Uzyskaj nazwę komputera z adresu IP


18

Mam adres IP komputera w mojej sieci, ale czy istnieje sposób, że dzięki adresowi IP mogę znaleźć nazwę komputera?

Na przykład, jeśli wiem, że adres IP to 192.154.23.60, czy mogę użyć tego adresu IP z mojego komputera Mac, aby zobaczyć nazwę, na przykład MacBook Jacoba?


Możesz także przejść na stronę konfiguracji routera (192.154.23.1? Lub 192.154.23.254?) I spojrzeć na adres IP każdego urządzenia i odpowiednią nazwę.
sameetandpotatoes

1
@sameetandpotatoes, na których ogólnie nie można polegać.
Thorbjørn Ravn Andersen

Thorbjorn, to był tylko inny sposób podejścia do problemu, ale po przeczytaniu odpowiedzi rozumiem, że nie jest to preferowany sposób rozwiązania tego problemu.
sameetandpotatoes

Odpowiedzi:


10

Za pomocą Terminal.app(lub odpowiednika) możesz użyć hostpolecenia, aby wyświetlić nazwę sieciową komputera. Zwraca to nazwę, nawet jeśli wszystkie ustawienia udostępniania są wyłączone, a zatem nie są wyświetlane przez Finder.

Na przykład w mojej sieci otrzymuję następujące informacje (gdzie znam adres IP, a pierwszą częścią zwracanej nazwy jest nazwa komputera)

➜ ~ host 192.168.2.135

135.2.168.192.in-addr.arpa domain name pointer raspberrypi.private.lan.

Zależy to od rzeczywistej nazwy komputera, jeśli nazwa sieci jest dokładnie taka sama, jak w twoim przykładzie, chyba tak się stanie Jacobs-MacBook.


To nie dla mnie lokalnych serwerach: Na moim iPadzie aplikacja tworzy serwer pod Say 192.168.0.4:8080 , który można uzyskać dostęp z moim Mac, ale żaden host 192.168.0.4nie arp 192.168.0.4dał mi imię na plecach.
halloleo

nie działało dla mnie
Miguel Mota,

próbowałem, ale nie działało dla mnie - za pomocą skanera Angry IP dostałem nazwę urządzenia
Thieme Hennis

5

Bez dalszego dostępu do hosta (np. Ssh lub ARD) i bez uruchomionej na nim usługi (np. ITunes Music Sharing / File Sharing) nie można uzyskać nazwy komputera na podstawie adresu IP.

Nazwa komputera w systemie macOS niekoniecznie musi oznaczać nazwę hosta lub nazwę Bonjour! Możesz to po prostu sprawdzić za pomocą scutil --get { ComputerName | LocalHostName | HostName }. Nazwa_komputera jest przyjazną dla użytkownika nazwą, nazwa_hosta_lokalnego to nazwa Bonjour - obie są również widoczne w Preferencjach systemowych> Udostępnianie - a nazwa_hosta to nazwa hosta urządzenia. Nazwa hosta jest zwykle powiązana z DNS, NIS, plikiem hosts lub podobnymi metodami rozpoznawania nazw lub jest używana z nimi. W nowo zainstalowanym systemie konsumenckim nie ustawiono nazwy hosta. ComputerName i LocalHostName zwykle pochodzą od nazwy pierwszego użytkownika i modelu Mac (np. IMac | Admins-iMac) administratora.

Bez rekordu nazwy dla zdalnego komputera Mac w pliku hosts lub na serwerze DNS w sieci lokalnej lub publicznej żadne z narzędzi wymienionych w innych odpowiedziach (arp, ping, host) nie może być użyte do rozpoznania nazwy hosta.

Jeśli na zdalnym komputerze Mac działa znana usługa Bonjour, możesz uzyskać nazwę komputera i Bonjour adresu IP w dwuetapowym procesie, pobierając wszystkie hosty, które go oferują dns-sd -Z _nfs._tcp local(przykładowa usługa to NFS - można znaleźć inne nazwy usług tutaj ) i pingowanie wszystkich wymienionych nazw Bonjour, aż znajdziesz właściwe IP. Jako alternatywę GUI możesz użyć przeglądarki Bonjour .

W niektórych przypadkach możesz uzyskać nazwę podobną do nazwy Bonjour, wpisując smbutil status <IP>. Nazwa to nazwa NetBIOS, która jest wersją „Komputer / Bonjour” bez użycia wszystkich wielkich liter i prawie wszystkich znaków specjalnych.


3

W terminalu chciałbym użyć arp

 • Najpierw upewnij się, że wysłałeś przynajmniej jeden pakiet do tego komputera za pomocą polecenia ping.

  $ ping -c 1 2.2.2.12
   PING 2.2.2.12 (2.2.2.12): 56 data bytes 
   64 bytes from 2.2.2.12: icmp_seq=0 ttl=255 time=0.981 ms 
  
 • Następnie arpten adres.

  $ arp 2.2.2.12
   <host>.<domain> (2.2.2.12) at 0:1c:c4:f4:b8:c7 on en1 ifscope [ethernet]
  

Po prostu robisz dodatkowy krok z kombinacją ping + arp. arppo prostu wywołuje to samo, co w hostcelu zwrócenia nazwy hosta.
Bert

nie działało dla mnie
Miguel Mota,

-2

W Finderze przejdź do swojego komputera (który powinien znajdować się na lewym pasku bocznym w obszarze Urządzenia). Następnie kliknij dwukrotnie Sieć. Spowoduje to wyświetlenie wszystkich innych komputerów w sieci, które można przeglądać.


3
Nie o to pyta, próbuje znaleźć nazwę hosta z adresu IP. tylko dlatego, że mahine to sieć, nie oznacza, że ​​eksponuje afp, smb lub netfs.
wyjazd

-2

Po prostu ping ten adres IP z opcją -a. Wyświetli nazwę komputera. Przykładping -a 192.168.0.1


4
-aFlaga oznacza dźwiękowy (lub dzwonka). Nie ma to nic wspólnego z nazwami hostów. Odwołaj się do strony podręcznika ping
Allan

1
A flaga musiałaby zostać ustawiona bezpośrednio po poleceniu:ping -a ...
klanomath

o tak, przepraszam, stary .. Jego ping -a ... kiedyś ręka popełnia błąd, a umysł nie.
vinay kumar 17.07.17

ping -R -v ...powinien załatwić sprawę na Macu.
Nick Sweeting
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.