Emulacja kółka myszy na komputerze Mac


16

Niedawno przeprowadziłem się do biura, które ustandaryzowało się na komputerach Apple i natknąłem się na coś, z czego korzystałem w Linuksie, o którym wiem, że doprowadzi mnie do szału na Macu. Używam myszy Logitech MarbleMouse, trackballa, który nie ma kółka myszy. W systemie Linux dostępna jest opcja konfiguracji (EmulateWheel i EmulateWheelButton w evdev), która pozwala nacisnąć przycisk i sprawić, by ruch myszy / trackballa działał jak kółko przewijania. Czy na Macu jest coś równoważnego?


2
Twoje pytanie zawiera dwa pytania (na które na drugie pytanie można znaleźć odpowiedź tutaj lub tutaj ). Czy możesz zadać to jako dwa osobne pytania, aby utrzymać porządek na stronie?
Saaru Lindestøkke

1
To powinno być czystsze.
EmeraldD.

2
Myślę, że to obrzydliwe, że do dziś Logitech nie oferuje tej najbardziej podstawowej funkcji we własnym oprogramowaniu dla komputerów Mac - jest to niemal wściekłość. Używam myszy od prawie 10 lat, a ich oprogramowanie zostało w tym czasie zaktualizowane, a jednak wydaje się, że systematycznie ignorują wszelkie prośby o pomoc w tej sprawie. Szczerze mówiąc, to dziwne. Cieszę się, że w końcu mamy rozwiązanie, które może być bardziej elastyczne niż firma Logitech.
Nathan Hornby

Odpowiedzi:


6

Możesz użyć KeyRemap4MacBook .

Przewiń, przesuwając wskaźnik, przytrzymując dodatkowy przycisk:

<autogen>__PointingRelativeToScroll__ PointingButton::RIGHT</autogen>

Przewiń, przesuwając wskaźnik, trzymając F1:

<autogen>__KeyToKey__ KeyCode::F1, KeyCode::VK_MODIFIER_EXTRA1</autogen>
<autogen>__PointingRelativeToScroll__ PointingButton::NONE, ModifierFlag::EXTRA1</autogen>

Przewiń za pomocą F1 i F2:

<autogen>__KeyToKey__ KeyCode::F1, KeyCode::VK_MOUSEKEY_SCROLL_UP</autogen>
<autogen>__KeyToKey__ KeyCode::F2, KeyCode::VK_MOUSEKEY_SCROLL_DOWN</autogen>

Przewiń, przesuwając wskaźnik, przytrzymując główny i dodatkowy przycisk:

<autogen>__SimultaneousKeyPresses__ PointingButton::LEFT, PointingButton::RIGHT,
KeyCode::VK_CONFIG_SYNC_KEYDOWNUP_notsave_pointing_relative_to_scroll</autogen>

Zobacz źródło kluczowych wartości kodu i predefiniowanych ustawień .


To było martwe! Urządzenie wskazujące -> CursorMove to ScrollWheel -> MouseButton4 + CursorMove To ScrollWheel w połączeniu z odwróconym przewijaniem w pionie idealnie pasowało do moich starych ustawień!
EmeraldD.

1
Nie jest dla mnie jasne, dlaczego odpowiedź zawiera HTML, kiedy program KeyRemap4MacBook jest w pełni GUI, o ile widzę. - Czy możesz dodać kilka uwag na temat tego kodu HTML, który ma być używany w KeyRemap4MacBook?
zrajm

@zrajm To XML, do którego chcesz dodać ~/Library/Application Support/KeyRemap4MacBook/private.xml. Zobacz pierwszy link w odpowiedzi lub osxnotes.net/keyremap4macbook.html .
Lri,

1
Ach Świetny! (Należy jednak zmieniać swoją odpowiedź na to, że informacje, w przeciwnym razie odpowiedź będzie bezużyteczny kiedy / jeśli link idzie martwy.)
zrajm

Chciałbym móc głosować tę odpowiedź 100 razy. Okresowo szukałem rozwiązania tego problemu przez około 8 lat (!!), będąc wieloletnim miłośnikiem marmurowej myszy. Po niedawnym wypróbowaniu Slimblade (i nienawidzeniu tego, ale kochaniu zwoju) wznowiłem moje polowanie. To oprogramowanie jest niesamowite, ale stanowi idealne rozwiązanie tego problemu. Dziękuję Ci!
Nathan Hornby

6

Możesz odwzorować przewijanie do naciśnięcia klawisza i przesunięcia kursora z GUI!

Tutaj mapuję działanie kółka przewijania na naciśnięcie Fnklawisza i przesunięcie kursora. Zwróć uwagę na fajną opcję, która umożliwia takie zachowanie podczas przewijania w poziomie i pionie.

Zrzut ekranu interfejsu użytkownika Karabiner

Nawiasem mówiąc, KeyRemap4MacBook nazywa się teraz Karabiner. https://pqrs.org/osx/karabiner/


1
Cześć - Pobrałem Karabiner i nie widzę żadnego menu, które wyglądałoby tak jak to, które tutaj wyświetliłeś. Czy ktoś może to zaktualizować?
Joel,

tak, myślę, że menu zmieniło się w nowych wersjach :-(
Micah Stubbs

1

Wydaje się, że znów działa z Karabiner-Elements.

Musisz „Zaimportować więcej reguł z Internetu (otworzyć przeglądarkę internetową)”, „uzyskać” Zmienić ruch myszy, aby przewijać, i „Włączyć”. Dodaje to możliwość przytrzymania przycisku myszy w celu zmiany kulki myszy w kółko przewijania, gdy przycisk jest wciśnięty. Następnie możesz zmienić szybkość przewijania i działanie, dostosowując zarówno „szybkość” w „Parametry”, jak i „Szybkość przewijania” w zwykłym okienku Preferencje systemowe myszy MacOS.

Szybkość, płynność i pęd przewijania są nieco dziwne; Myślę, że ma to związek z różnicą odczuć w porównaniu ze zwykłym kółkiem przewijania, które klika podczas przewijania.0

Ponieważ wydaje się, że Karabiner-Elements nie ma już takiej funkcjonalności, Smart Scroll to nowy sposób. Wystarczy użyć przycisku myszy 4 z opcją „przewijania”. Niestety przewijanie zatrzyma się, gdy kursor znajdzie się na krawędzi ekranu, więc nie jest to prawdziwe przewijanie, a Photoshop nie obsługuje tego powiększania.

http://marcmoini.com/sx_en.html


Wydaje się, że Karabiner ponownie przywrócił tę umiejętność.
timeSmith
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.