Czy OS X ma wbudowaną funkcję „samoczyszczenia”? [Zamknięte]


1

Czy OS X ma wbudowaną skuteczną funkcję / mechanizm „samooczyszczania”. Jeśli tak, to musi być domyślnie włączony i jak często ma to miejsce (lub czy jest to coś określonego przez użytkownika).

Czy wskazane jest korzystanie z aplikacji takich jak CleanMyMac lub CCleaner na przykład ? (lub czy są bardziej szkodliwe niż dobre).


Czy istnieje konkretna aplikacja, którą chcesz usunąć? Czy wypełniasz swój komputer Mac i oszczędzasz miejsce?
Graham Miln

@ GrahamMiln More ten drugi, niż poprzedni.
Simon

1
To może zostać zamknięte jako niepewne, o co pytasz, ponieważ są tu trzy pytania. Jakie jest samooczyszczanie? Czy wskazana jest klasa aplikacji? Czy te konkretne aplikacje (lub jakaś niejasna klasa aplikacji) powodują więcej szkody niż pożytku? Jeśli chcesz zawęzić zakres z edycją lub wprowadzić więcej badań, trafi to do kolejki ponownego otwarcia i prawdopodobnie zostanie ponownie otwarte.
bmike

Odpowiedzi:


2

Aplikacje takie jak CleanMyMac lub CCleaner nie są potrzebne w przypadku komputera Mac. Mogą wyczyścić niektóre pamięci podręczne lub preferencje, które mogą zakłócać prawidłową funkcjonalność innych aplikacji - i tak zostaną odtworzone przy następnym użyciu oprogramowania. O ile nie potrzebujesz nadzwyczajnej przestrzeni na dysku twardym, nie sugerowałbym próby wymazania pamięci podręcznych przy użyciu czystszych aplikacji. Jeśli już, zainwestuj w zewnętrzny dysk twardy i przenieś niektóre większe pliki.


1

Mac OS X nie ma funkcji samoczyszczenia. Taka funkcja nie jest potrzebna w systemie Mac OS X.

Nie ma powodu, aby korzystać z aplikacji czyszczących. Takie aplikacje mogą powodować uszkodzenia lub wykonywać zadania, które pozostawiają komputer Mac lub aplikacje w stanie bezużytecznym.

Na komputerze Mac znajdują się pamięci podręczne i inne pliki. Te pliki są zarządzane przez powiązane aplikacje lub system operacyjny. Możesz usunąć te pliki, ale jeśli nadal będziesz korzystać z powiązanej aplikacji, ta aplikacja będzie musiała ponownie utworzyć pamięć podręczną przy następnym uruchomieniu.


0

Zarówno odpowiedzi Andrew i Grahama są poprawne. Użyteczną wskazówką jest zawsze odinstalowywanie aplikacji za pomocą AppCleaner zamiast umieszczać tylko plik aplikacji w koszu. Ta aplikacja zapewni również usunięcie wszystkich pamięci podręcznych i plików preferencji odinstalowywanej aplikacji.


Zauważ, że takie narzędzia pozbędą się większości danych dla aplikacji, ale nie wszystkich
Mark

1
Jeśli potrzebujesz AppCleaner, odpowiedzi Andrew i Grahama są słuszne w tym sensie, że nie ma wbudowanego czyszczenia, ale błędne w tym sensie, że go nie potrzebujesz.
rjmunro
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.