DropBox ponownie synchronizuje wszystkie foldery?


2

Po awarii dysku twardego wymieniłem dysk twardy iMac i przywróciłem kopię zapasową Time Machine. Teraz Dropbox lubi ponownie synchronizować wszystkie moje pliki, prawie milion z nich!

Jest to normalne?


1
Jak i tak by to sprawdziło, nie przekazując wszystkich danych?
Mark

Używając czegoś takiego jak hashcode lub md5 lub ... @Mark
AVEbrahimi

Możesz napisać dwa różne pliki z tym samym hashcode itp
Mark

Więc pytanie to bardziej Czy to normalne? zamiast a dlaczego to się dzieje? ?
Thecafremo

1
tak @ Thecafremo, edytuję to.
AVEbrahimi

Odpowiedzi:


5

Ten problem pojawił się w Forum Dropbox również z następującą odpowiedzią ze strony wsparcia:

Wstrzymaj Dropbox, skopiuj zawartość. Spowoduje to indeksowanie, a klient może nawet powiedzieć, że przesyła, ale nie duplikujemy plików w chmurze. Twoja resynchronizacja nastąpi znacznie szybciej niż ponowne przesłanie. Upewnij się, że struktura folderów pozostaje identyczna.

Jeśli przywróciłeś z TM, powinieneś już być w pobliżu kroku „skopiuj zawartość” i po prostu zobaczyć krok indeksowania / przesyłania (który nie powinien się ładować).


Świetnie, ale jak mogę się upewnić, że nie przesyła i nie wykorzystuje mojej przepustowości?
AVEbrahimi

Z tego, co rozumiem, nie powinien przesyłać wszystkiego ponownie (nawet jeśli tak mówi w menu / status). Jeśli twoja sieć jest zajęta, najlepiej będzie śledzić problem za pomocą linku w odpowiedzi.
nohillside

1
@AVEbrahimi Aby sprawdzić, czy urządzenie przesyła cokolwiek, otwórz / Aplikacje / Narzędzia / Monitor aktywności i spójrz na kartę Sieć. Lub Menu iStat jest inna możliwość.
Ashley

Podczas gdy Dropbox ponownie indeksuje, dostęp do odczytu dysku jest na maksimum, a ruch sieciowy nie jest spektakularny. Oznacza to, że Dropbox ponownie odczytuje wszystkie pliki (duże obciążenie odczytu dysku), oblicza ich sumy kontrolne i porównuje je z chmurą (tylko bardzo mały ruch sieciowy). Pytanie brzmi, dlaczego to reindeksuje. Sklonowałem moje HD za pomocą SuperDupera, który robi bardzo dokładny klon, po prostu usuwając niektóre pamięci podręczne itp. Pominięto jeden z plików pamięci podręcznej Dropbox / katalogów Dropbox lub Dropbox używa także i-węzła dla plików UID, a także oczywiście dla zmian w procesie klonowania. Jakieś dane wejściowe?
porg

Komentarze nie powinny być używane do zadawania pytań uzupełniających, więc ogólnie lepiej jest zadać nowe pytanie dla takich rzeczy. Ponieważ twoje pytanie jest bardziej związane z tym, jak ogólnie działa Dropbox, forum Dropbox może być lepszym miejscem do zadawania pytań.
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.