MacBook Pro 15 '' RAM Pytanie


1

Posiadam MacBooka Pro 15 pod koniec 2011 roku i kupiłem go do mojej pracy, która każdego dnia wymaga niesamowitej ilości photoshopów. Ponieważ PS jest zawsze głodny pamięci RAM, kupiłem 2 moduły SODIMM 8 Gb, aby zastąpić fabrycznie zainstalowane moduły 4 Gb.

Próbowałem włożyć moduły 8 Gb (co zrobiłem wcześniej jak 1 * 10 ^ 6 razy wcześniej z innymi komputerami Mac) i z jakiegoś powodu tylko jeden z nich działał, więc pomyślałem: „Ok, może jeden z nich jest wadliwy, ja „Odeślemy to”, a ja to zrobiłem. W końcu zaktualizowałem MBP15 z 8 GB do 12 GB pamięci RAM.

Teraz (po rocznym LOL) nagle zdałem sobie sprawę, że te 12Gigów to dla mnie za mało i chcę więcej. Zacząłem szukać zakupu nowego modułu 8 Gb, aby go zainstalować. Oprócz tego sprawdziłem google i dowiedziałem się, że mój MBP15 pod koniec 2011 roku obsługuje tylko 8 Gb na maks

http://support.apple.com/kb/HT1270?viewlocale=en_US
(linki kontekstowe nie działają, więc wystarczy cmd + F i wyszukaj „15-calowy, koniec 2011 r.”)

Moje pytania
brzmią więc: 1. Jak mogę mieć teraz 12 Gb (8 + 4)? Czy to jest bezpieczne?
2. Czy można zwiększyć go do 16 Gb (8 + 8)?
3. Czy ktoś z powodzeniem zwiększył MBP15 do 16 Gb? Jeśli tak, proszę udostępnić instrukcje.

Myślę, że pozostałe 8 Gb, które odesłałem, nie było wadliwe, a MB odmówił współpracy z nim? Albo nie wiem ... Jestem zdezorientowany.

Odpowiedzi:


2

Mac Pro 2011 MacBook Pro ma określoną przez Apple maksymalną ilość pamięci RAM (8 GB). Wszystkie testy w „prawdziwym świecie” pokazują, że w 2011 r. Komputery MacBook Pro mają maksymalnie 16 GB pamięci RAM. Zobacz kilka przykładów poniżej. Przez lata była to dość powszechna praktyka firmy Apple, w której specyfikacje pokazują maksymalnie X, ale wszystkie testy i recenzje w świecie rzeczywistym potwierdzają maksymalnie Y.

Twoja początkowa pamięć DIMM o pojemności 8 GB była prawdopodobnie uszkodzona. Gdyby działał poprawnie, komputer Mac powinien rozpoznać wszystkie 16 GB pamięci. Nie ma powodów technicznych ani ograniczeń oprogramowania układowego, które uniemożliwiłyby komputerowi Mac rozpoznanie pełnego 16 GB.

Strona aktualizacji pamięci RAM dla innych komputerów dla tego komputera

Strona aktualizacji pamięci RAM Crucial dla tego komputera

Strona specyfikacji EveryMac dla tego komputera, zawierająca oficjalne i nieoficjalne specyfikacje pamięci RAM


1
Niesamowite! Więc chyba powinienem spróbować kupić nowy moduł. Dziękuję za odpowiedź.
LoomyBear,

1

Moje doświadczenie z 15-calowym MBP na początku 2011 roku to:

16 Koncertów pamięci ram jest (1) w porządku, (2) w całości, (3) nie stanowi problemu.

Aby maszynę używać 16 GB pamięci RAM I (1) otworzyłem maszynę (2) umieściłem 2 moduły pamięci RAM 8 GB, (3) zamknąłem maszynę i nigdy nie miałem żadnych zmartwień ani problemów, po prostu więcej pamięci RAM. Komputer, o którym mowa, żyje i ma się dobrze, a następnie wymieniłem dysk twardy na dysk SSD, ponownie bez żadnych problemów.


Dziękuję za odpowiedź. Postanowiłem spróbować jeszcze raz))
LoomyBear,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.