Czy tryb samolotowy wyłącza GPS?


16

Według

http://support.apple.com/kb/ht1355

tryb samolotowy na iPhonie wyłącza Wi-Fi, Bluetooth, ... GPS.

Rozumiem, że tylko urządzenia GPS / odbieranie / sygnały GPS, niczego nie transmitują, więc nie rozumiem, dlaczego należy to wyłączyć. [Oczywiście, jeśli iPhone w ogóle działa, wtedy / it / emituje RF, ale nie rozumiem, dlaczego odbieranie sygnałów GPS powinno powodować dodatkowy problem dla samolotu.]

Testowałem na telefonie iPhone 3GS (IOS 6.1.3): Włączono tryb samolotowy, a następnie wyłączyłem telefon. Obrócił telefon o 180 stopni. Włączyłem go ponownie (przy wciąż włączonym trybie samolotowym). Kompas nadal wydawał się znajdować północ.

Czy ktoś byłby skłonny przeprowadzić niezależny test tego?


Doświadczyłem tego samego zachowania w Cades Cove, TN, gdzie nie ma usługi komórkowej i iPhone 6 w trybie samolotowym. Mapy Google nadal mogą wskazywać lokalizację.

Odpowiedzi:


16

Tak, tryb samolotowy wyłącza radia wzmacniające wszystkie obwody antenowe. Kompas nie ma wpływu na tryb samolotowy inny niż brak dostrojenia do lokalizacji GPS. Obserwowane zmiany względne pozostaną w większości nienaruszone, ale absolutna dokładność może ucierpieć od jednego do dziesięciu stopni na większej części globu.

Oczywiście sygnały GPS nadal uderzają w obudowę iPhone'a i anteny, tylko sprzęt nie wykonuje pracy, aby ustalić lokalizację na podstawie tych sygnałów w trybie samolotowym. (Oprogramowanie również nie przetwarza aktualizacji lokalizacji, co jest dużą częścią funkcjonalności dla wielu osób, w przeciwieństwie do strony sprzętowej radia, która jest bezczynna / wyłączona / cicha)


Ta; Nie wiedziałem, że 3GS ma układ magnetometru; IIUC, 3G nie. Czy można uczciwie powiedzieć, co następuje: Nie ma żadnego koncepcyjnego powodu, aby GPS był wyłączany w trybie samolotowym. Następnie, podczas przelotu przez kraj, możesz zobaczyć swoją długość geograficzną, szerokość geograficzną (która nie miałaby map, chyba że zostanie pobrana przed lotem) i wysokość bez emitowania więcej RF, po prostu po włączeniu iPhone'a. Ale może istnieć powód oszczędności, jeśli spowodowałoby to, że zestaw układów byłby droższy, gdyby miał możliwość wyłączenia jego części?
gentsquash,

→ gentsquash: już go poprawnie przetestowałeś. „Tak Tryb samolotowy nie ma wpływu na kompas”.
dn

1
→ gentsquash: masz rację, nie ma technicznego powodu, aby wyłączyć chipset GPS, który jest tylko odbiornikiem i anteną, ponieważ emiter nie zostanie wyłączony. Emiter jest stadem satelitów, a ich 1,575 GHz jest rozpylany na całą ziemię każdym samolotem, każdym pojazdem i każdym człowiekiem.
dn

Lokalny oscylator odbiorników radiowych emituje niewielką ilość RF. Chociaż niewielka ilość emitowana przez obecny GPS prawdopodobnie nie będzie w niczym przeszkadzać, był to techniczny powód ze względu na tanie stare radiotelefony sprzed kilkudziesięciu lat.
hotpaw2

Od iOS 8.3 już tak nie jest. GPS działa teraz w trybie samolotowym.
Nic Hubbard,

6

Myślę, że tryb samolotowy wyłącza układy sprzętowe. GPS i 3G / LTE są na tym samym układzie. Powiedziałbym, że tryb samolotowy wyłącza także GPS.


1
Tak. Usługa lokalizacji nie jest dostępna w trybie samolotowym.
Matthieu Riegler,

Czy wyłącza także kompas na iPhonie? [Usługa lokalizacji może potrzebować dodatkowych informacji, np. Wieży komórkowej lub mapy.]
gentsquash,

4

Istniejące odpowiedzi są teraz nieaktualne. Od wersji iOS 8.2 możesz nadal korzystać z GPS, nawet w trybie samolotowym.

Oświadczenie Apple mówi:

Jeśli masz urządzenie z iOS 8.2 lub starszym, tryb samolotowy wyłączy także GPS.

Źródło: https://support.apple.com/en-gb/HT204234


Potwierdzam zaktualizowane oświadczenie NickG. GPS nadal działa w trybie samolotowym. Testowany na iPhone'ach 5s i SE z iOS 8, 9 i teraz 10. Może zająć więcej czasu (nawet kilka minut), aby uzyskać pierwszą poprawkę, ale potem ma pełną wydajność. Działa nawet w samolocie, gdy iPhone jest blisko okna.
Roland von Bremen

1

Kompas wykorzystuje magnetometr / żyroskop, który nie wymaga anten (tylko chip). Tak więc nadal działa w trybie samolotowym.


1

Nie, GPS wydaje się być wyłączony tylko w natywnej aplikacji Apple Maps. Korzystając z innej aplikacji do map, takiej jak Google Maps, nadal możesz określić swoją lokalizację, nawet gdy tryb samolotowy jest włączony, Wi-Fi i Bluetooth wyłączone.

Testowane w iOS 8.3


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.