Kolorowe pionowe linie na ekranie


8

Upuściłem mojego MacBooka Air, a ekran jest już taki.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Czy ktoś wie, co dokładnie się z tym stało? Czy to sprzęt lub oprogramowanie?


3
Pierwszą rzeczą do sprawdzenia jest podłączenie go do zewnętrznego monitora. Jeśli ekran na monitorze zewnętrznym działa, to jest to komputer (sprzęt). Jeśli nie działa na monitorze zewnętrznym, jest to oprogramowanie.
sameetandpotatoes

fajna wskazówka, dam znać o wyniku
AliBZ

W jaki sposób oprogramowanie uszkadza upuszczenie?
zundi

Odpowiedzi:


9

Diagnozowanie problemu ze sprzętem a oprogramowaniem

Jak stwierdzono w moim komentarzu, aby zdiagnozować, czy jest to problem z oprogramowaniem lub sprzętem (najprawdopodobniej ze sprzętem), spróbuj podłączyć Macbooka do zewnętrznego monitora. Jeśli monitor zewnętrzny wyświetla ekran, problem dotyczy komputera Macbook (jest to problem sprzętowy). Jeśli zarówno monitor zewnętrzny, jak i Macbook pro nadal nie wyświetlają niczego, jest to problem z oprogramowaniem.

Problem

Wyświetlacz prawdopodobnie się zepsuł. Możesz spróbować nacisnąć ekran w niektórych punktach i sprawdzić, czy zostanie on przywrócony (to niczego nie naprawi).

Resetowanie pamięci NVRAM / PRAM - ostatnia szansa

Ostatnią rzeczą, którą należy wypróbować, jest zresetowanie NVRAM / PRAM (przeczytałem to raz w poście, nie sądzę, aby zadziałało, ale próba nie zaszkodzi):

  1. Zamknij komputer Mac.
  2. Znajdź na klawiaturze następujące klawisze: Command (⌘), Option, P i R. W kroku 4 będziesz musiał przytrzymać te klawisze jednocześnie.
  3. Włącz komputer.
  4. Naciśnij i przytrzymaj klawisze Command (⌘)- Option- P- Rzanim pojawi się szary ekran.
  5. Przytrzymaj klawisze do momentu ponownego uruchomienia komputera i usłyszysz dźwięk uruchamiania po raz drugi.
  6. Puść klucze.

powiązane linki

Dyskusja Apple

Mam ten sam problem. Resetowanie PRAM jest jedynym sposobem na uruchomienie i działa tylko na tym starcie. Jeśli system jest wyłączony na dłużej niż może 5 minut, wracam do pionowych kolorowych linii. Wiele restartów w krótkim czasie jest w porządku.

Czy zdarza się to również po zresetowaniu PRAM?

Zabierz go do baru Genius w sklepie Apple Store (mam nadzieję, że masz AppleCare lub masz roczną ograniczoną gwarancję).


1
Podłączyłem więc laptop do zewnętrznego monitora i działa na nim. Więc myślę, że jak powiedziałeś, jest to problem sprzętowy. BTW resetowanie pamięci NVRAM / PRAM nie działało.
AliBZ,

Przykro mi z tego powodu. Myślę, że twoim ostatnim wyborem jest zabranie go do Genius Bar w Apple Store, aby zobaczyć, co mogą z tym zrobić.
sameetandpotatoes

5

Pierwszy krok: Diagnozowanie problemu ze sprzętem a oprogramowaniem

Zobacz opis w odpowiedzi sameetandpotatoes powyżej https://apple.stackexchange.com/a/98572/112709

Oświadczenie: samodzielne wykonanie jakiejkolwiek naprawy spowoduje anulowanie gwarancji udzielonej firmie Apple. Zrób to tylko wtedy, gdy nie możesz sobie pozwolić na cenę, którą Apple poda za naprawę (lub z innego dobrego powodu, jak sądzę).


Jeśli połączenie z ekranem zewnętrznym jest prawidłowe

1. Zastanów się „wyczyść ekran” lub „delikatnie popchnij tył ekranu”

Aby przywrócić połączenia, zobacz tę wskazówkę na stronie http://forums.macrumors.com/threads/vertical-1-1-2-stripe-on-macbook-air-screen.948389/

To działało na iPadzie, który musiałem naprawić, ale teraz nie działało na MacBooku Air. To „próba i błąd”

2. Może to być tablica logiczna

Jak wyjaśniono w tym wątku : „Pamiętaj, że problem może dotyczyć płytki logicznej, a nie ekranu - co oznacza, że ​​możesz mieć płytkę logiczną, która działa z monitorem zewnętrznym, a nie ekranem wewnętrznym - ale bez usterki ekranu. Dlatego dokładnie sprawdź złącze LVDS płytki logicznej za pomocą lupki, aby sprawdzić, czy nie ma żadnych widocznych uszkodzeń, takich jak zwarcie płynu lub topienie plastikowych złączy. ”

Przyjacielowi udało się uratować swojego MacBooka Pro, spędzając godziny na czyszczeniu płyty logicznej. Chociaż jego problem nie miał nic konkretnie związanego z wyświetlaczem.

3. Jeśli to nie jest tablica logiczna, to co to jest?

Kabel danych wyświetlacza jest „głównym kablem komunikacyjnym między płytką logiczną MacBooka a wyświetlaczem LCD”.

Więc ... problem dotyczy wyświetlacza LCD lub kabla danych.

Skąd mam wiedzieć, czy wyświetlacz lub kabel danych są uszkodzone? To pytanie za milion dolarów, nie znalazłem nic na ten temat . Jeśli to zrobisz, napisz komentarz!

3.a Jeśli kabel danych jest uszkodzony

tj. rozlałeś odrobinę płynu na ekran i wślizgnął się do kabla.

Możesz kupić nowy wyświetlacz i spróbować go wymienić samodzielnie, jak opisano na https://www.ifixit.com/Guide/MacBook+Core+Duo+Display+Data+Cable+Replacement/4765

Nie wydaje się to jednak łatwe, zobacz więcej na https://www.ifixit.com/Answers/View/9994/Damaged+Display+Data+(LVDS)+Connector+-+What+to+do+now

3.b Jeśli sam ekran jest uszkodzony

tzn. upuściłeś komputer.

Możesz kupić nowy i spróbować samodzielnie go wymienić zgodnie z opisem w „Wymiana LCD”, patrz „Wymiana LCD krok po kroku” na https://www.ifixit.com/Guide/MacBook+Pro+13-Inch + Unibody + Mid + 2010 + LCD + wymiana / 4311


Idź do Apple lub innego specjalisty

Jeśli to dla Ciebie opcja: przejdź do sklepu Apple i uzyskaj ostateczną diagnozę i omów swoje opcje.

Przynajmniej zadzwoń do nich.

Jeśli nie możesz udać się do Apple z jakiegokolwiek powodu: dobrym pomysłem może być uzyskanie porady od osoby trzeciej, np. Z innego warsztatu.


Zobacz też

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.