Czy istnieje sposób „Znajdź moich przyjaciół” z komputera, a nie z iPhone'a?


14

Chciałbym uzyskać dostęp do „ Find My Friends ” z pulpitu.

Czy jest dostępny interfejs API? Chciałbym napisać kod do monitorowania lokalizacji osoby w czasie.


Dobrze powiedziane. Możesz zalogować się do Find My iPhone na komputerze Mac i zobaczyć lokalizację wszystkich urządzeń podłączonych do sieci 3G lub WiFi, w tym komputera Mac. Jest więc całkiem możliwe, aby uczynić Mac częścią wszechświata Find My Friends, jeśli Apple tak zdecyduje.

Odpowiedzi:


2

Jeśli chcesz uzyskać większy widok ekranu, możesz rozważyć użycie Find My Friends na iCloud.com ( https://www.icloud.com/#fmf )

W systemie macOS obie istniejące opcje natywne nie były skalowalne (tj. Ani widżet Centrum powiadomień, ani aplikacja „Szczegóły” z aplikacji Wiadomości), więc skończyłem z aplikacją Find My Friends w aplikacji internetowej iCloud.

Aby uzyskać punkty bonusowe, użyj powyższego adresu URL, aby utworzyć aplikację Fluid ( https://fluidapp.com/ ), a wynikowa aplikacja wydaje się natywna. Przy pierwszym uruchomieniu musisz zalogować się na swoje konto icloud, ale odtąd uruchomienie aplikacji wydaje się dość natywne.

Aby uzyskać punkty bonusowe, zmień ikonę aplikacji (z utworzonej aplikacji „Znajdź moich przyjaciół”) za pomocą ikony: https://is3-ssl.mzstatic.com/image/thumb/Purple124/v4/a8/d2 /9b/a8d29b4c-1986-ec00-d14a-28ec2730d745/AppIcon-1x_U007emarketing-0-0-GLES2_U002c0-512MB-sRGB-0-0-0-85-220-0-0-0-9.png/460x0w.jpg

Darmowa wersja https://fluidapp.com/ powinna wystarczyć do wykonania wszystkich powyższych czynności, ale wersja płatna (5 USD w momencie pisania tego tekstu) pozwala na dodanie płynnej aplikacji do paska menu Mac (oprócz obsługi skrypty użytkownika i zezwalanie na tryb pełnoekranowy), z którego często korzystam. (Nie jestem w żaden sposób związany z fluidapp). Nie zdaję sobie sprawy z wpływu „zawsze włączonego” znalezienia moich przyjaciół na żywotność baterii śledzonego urządzenia, ale należy o tym pamiętać.

Jedynym zastrzeżeniem jest to, że płynne aplikacje nie wydają się mieć interfejsu API lokalizacji , więc twoja lokalizacja nie będzie widoczna na mapie (nie było to dla mnie problemem, ponieważ bez dużej ilości duchów, zwykle wiem, gdzie jestem :) )


Jeśli musisz mieć swoją lokalizację widoczną, https://github.com/dmarmor/epichrome było dość proste. Jest to aplikacja pomocnicza, która tworzy SSB oparte na Chrome (podczas gdy powyższe, fluidapp, opiera się na Safari). Utworzyłem następujący SSB za pomocą epichromu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Porównanie EpiChrome vs. FluidApp

  1. W przypadku adresu URL testu ( https://www.icloud.com/#fmf ) czas przydatności (tj. Lokalizacja pojedynczego przyjaciela pojawiającego się na mapie) był identyczny w 5 testach wykorzystujących zegar ścienny ( 13 sekund dla każdego).

  2. SSB Epichrome obsługuje API lokalizacji (tzn. Twoja lokalizacja będzie widoczna)

  3. Aplikacja FluidApp (wersja płatna) ma bardzo miłą funkcję „Przypnij do paska stanu”, która jest dla mnie bardzo cenna (szczególnie, że nie dbałem o numer 2 i dzięki tej funkcji nr 1 staje się dyskusyjny, ponieważ aplikacja jest zawsze włączona ”). Uważam to również za przydatne, ponieważ „Znajdź moich przyjaciół” nie zaśmieca przełącznika zadań.

Jak zapewne możesz stwierdzić, wybrałem FluidApp na # 3 i jestem z tego całkiem zadowolony, ale nie oznacza to, że EpiChrome jest mniej przydatny, szczególnie gdy potrzebujesz funkcji dostępnych tylko w pełnej przeglądarce (np. # 2).


To nieoczekiwany rozwój!
vy32

36

W systemie MacOS 10.10 dostęp do „Znajdź moich znajomych” można uzyskać, klikając „Szczegóły” podczas przeglądania znajomych w aplikacji Wiadomości.

Możesz także udostępniać ekrany również poprzez „Szczegóły” w aplikacji Wiadomości na komputerze.


5

Nie, FAQ wyraźnie mówi, że jest dostępne tylko z aplikacji na iOS (patrz ostatnie pytanie). W systemie iOS nie ma publicznego interfejsu API sieci Web ani zestawu SDK. Taki interfejs API byłby poważnym problemem prywatności.


4
W jaki sposób interfejs API byłby bardziej problemem prywatności niż aplikacja?
vy32

1
@ vy32, jak to jest Find My Friends, pozwoli innym osobom zobaczyć twoją lokalizację, a więc oddajesz prywatność swoim znajomym. Przypuszczalnie ufasz im na tyle, aby nie robić nic szkodliwego z tymi informacjami i nie oczekujesz, że będą obserwować każdy twój ruch i sporządzą mapę tego, gdzie byłeś. Jeśli jednak istniał interfejs API lub SDK, otwierasz się na twórców aplikacji śledzących Twoje ruchy, gdy instalują aplikacje Twoich znajomych.
David V

3
Jestem pewien, że możesz całkowicie zrobić to, co opisano powyżej, zrootowanym urządzeniem iOS i aplikacją, która obserwuje inne aplikacje.
vy32

1

„Znajdź moich przyjaciół” nie jest dostępne dla systemu OS X przed Yosemite.

Aplikacja Wiadomości w Yosemite pozwala teraz wyświetlać udostępnione lokalizacje rodziny i znajomych podobnie jak w aplikacji iOS Znajdź moich znajomych.

Jeśli wszyscy korzystają z iOS 8 i Find My Friends, możesz również udostępniać sobie swoje lokalizacje. Twoje pozycje są ustalone na mapie.


3
iPady niekoniecznie są telefonami, a iPody zdecydowanie nie są telefonami. W przypadku braku usługi komórkowej, podobnie jak komputer Mac, mogą triangulować swoją pozycję z sygnałów Wi-Fi.
zigg

0

Mogę użyć aplikacji „Znajdź mój iPhone” w iCloud, aby wyświetlić lokalizację mojego laptopa i komputera stacjonarnego. Czy „Find My Friends” nie jest zasadniczo tym samym, z wyjątkiem tego, że otrzymujesz pozwolenie na wyświetlanie ich urządzeń. Sądzę, że jeśli „przyjaciel” podał Ci swój identyfikator Apple ID i hasło, możesz użyć aplikacji „Znajdź mój iPhone” w celu obejścia problemu.


3
Poproś ich również o podanie danych logowania do banku, gdy jesteś przy tym.
Tetsujin

0

Począwszy od OS X 10.11 „El Capitan”, Znajdź moich przyjaciół jest dostępny jako widget w Centrum powiadomień oraz w Wiadomościach, klikając przycisk „Szczegóły” w prawym górnym rogu aktywnego czatu Wiadomości.

Zobacz https://support.apple.com/kb/PH25190

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.