Co to jest postgres i dlaczego działa w moim systemie?


7

Przy każdym logowaniu do mojego komputera w monitorze aktywności zauważam, że mam kilka instancji procesu o nazwie „postgres” pod użytkownikiem „postgres”.

Co to jest i dlaczego uruchamia się przy każdym logowaniu?

Z tego, co zebrałem, jest to serwer SQL wbudowany w systemy uniksowe. Ale to o ile mi się udało.

Wszelkie informacje będą mile widziane.

Edycja: AHA! Pojawił się po zainstalowaniu DaVinci Resolve firmy Blackmagic. Podczas instalowania pakietu CUDA instaluje również serwer PostgreSQL. Ciekawy.


1
Nie działa domyślnie, prawdopodobnie został zainstalowany z jednym z Twoich programów.
Matthieu Riegler

1
PostgreSQL jest domyślną bazą danych na Mac OS X Server od wersji 10.7. Standardowa wersja Mac OS X zawiera tylko narzędzia klienta wiersza poleceń PostgreSQL.
Ruskes

Odpowiedzi:


8

PostgreSQL to silnik relacyjnych baz danych. Być może słyszałeś o MySQL? Wykonuje podobną pracę.

Z powodów nie do zbadania i dziwnych Apple zdecydowało, że chce zainstalować PostgreSQL w niektórych wersjach Mac OS X jako wstępnie zainstalowaną aplikację. W związku z tym , że jest wyposażony w niektórych wersjach systemu Mac OS X .

Ponadto niektóre oprogramowanie innych firm będzie wiązać PostgreSQL, ponieważ używa go do przechowywania i zarządzania swoimi danymi. Nie zawsze będzie oczywiste, czym jest program.

PostgreSQL generalnie używa niewielkiej ilości procesora, pamięci RAM lub wejścia / wyjścia dysku, chyba że faktycznie jest używany do poważnej pracy, więc można go bezpiecznie zignorować. Jeśli jesteś naprawdę zdeterminowany, aby się go pozbyć (powiedz, myślisz, że może to powstrzymywać komputer Mac niebędący dyskiem SSD przed obrotem dysku twardego), zatrzymaj go i pozostaw zainstalowany, ale nie działa. Jeśli nic się nie zepsuje, wyłącz go w uruchomionym, ale nie odinstaluj. W ten sposób nie ma efektu, ale można go łatwo przywrócić, jeśli odkryjesz, że w końcu był problem.

(Uwaga: bazy danych PostgreSQL nie są kompatybilne między wersjami. Jeśli usuniesz zainstalowaną kopię 8.2, a następnie zdecydujesz, że chcesz te dane, musisz zainstalować kompatybilną wersję 8.2, aby odczytać dane; instalując najnowszą wersję 9.3, lub nawet 8.4, nie zadziałałoby).


Z jakiegoś dziwnego powodu miałem ekstremalne opóźnienia podczas grania i jestem inżynierem oprogramowania, więc nie dziwię się, że istnieje wiele postgresów i innych procesów, takich jak doker, ale potem zobaczyłem, że to faktycznie pochłania moją przepustowość z jakiegoś powodu mógł to być jakiś błąd, zabicie go przez sigkill nad pid rozwiązało problem. Nie mam pojęcia, dlaczego.
Milan Velebit

Musi to być coś innego w kontenerze Docker wykorzystującym przepustowość Internetu, chyba że uruchomiłeś zrzut, zapytania od zdalnego hosta itp. Być może masz jakieś złośliwe oprogramowanie?
Craig Ringer

Tak, dokładnie moje myśli, dlatego powiedziałem, że dosłownie nie mam pojęcia, ponieważ wiem, że nie zostały wykonane zrzuty, ani zapytania. Prawdopodobnie złośliwe oprogramowanie lub usterka, której nigdy wcześniej nie widziałem. W każdym razie zabicie go rozwiązało problem zgodnie z założeniami
Milan Velebit

2

PostgresSQL to system zarządzania bazą danych typu open source. Jest bardzo prawdopodobne, że inny pobrany program jest od niego zależny. Odradzam jego usuwanie, ponieważ może to zepsuć funkcjonalność innych programów.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.