Dlaczego moja Time Capsule nie rozszerza sieci bezprzewodowej?


11

Staram się, aby moja Time Capsule z ery 2009 roku rozszerzyła moją domową sieć bezprzewodową (nadawaną przez router inny niż Apple). Resetuję Time Capsule, a AirPort Utility może zobaczyć go zarówno na iPadzie mini (iOS 6.1.3), jak i na Macu Mini (OSX 10.8.2). W obu przypadkach Narzędzie AirPort z przyjemnością pozwoli mi skonfigurować Time Capsule i dołączyć ją do mojej istniejącej sieci. Kiedy wrócę i powiem narzędziu AirPort, aby rozszerzyło moją sieć bezprzewodową, Time Capsule próbuje się zaktualizować, a następnie po prostu się nie udaje. Mówi mi „Wystąpił błąd podczas aktualizacji”, a następnie AirPort Express nie widzi już Time Capsule:

denerwujące jak cholera!

W tym momencie przywracam Time Capsule za pomocą małego przycisku z tyłu i spieniam, płuczę, powtarzam.

Time Capsule nie był używany od kilku miesięcy, więc wypróbowałem to zarówno przed aktualizacją oprogramowania układowego, jak i po nim. Wynik nie uległ zmianie.

Gdzie nawet zaczynam rozwiązywać problemy?

Odpowiedzi:


2

Ok, myślę, że rozumiem, co próbujesz zrobić, ponieważ zrobiłem to samo. Wymienione odpowiedzi nie są w 100% dokładne. Jeśli chcesz powiedzieć, że odbierasz „sygnał połączenia internetowego” (tj. Dsl, kabel, światłowód) od odpowiedniego operatora, a następnie kierujesz go przez Time Capsule w nadziei, że tylko rozszerzysz swój sygnał, to powyższe odpowiedzi są zasadniczo dokładne. Mówię zasadniczo, ponieważ w oparciu o nowsze kombinacje routera-modemu niektórzy operatorzy, MOŻESZ ustawić Time Capsule w trybie mostu i pozwolić mu działać jako repeater (lub rozszerzyć swoją sieć). Często w przypadku starszych Time Capsules i wielu operatorów po prostu staje się bólem i po prostu nie gra się cały czas fajnie, jeśli sprawisz, że zadziała.

Wydawało mi się, że nie o to dokładnie prosiłeś. Wydawało się / brzmiało tak, jakbyś po prostu chciał wziąć sygnał, odbić go do TC, a następnie do Express. W takim przypadku można to zrobić bez dodatkowych zakupów. Z pewnością bez dodatku przedłużacza gniazda bezprzewodowego, co nie obraża osoby go polecającej, ale byłoby naprawdę głupią opcją w tym scenariuszu.

  1. Umieść Time Capsule obok przewoźnika (tj. Mam mój modem światłowodowy Uverse obok mojego Time Capsule 2011).
  2. Następnie podłącz 2 poprzez port Ethernet. W tym momencie będziesz musiał przejść przez operatora krok po kroku, aby wyłączyć sygnał bezprzewodowy operatora.
  3. Następnie pozwól Time Capsule służyć jako router bezprzewodowy. Możesz przejść przez konfigurację narzędzia Air-Port.
  4. Następnie podłącz Airport Express, a to pozwoli mi „rozszerzyć” sieć z Time Capsule.

Wspaniałą rzeczą jest to, że Airport Express oferuje niesamowitą elastyczność dzięki przenośności. Wiem, że z moim dostaję całkiem dobry sygnał bez niego, ale dzięki niemu mogę go rozłożyć na tylnym patio i cieszyć się streamingiem muzyki. Mam przyjaciela, który lubi spędzać wieczór filmowy raz w miesiącu w lecie i korzysta z tej samej konfiguracji do strumieniowego przesyłania filmów ze swojego Apple TV do projektora na podjeździe do garażu. To naprawdę świetnie. Wszystkie dzieci z sąsiedztwa i rodziny spotykają się na imprezie z modą w stylu filmowym. Wszystko dzięki dobrze skonfigurowanej sieci. Mam nadzieję, że to pomoże odpowiedzieć na twoje pytanie.


10

Nie można tego zrobić, jeśli próbujesz rozszerzyć sieć bezprzewodową, która nie jest stacją bazową Apple Airport. Możesz dołączyć do sieci, ale nie zwiększy to zasięgu sieci bezprzewodowej.

Chyba że masz oprogramowanie wewnętrzne obsługujące WDS na routerze bezprzewodowym innej firmy.


3
Dziękuję za tę odpowiedź. Bardzo trudno było znaleźć kogoś, kto doradzałby w tej sprawie.
djangofan

6

Time Capsule może „przedłużyć” sygnał bezprzewodowy .... używając tylko połączenia bezprzewodowego .... z innego AirPort Extreme, Time Capsule lub AirPort Express.

Apple robi to w sposób zastrzeżony i sprzęt nie Apple nie jest obsługiwany.

W każdym razie rozszerzenie Wi-Fi jest ogólnie niestabilne i należy go unikać. Zdecydowanie zalecamy skorzystanie z takich wtyczek Powerline, aby niezawodnie uzyskać połączenia sieciowe w odległych pokojach:

http://www.amazon.com/Ethernet-Powerline-Wall-Plug-Adapter-Starter/dp/B00D7GF5MM


Wtyczki Powerline są ciekawym rozwiązaniem, ale urządzenia, które potrzebuję podłączyć w moim zapleczu, nie są niestety gotowe na Ethernet.
Hairboat
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.