Wznów przenoszenie pliku po awarii Findera (nieruchome elementy wydają się wyprane)


13

Przenosiłem dużą ilość danych na dysk zewnętrzny. Finder zawiesił się (lub pojawił się ponownie) w trakcie operacji.

Teraz pliki są wyświetlane jako „wyprane” na dysku zewnętrznym (exFAT), a operacja przenoszenia nie jest wznawiana. Jeśli spróbuję się przeprowadzić ponownie, Finder mi to powie

Nie wszystkie wybrane elementy można umieścić w tej samej lokalizacji, ponieważ co najmniej jeden z nich o nazwie „coś” jest zajęty.

Dlaczego to się dzieje? Co oznacza wyprany wygląd? Czy istnieje sposób na wznowienie ruchu? Czy bezpiecznie jest po prostu usunąć wyprane rzeczy (pamiętaj, że był to ruch, a nie kopia)?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:


4

„Wyprane” elementy to w zasadzie tylko symbole zastępcze, do których pliki miały zostać skopiowane. Te pliki nie są niczym, dopóki kopia się nie skończy, a prawdziwe pliki tam będą. Możesz je bezpiecznie usunąć i zacząć od nowa.

Krok pierwszy, po prostu zrestartuję się. Dzięki temu wszelkie operacje kopiowania zostaną zakończone i będziesz wiedział, że bezpiecznie można usunąć symbole zastępcze po ponownym uruchomieniu.

Czasami Finder denerwuje się, że próbujesz usunąć jego symbole zastępcze, ponieważ sądzi, że nadal są używane (zajęte). Jeśli tak się stanie, otwórz Terminal i użyj

sudo rm -rf /path/to/file/

Oczywiście zamień / path / to / file / rzeczywistą ścieżką.

To polecenie pozwoli Ci usunąć WSZYSTKO, nawet rzeczy, które Mac musi uruchomić, więc UPEWNIJ SIĘ, że wskazujesz odpowiednie pliki. Znikną po uruchomieniu tego polecenia, ignorując wszystkie ostrzeżenia i ograniczenia. ... ale w porządku dla tych symboli zastępczych; chcesz tylko, żeby zniknęły, abyś mógł spróbować ponownie.


2
Nie zawsze jest to właściwa odpowiedź, ponieważ czasami użytkownik może scalać jeden folder w drugi, istniejący folder, gdy awaria Findera. Oznacza to, że naprawdę istnieją już pliki w miejscu docelowym i nie należy ich usuwać.
Eptin


1

Usuwanie preferencji wyszukiwarki, a następnie ponowne uruchomienie działało dla mnie:

cd /Users/chandan.bansal/Library/Preferences
rm -rf com.apple.finder.plist
rm -rf com.apple.finder.plist.lockfile
rm -rf com.apple.sidebarlists.plist
rm -rf com.apple.sidebarlists.plist.lockfile

Następnie uruchom ponownie system.


0

Jeśli masz wyprany folder zajęty w wyszukiwarce, wykonaj następujące czynności:

 1. Zmień nazwę

  sudo mv Folder Folder2
  
 2. Utwórz nowy folder

  mkdir Folder
  
 3. Przenieś całą zawartość

  sudo mv Folder2/* Folder/
  

I jesteś gotowy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.