Awarie sieci Ad-Hoc urządzenia iPad <-> przy użyciu automatycznych adresów IP


0

Używamy iPada do bezprzewodowego połączenia ad-hoc z naszym zastrzeżonym urządzeniem. DHCP nie jest dostępny, dlatego używamy adresów z zakresu Auto-IP. Użytkownik wybiera urządzenie z listy sieci bezprzewodowych na iPadzie i około dwadzieścia sekund później DHCP przestaje działać i przypisywany jest adres Auto-IP. Urządzenie ma stały adres IP 169.254.20.10.

Problemem jest to, że od czasu do czasu iPad traci zdolność łączenia się z urządzeniem. Wydaje się, że ten problem występuje znacznie szybciej w przypadku iPada 4. generacji i iPada Mini. Zwykle połączenie przełączenia na inną sieć bezprzewodową na iPadzie, a następnie z powrotem do sieci ad-hoc i / lub wyłączenie Wi-Fi, a następnie ponowne włączenie rozwiązuje problem, ale czasami iPad musi zostać ponownie uruchomiony.

Kiedy pojawia się w tym stanie, błędy gniazd, które otrzymujemy w naszej aplikacji, gdy próbujemy emisji pojedynczej do 169.254.20.10 lub transmitowanej do 169.254.255.255, to albo „Host nie działa”, albo „Brak trasy do hosta”. Potwierdza to użycie aplikacji, takiej jak Narzędzia IT, do pingowania urządzenia.

Wszelkie pomysły, co się dzieje lub jak rozwiązać ten problem?


Czy zamiast tego możesz ręcznie ustawić adres IP iPada, aby nie polegać na DHCP?
Ashley,

To była trudna sprzedaż, ponieważ naprawdę komplikuje czas instalacji / wysiłek dla naszych użytkowników końcowych. Powinienem również wspomnieć, że w idealnym świecie mielibyśmy serwer DHCP w naszym zastrzeżonym urządzeniu. Niestety w tym momencie musimy się obejść.
bvanderw

OK, moim następnym krokiem będzie zapisanie informacji wyświetlanych w aplikacji Narzędzia IT dla interfejsu, trasy i ARP (wszystko na karcie Więcej) podczas stanów roboczych i błędów, a następnie porównanie tych dwóch. Pracując przez zaangażowane warstwy (myślę: jestem tu trochę zardzewiały), być może iPad stracił adres IP, drogę do urządzenia lub wpis ARP dla urządzenia. Z drugiej strony, jeśli moglibyśmy to zrozumieć, mamy węższą definicję problemu, ale nadal nie ma gwarancji, że będziemy w stanie go rozwiązać.
Ashley,

Kolejny pomysł obejścia: czy możesz wprowadzić dodatkowy router WiFi (w tym serwer DHCP) w sytuacji i pozwolić, aby urządzenie dołączyło do sieci, którą tworzy?
Ashley,

Jeszcze jeden pomysł: jeśli skonfigurujesz sieć ad-hoc na komputerze Mac i połączysz się z nią za pomocą iPada, czy iPad porzuci połączenie w ten sam sposób? (Próbuję odizolować problem od iPada lub sieci ad-hoc.)
Ashley,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.