Jak znaleźć temperaturę mojego procesora?


9

Istnieje wiele postów mówiących o temperaturze procesora. Czy w systemie Mac OSX jest wbudowane narzędzie, którego można użyć do określenia bieżącej temperatury procesora?

Odpowiedzi:


6

Choć iStat dietetyczne @ Mark wspomniano nie są już freeware, nano iStat i Istat Pro Kokpit widżety są bezpłatne.

Osobiście używam iStat nano do moich potrzeb monitorowania systemu. Tutaj pokazano szablony, które można odczytać na moim komputerze iMac:

iStat nano temps

Po najechaniu kursorem na widżet możesz zmienić widok. Zwykle działa w trybie „ Przegląd ”, który pokazuje informacje o procesorze, pamięci RAM, dysku twardym *, wentylatorze *, temperaturze *, sieci * i czasie pracy.

*) konfigurowalne przez użytkownika, np. wyświetlane odczyty czujnika temp


Chciałbym zaktualizować tę odpowiedź, aby poinformować czytelnika, że ​​iStat nano i iStat Pro już nie istnieją, aplikacji tych nie można już pobrać. Jak zwykle wykonuje się takie zmiany?
basZero

Nadal możesz je znaleźć na stronach pobierania, na przykład w Google dla „pobierania iStat Pro”.
Brecht Machiels

2

Używam smcFanControl, który może określić wewnętrzną temperaturę komputera, a także kontrolować prędkość wentylatora (na wypadek, gdyby trzeba ręcznie zwiększyć / zmniejszyć prędkość).


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.