Dysk Google dla systemu operacyjnego czasami nie może się połączyć (nie jest to problem w najnowszych wersjach)


9

Nie jest to już problemem w najnowszych wersjach synchronizacji Dysku Google

Czasami dysk Google dla OS X zmienia kolor na szary, informując, że nie może się połączyć. Jedynym lekarstwem jest wyjście i uruchomienie ponownie i natychmiast zaczyna działać.

Menu Wznów w jest nieaktywne.

Co powoduje problem? Jak to naprawić?

Nie można połączyć


Czy są jakieś wiadomości przywołujące Dysku Google w system.logciągu Aplikacje> Narzędzia> Console.app ?
Graham Miln

Problem został prawdopodobnie rozwiązany przez Google. Nie robi się już szary.
Myneur,

Odpowiedzi:


1

Jeśli używasz MacBooka, najprawdopodobniej występuje ten błąd, ponieważ Dysk Google ma problemy z połączeniem, gdy komputer jest budzony ze snu. Zauważyłem to kilkakrotnie, gdy otwieram komputer w klasie, szczególnie gdy połączenie Wi-Fi zajmuje trochę czasu.

Chociaż niewiele można zrobić z samym błędem, zauważyłem, że jest znacznie mniej prawdopodobne, jeśli otworzą się inne aplikacje połączone z Internetem.


1

Wydaje się, że zamknięcie Dysku Google, a następnie ponowne uruchomienie aplikacji


0

Jestem użytkownikiem systemu Windows, ale mam ten sam problem. Byłem w stanie rozwiązać problem, zmieniając ustawienia w Preferencjach.

Kliknij ikonę dysku Google na pasku zadań, a następnie kliknij ustawienia (ikona trzech poziomych kropek), kliknij Preferencje, kliknij kartę Zaawansowane, a następnie zmień ustawienia proxy na bezpośrednie połączenie, jeśli nie korzystasz z proxy, a następnie zmień ustawienia przepustowości. nie ograniczaj się do tego, co jest odpowiednie dla ciebie, mój był 100 KB / sekundę.

Mam nadzieję że to pomoże.


0

„Co powoduje problem?”

W aplikacji MacOS na Dysku Google występuje błąd lub pominięcie kodu, który uniemożliwia ponowne połączenie aplikacji po utracie połączenia z serwerami Google.

"Jak to naprawić?"

Nie możesz Aplikacja ma oczywiście łączyć się ponownie po utracie połączenia - jest to aplikacja do synchronizacji. Nie możesz pomóc w utracie połączenia internetowego - urządzenie może przejść w tryb uśpienia lub Wi-Fi może być niestabilny. Módlcie się tylko, aby naprawili błąd w aktualizacji. Nie ma tutaj „dobrej” odpowiedzi; obwiniaj Google za porzucenie zepsutego oprogramowania (patrz także: Android File Transfer dla komputerów Mac).


Proszę wyjaśnić, w jaki sposób odpowiada to pierwotne pytanie.
fsb

@fsb „Co powoduje problem?” To był / był błąd. Aplikacja ma oczywiście połączyć się ponownie po utracie połączenia. To aplikacja do synchronizacji. "Jak to naprawić?" Zaktualizuj i módl się, aby to naprawili. Zasadniczo nie ma „dobrej” odpowiedzi i to wina Google.
Iono

0

Zamykanie i ponowne otwieranie aplikacji działa dla mnie. Oto AppleScript, którego można użyć do utworzenia skrótu do stacji dokującej (zaktualizowany do nowej wersji Dysku Google „Kopia zapasowa i synchronizacja”).

tell application "Backup and Sync"
    quit
end tell

delay 10

tell application "Backup and Sync"
    activate
end tell
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.