Mail.app ciągle prosi o hasło Google


9

Mam konto Google skonfigurowane na moim komputerze Mac. OS X w wersji 10.8.4 i wszystko inne jest aktualne. Moje konto Google korzysta z uwierzytelniania dwuetapowego.

Mam problem z moim kontem Google na tym komputerze Mac w natywnej aplikacji Mail. Problem polega na tym, że gdy wszystko działało dobrze, pewnego dnia nagle Mail poprosił o moje hasło do Google. Właśnie utworzyłem nowe hasło aplikacji. Ale po pewnym czasie to samo się powtórzyło i ostatecznie stworzyłem hasło aplikacji.

Teraz to się znowu dzieje i robi się denerwujące.

Dlaczego ciągle pyta o hasła, kiedy poprzednie miało rację i działało? Czy ktoś jeszcze miał ten problem?

Powinienem również wspomnieć, że moje konto iCloud, również skonfigurowane na tym komputerze Mac, działa doskonale.


Czy hasło nadal tam jest?
Ruskes,

jeśli masz na myśli, że jeśli hasło jest tam, czy nie, kiedy prosi mnie o nowe hasło, to tak. wciąż tam jest, ale kliknięcie OK nic nie da. inaczej nie mogłem zrozumieć, co masz na myśli
Can Sürmeli

Tak, czy w profilu poczty dla Gmaila wyświetla się hasło? Czy pojawia się konkretny błąd lub co dokładnie mówi? Czy problem dotyczy tylko poczty, czy też próby zalogowania się do poczty Google w Internecie?
Ruskes

Nie, to tylko poczta. Tylko podstawowe okno dialogowe błędu informujące, że hasło jest nieprawidłowe.
Can Sürmeli

Czy masz również skonfigurowane inne urządzenia (iPad, iPhone), aby uzyskać dostęp do tego konta przez IMAP? Jeśli pamiętam, istnieje ograniczenie liczby połączeń, które można nawiązać z serwerami GMail, co powoduje wyświetlenie monitu o podanie hasła w aplikacji Mail.
pknz

Odpowiedzi:


8

Jeśli masz kilka urządzeń uzyskujących dostęp do twojego konta Google przez IMAP, możesz osiągnąć limit połączeń, na które zezwala Google. Limit wynosi 15 połączeń na konto, należy jednak pamiętać, że każdy klient może otworzyć wiele połączeń. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​limit można łatwo osiągnąć za pomocą 3 urządzeń. Przeczytałem, że klient poczty e-mail Thunderbird ma ustawienie określające liczbę połączeń, które może otwierać, Mail i Outlook nie mają tej opcji.

Twój klient poczty powinien wyświetlać komunikat „Zbyt wiele jednoczesnych połączeń”. Uważam jednak, że na urządzeniach z iOS i Apple Mail możesz zobaczyć bardziej ogólny błąd.

Obejściem tego problemu jest zalogowanie się do interfejsu internetowego Gmaila, przewinięcie w dół strony i kliknięcie łącza „Szczegóły”. W wyskakującym oknie kliknij „Wyloguj się z pozostałych sesji”

support.google.com/mail/answer/97150?hl=pl


0

Otwórz swój pęku kluczy i usuń wszystkie duplikaty konta Gmail, pozostawiając tylko najnowszy.

Następnie uruchom pierwszą pomoc pęku kluczy w trybie weryfikacji, aby sprawdzić, czy masz jakieś problemy.

W razie potrzeby uruchom naprawę.


Próbowałem tego, ale to nie pomogło. Mimo że mój pęku kluczy potrzebował naprawy określonego elementu związanego z moim kontem Google, problem nie był z tym związany. Po zastosowaniu tej metody nadal mam problemy z używaniem mojego konta Google.
Can Sürmeli,

0

Ta dyskusja mówi o podobnym problemie, ale jeszcze gorzej: użytkownik nie jest w stanie podać hasła.

Kilka sugestii z tego wątku:

  • restart
  • uaktualnienie do OSX Capitan (problem wydaje się związany z Yosemite)
  • uruchom ponownie Mail
  • jeśli ponowne uruchomienie nie działa, spróbuj:
    • zamknij Mail
    • otwórz Preferencje-> Konta internetowe - mam nadzieję, że nie będziesz musiał logować się na swoje konto Google
    • uruchom ponownie Mail

Wypróbowałem wszystkie z wyjątkiem aktualizacji i kazałem im rozwiązać problem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.