Jak uniemożliwić komputerowi MacBook Air zapomnienie o moim kluczu Remapped Caps Lock?


2

Jako ktoś, kto nie lubi krzyczeć, na wszystkich moich komputerach mam odwzorowanie Caps Lock na Control. Drugi klucz kontrolny jest o wiele bardziej przydatny dla faceta, który spędza większość czasu w Terminal.app. Zostało to ustawione w Preferencjach systemowych w obszarze Klawiatura i Klawisze modyfikujące.

Mój MacBook Air (MacBookAir3,2) co kilka dni „zapomina” o tym ustawieniu i powraca do funkcji SHOUTY CAPS LOCK. Jeszcze nie wskazałem, kiedy się powraca. Częściej niż ja restartuję Air, ale rzadziej niż zamykając i otwierając pokrywę.

Nie mam tego problemu na komputerach MacBook Pro, Mac Mini lub iMac. Wszystkie cztery komputery Mac działają pod kontrolą systemu Mac OS X 10.6.6.

Szukałem w internecie, ale bezskutecznie; Nigdy nie podłączałem zewnętrznej klawiatury, myszy ani gładzika.

Pomóż mi, StackExchange Users, jesteś moją jedyną nadzieją.

Odpowiedzi:


1

Spróbuj wykonać „uprawnienia do naprawy” w Narzędziu dyskowym. Błąd uprawnień może powodować, że preferencja zostanie zastąpiona przez domyślną.


Dobry pomysł. Uruchomiłem „Uprawnienia do naprawy”, ale nic w dzienniku nie sugerowało, że cokolwiek związane z klawiaturą lub modyfikatorem zostało naprawione. Wiele innych rzeczy było.
Johnsyweb

Jeden tydzień i nie widziałem objawów od uruchomienia „uprawnień do naprawy”. Odpowiedź zaakceptowana, z wielkimi podziękowaniami.
Johnsyweb

Ah phooey! Mówiłem za wcześnie! :-(
Johnsyweb

1
Brak problemów od uaktualnienia do Lion. Zaakceptowanie tego jako najbardziej użytecznej odpowiedzi, ponieważ z pewnością zmniejszyło częstotliwość. Dzięki @ dazmax.
Johnsyweb

0

właśnie natknąłem się na to, szukając czegoś innego. Czy próbowałeś Double Command? Niesamowite i bezpłatne. Twoje zdrowie!

podwójne polecenie


Dzięki za zalecenie. Jestem bardziej ciekawy, dlaczego jeden z moich komputerów Mac zapomina o moich preferencjach. Twoja odpowiedź może być jednak pomocna dla innych.
Johnsyweb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.