Czy zamienny iPhone 5 jest odblokowany?


2

Otrzymałem darmowy zamiennik mojego uszkodzonego iPhone'a 5 w moim lokalnym sklepie Apple Store. Widziałem, jak urzędnik wyciąga kartę SIM ze starego iPhone'a i wkłada ją do nowego, co mnie zaskoczyło, ponieważ myślałem, że telefony Sprint nie używają kart SIM.

Czy z mojego telefonu zastępczego można korzystać u innego operatora? Co z przewoźnikiem, który, podobnie jak Sprint, używa CDMA, na przykład Verizon?


1
Żaden telefon nie może działać bez karty SIM…
duci9y

2
@ duci9y Cóż, tak, w pewnym sensie jest to po prostu przeceniony iPod :-)
nohillside

3
Nie dotyczy OP, ale tak, telefony CDMA działają na CDMA bez karty SIM. Pomyślałem, że wspomnę o tym, ponieważ przynajmniej trzech z was ma rację w tej sprawie. Najwyraźniej mój iPhone CDMA ma kartę SIM, ponieważ jest to również telefon GSM, gdy jest używany poza USA. Wiele telefonów CDMA w ogóle nie ma gniazda karty SIM.
poniedziałek

@patrix Wciąż będziesz potrzebować karty SIM (działającej lub nie), aby aktywować telefon. Stamtąd możesz go usunąć i używać go jak drogiego iPoda.

1
Tak, wszystkie iPhone firmy Apple w zamian są odblokowane, dopóki nie włożysz do nich karty SIM. Następnie zostaną zablokowane na tej karcie SIM na czas nieokreślony. Apple robi to, aby lepiej zarządzać zapasami (więc nie muszą zachowywać x liczby telefonów Sprint, AT&T itp.).

Odpowiedzi:


1

Nawet iPhone'y CDMA mają gniazdo SIM. Nie są one wymagane do użytku na operatorach obsługujących protokół sieciowy, ale są raczej używane do roamingu w innych sieciach (GSM). Apple naprawdę zbudowało „telefon światowy”.

Aby odpowiedzieć na pytania, nie, Twój telefon jest zablokowany u operatora, za pośrednictwem którego został zakupiony. Dotyczy to zarówno sieci SIM (GSM), jak i CMDA. Nawet jeśli operatorzy tacy jak Sprint, którzy nie działają na GSM, nadal go blokują. Zakładam, że sprzedają karty SIM do roamingu.

Ponadto telefon zastępczy, który daje Apple, jest rzeczywiście odblokowany, co jest niespodzianką. Blokuje się na pierwszej wykrytej karcie SIM. Jeśli zastąpisz kartę SIM Sprint kartą AT&T i przyniesiesz telefon, wymiana, którą ci dadzą, będzie działać (i działa tylko) w tej sieci, jak tylko karta SIM zostanie włożona, ponieważ iOS miał szansę się aktywować.

Ma to sens, ponieważ Apple nie utrzyma zapasów dla różnych przewoźników (byłoby to nieefektywne).

MacRumors ma potwornie długi wątek na ten temat i ostatecznie wniosek był taki, że telefony były rzeczywiście zablokowane, podobnie jak ich bracia GSM: http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=12466930

Istnieją różne numery części dla różnych nośników, wielkości i koloru (tj. 3 nośniki, 2 kolory, 3 pojemności = 18 różnych części zamiennych do wyboru).

Telefon, który technik miał w ręku, był już przeznaczony dla Sprinta. Prawdopodobnie nigdy nie był odblokowany. Przepraszam.


0

Jest tam karta SIM, dzięki czemu możesz nadal korzystać z telefonu poza terytorium Stanów Zjednoczonych. Twój telefon będzie wędrować do międzynarodowego operatora GSM, ponieważ zasadniczo nigdzie indziej na świecie nie używa CDMA.

Telefony CDMA są zazwyczaj przeznaczone wyłącznie do użytku przez operatora, przez którego zostały sprzedane. Można sobie wyobrazić, że Verizon może pozwolić telefonowi Sprint na połączenie się z ich siecią, ale ich zasady nie zezwalają na używanie urządzeń sprzedawanych przez innych dostawców w ich sieciach.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.