu, w którym praktycznie nie nadaje się do wszystkich, z wyjątkiem najprostszych zadań!

Więc zainstalowałem nową instalację systemu operacyjnego na nowym dysku, na którym teraz pracuję. Wciąż ten sam problem!

Podczas dalszych badań zauważyłem, że ta spowolnienie wynika z problemu z pamięcią (zbyt wiele jest przydzielane na dysk twardy), dlatego HD działa w nadgodzinach, aby zrekompensować błąd pamięci.

Moje pytanie jest takie; Mam 5 GB pamięci w obszarze Informacje o tym Macu / pamięci, ale tylko 1 GB podczas profilowania w monitorze aktywności. Z pewnością to nie jest poprawne? Wiem, że są małe rozbieżności, ale nie tak bardzo. Z pewnością musi tu występować błąd pamięci, ponieważ w komputerze nie jest wykorzystywana pełna ilość dostępnej pamięci. Zamiast tego używa tylko 1 GB.

Zobacz załączony obraz i zwróć uwagę na typy pamięci i gniazda, których używam - compare memories

Czy jest coś, co ktoś może pomóc lub zauważyć tutaj w konfiguracji pamięci lub błędy, które mogłyby to spowodować ze sprzętem lub oprogramowaniem?

Odpowiedzi:


1

Usuwałbym dwa mniejsze moduły DIMM i sprawdzał, czy Monitor aktywności widzi 4 GB, ponieważ wygląda na to, że 2 DIMMy 2 GB nie są widoczne. Jeśli tak jest, wyjmij 512 MB i zaktualizuj pamięć RAM bardzo niedrogie w tych dniach.

Jeśli planujesz zatrzymać ten Mac Pro na jakiś czas, warto załadować go na pamięć RAM, nawet jeśli uważasz, że go nie potrzebujesz, ponieważ przyszła wersja systemu operacyjnego może tego wymagać. Zawsze starałem się dopasować rozmiary pamięci RAM we wszystkich gniazdach, a nie rozmiary mieszane, a nawet więcej, pasujące do producenta DIMM. Może to być niepotrzebna ostrożność, ale powinieneś dowiedzieć się, jakie dokładnie są wymagania RAM dla tego konkretnego komputera Mac Pro Witryna wsparcia Apple .


Dziękuję Ci! Przepraszam za moją powolną reakcję. Właśnie ponownie zainstalowałem wszystkie moje pamięci MacPro i et-voila! System rozpoznaje teraz wszystkie 5 gb w monitorze aktywności. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź. Najczęściej pytałem o dalsze badanie wadliwej pamięci. Początkowo, zanim ponownie zamknąłem pamięć, jedno z gniazd DIMM pokazywało czerwone światło na płytce drukowanej, wskazując na coś wadliwego.
user55014

Zaznacz to jako odpowiedź na swoje pytanie. Dzięki!
IconDaemon
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.