Dlaczego iOS nalega na używanie mojego adresu e-mail na Facebooku?


8

Często wypełniam formularze internetowe na moim iPhonie. Używam autouzupełniania, aby przyspieszyć ten proces i działa całkiem dobrze w przeważającej części. Jednak z jakiegoś powodu zawsze nalega na użycie adresu e-mail @ facebook.com w polu e-mail.

Nie używam Facebooka do e-maili. Nigdy nie mam, nigdy nie będę i nigdy nie chcę. I zrobić użytku Facebooka na wiele innych rzeczy, a więc wolałby, aby nie wyłączać iOS integracji Facebook, który wydaje się być jedynym obejście że googlowania zaoferowała mi.

Jak zmusić autouzupełnianie do używania preferowanego adresu e-mail zamiast adresu powiązanego z moim kontem na Facebooku?

Odpowiedzi:


4

Przejdź do ustawień konta na Facebooku (internet) -> ogólne -> e-mail

Odznacz „użyj adresu e-mail na Facebooku”

Może być konieczne ponowne zsynchronizowanie kontaktów na Facebooku.

Hej presto ... To jest posortowane !!


Wygląda na to, że teraz jest: Ustawienia konta> adres e-mail
Nic Cottrell

Odkryłem, że muszę ponownie uruchomić telefon po odblokowaniu konta na Facebooku, a następnie ponownym zalogowaniu
Nic Cottrell

3

Otwórz kartę kontaktową połączoną z autouzupełnianiem

Zmień etykietę na e-mailu na Facebooku na „inny” lub coś innego i zmień etykietę na e-mailu, która musi być automatycznie wypełniana na „e-mail” lub „dom”, jeśli „e-mail” nie jest dostępny.

Jeśli to nie zadziała, odłącz facebooka i ponownie połącz facebooka. Facebook powinien być teraz na dole.

Autouzupełnianie powinno wybrać najlepszy adres e-mail.


Niestety nie pozwoli mi to zmienić etykiety e-maila na Facebooku. Ale mogę po prostu zmienić etykietę e-maila, który jest wymieniony powyżej, na po prostu „e-mail”, jeśli to naprawi. Miałem e-mail z etykietą „dom”, który omijałem, aby korzystać z konta na Facebooku.
LessPop_MoreFizz

Zgodnie z tym powinno to naprawić. Ale jeśli nie, spróbuj odłączyć swój facebook i połączyć go ponownie. A jeśli to nie zadziała, możesz wyczyścić autouzupełnianie w ustawieniach-> safari-> autouzupełnianie
FLY

1

Miałem ten sam problem, musisz przejść do Preferencji systemowych> Poczta, kontakty i kalendarze, wybrać konto na Facebooku, a następnie odznaczyć pole wyboru Kontakty http://take.ms/AD4o8V

Następnie możesz wybrać dowolne pole w aplikacji Kontakty i „odzyskać” żądany główny adres e-mail.


1
Poza tym chcę, aby Facebook był powiązany z moimi kontaktami. Wolę, aby funkcja autouzupełniania działała poprawnie.
LessPop_MoreFizz

Zrozum, wybrałem kompromisową drogę, odłączyłem się od FB, ale zachowałem wszystkie kontakty, które z niego otrzymałem.
Demian Turner

1

Po pierwsze, utworzyłem dla siebie nowy kontakt za pomocą samego e-maila, a także innych konkretnych informacji, których chcę użyć do automatycznego wypełniania w nim, używając nazwy, która wcale nie była podobna do obecnie używanej (np. „Hello kitty” ”lub coś, co łatwo będzie wybrać).

Następnie przeszedłem do Ustawienia → Safari → Hasła i autouzupełnianie → Moje informacje. Następnie wpisz utworzoną wcześniej nazwę w polu wyszukiwania, aby wybrać ją jako informację, której chcesz użyć do autouzupełniania.

Voila! To zadziałało dla mnie.


Cóż, chcesz, aby kontakt miał twoje prawdziwe imię, w przeciwnym razie wypełni „Hello Kitty” w formularzach internetowych! Ale to rozwiązanie na pewno działa.
Timothy Mueller-Harder

1

Znalazłem odpowiedź na to, która zadziałała dla mnie.
1. Przejdź do swoich danych kontaktowych i „odłącz” kontakt z Facebooka od zwykłego kontaktu. 2. Przejdź do ustawień> poczta, kontakty, kontakty i upewnij się, że został wybrany prawidłowy kontakt (kontakt inny niż facebook) 3. Przejdź do ustawień> safari> pws i autouzupełnianie i ponownie upewnij się, że wybrano prawidłowe informacje kontaktowe 4. Wróć do danych kontaktowych i ponownie połącz swój facebook i regularne dane kontaktowe.

Po tym dobrze mi poszło i dostałem Gmaila. Człowieku, to mnie wkurzało.


0

Przeszedłem do Ustawień, a następnie przewinąłem w dół do Facebooka (było to w 7. grupie elementów wymienionych razem na białym tle w polu) i tam w sekcji „Zezwalaj tym aplikacjom na korzystanie z tego konta” zmieniłem mały przełącznik przesuwny na poza.


0
  1. Przejdź do swojej aplikacji Facebook na iOS. Po lewej stronie dotknij opcji Ogólne, następnie dotknij wiadomości e-mail, a następnie przewiń w dół, zobaczysz użycie swojego adresu e-mail na Facebooku . Odznacz pole.

  2. Wróć do listy kontaktów iPhone'a, przewiń i znajdź swoje imię, kliknij edytuj w lewym górnym rogu. Przewiń w dół, aż znajdziesz notę ​​e-mail z Facebooka. Tym razem będzie miał czerwony przycisk, w którym możesz go usunąć. Po usunięciu następnego e-maila będzie domyślnym e-mailem. Jeśli nie masz innego e-maila na liście, po prostu wpisz preferowany e-mail i gotowe.


-1

Usuń adres e-mail Facebooka ze swojego konta Facebook. następnie ponownie zsynchronizuj kontakty.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.