Uratowanie 13-calowego MacBooka Pro, połowa 2009 r


1

Byłbym wdzięczny za pomoc -

Mam starą MBP w połowie 2009 r. Dostarczoną oryginalnie z 10.5.7 Leopard, obecnie z 10.6.8. Niedawno zrestartowałem i podczas uruchamiania znalazłem panikę jądra. Próbowałem uruchomić komputer w trybie awaryjnym (nieudany), w trybie odzyskiwania (nieudany), zresetować NV-RAM (nieudane uruchomienie) i z płyty instalacyjnej OSX („nie można zainstalować OSX na tym komputerze”). Ostatnia opcja przyniosła rzeczywisty ekran startowy z opcjami językowymi i pudełkiem oferującym opcję przywracania z kopii zapasowej TM (nie mam takiej, ponieważ nie miałem żadnych ważnych danych na tym komputerze). Tak ogólnie maszyna działa, ale nigdy nie przechodzi poza szary ekran z logo jabłka i kołem czasu.

Mam kolejne 2 nowsze MBP w domu i rozważam użycie trybu docelowego do reanimacji najstarszego źle działającego Maca. BTW: Nie mogę wysunąć dysku OSX ze złego komputera Mac.

Wszelkie porady, jak ożywić mój stary komputer Mac? Chciałbym nadal go używać, ponieważ wczoraj było dobrze.

Dzięki.


Jeden na raz :) wysuwanie dysku powinno być możliwe w trybie ręcznym. Spójrz uważnie, powinna być dziurka. Użyj wykałaczki i wbij ją, aby zwolnić mechanizm.
Ruskes

Odpowiedzi:


1

Za późno na to pytanie, ale dlaczego ludzie nie konsultują się z Apple w sprawie Kernel Panics? Może miałeś wczoraj inne możliwości.

Moja 25 lipca odpowiedź na podobne pytanie:

Przeczytaj własną stronę wsparcia Apple, Informacje o panice jądra i MacWorld, jak rozwiązywać problemy z paniką jądra . Będziesz mógł wyizolować problem, a następnie dowiedzieć się, jakie kroki podjąć, z których wiele jest dość prostych.


-1

Uruchom w trybie dysku docelowego i sprawdź, czy możesz naprawić dysk ... jeśli dysk jest w porządku, ale system operacyjny jest uszkodzony, wykonaj czystą instalację. Jeśli masz dobre kopie zapasowe, sugeruję wyczyszczenie dysku i wykonanie instalacji, a następnie przywróć dane.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.