Jak usunąć kopię zapasową wehikułu czasu innego komputera?


14

Użyłem dysku Time Machine do wykonania kopii zapasowej mojego głównego komputera, a także komputera Mac znajomego. Kopia zapasowa jej maszyny jest teraz wykonywana na innym dysku Time Machine i chciałaby, żebym usunął jej kopię zapasową.

Znam (być może niejasny) sposób usuwania kopii zapasowej określonego wehikułu czasu lub sposób usuwania wszystkich kopii zapasowych określonego pliku, ale nie mam pojęcia, jak usunąć kopię zapasową innego komputera.

Gdybym miał dostęp do jej komputera, podłączę dysk i usunę całą kopię zapasową jej dysków za pomocą wehikułu czasu na jej komputerze. To, czy robienie tego jest uzasadnione, jest nieistotne, ponieważ ta maszyna nie jest dla mnie dostępna. :)

Proszę, nikt nie sugeruje, żebym przeciągnął jej kopię zapasową do kosza. Zrobiłem to raz i śmieci nigdy się nie skończyły.

Jakieś pomysły?


Przeciągnąłem folder kopii zapasowej jednego z moich starych komputerów i, jak napisałeś, nie mogę opróżnić kosza. Nie mogę też przeciągnąć go z powrotem, ponieważ występuje błąd: „Operacji nie można ukończyć, ponieważ nie można zmodyfikować elementów kopii zapasowej”. Jak więc pozbyłeś się tego folderu?
puri

Odpowiedzi:


16

Możesz użyć tego tmutilnarzędzia, aby usuwać kopie zapasowe jeden po drugim.

sudo tmutil delete /Volumes/drive_name/Backups.backupdb/mac_name/YYYY-MM-DD-hhmmss

Jeśli masz pewność, że wybrałeś prawidłową nazwę, możesz usunąć wszystkie kopie zapasowe z tego jednego komputera Mac, nie tracąc czasu i pozwalając mu usunąć cały folder:

sudo tmutil delete /Volumes/drive_name/Backups.backupdb/mac_name

Polecenie sudo wymaga hasła (i nie będzie się wyświetlać na ekranie, więc po prostu wpisz je i wstrzymaj, aby upewnić się, że randkujesz właściwe pliki przed naciśnięciem klawisza Enter).


Nazwa drugiego komputera Mac nie pojawia się w folderze Backups.backupdb (w wersji 10.11.3).
Sam Brightman

@SamBrightman Czy to możliwe, że dysk był pełny i stare kopie zapasowe zostały wyczyszczone? Usunięcie wszystkich kopii zapasowych nie jest normalne - w najgorszym przypadku system zwykle pozostawia jedną nienaruszoną. Może zacznij nowe pytanie, jeśli chcesz się upewnić, że nie jest to problem z uprawnieniami na dysku lub awaria dysku?
bmike

0

Powinno to być coś w stylu

$ sudo rm -rf /Volumes/BackupVolume/Backups.backupdb/machinename

1
Wydaje mi się, że pamiętam, jak próbowałem to „ostatni raz” i rozkaz zawieszał się na wiele godzin. Skończyło się na ponownym sformatowaniu dysku, ale nie chcę tego robić w tym przypadku ...
aaaidan,

Zajmie to trochę czasu, jeśli istnieje wiele kopii zapasowych, ponieważ są to pojedyncze pliki, a nie archiwa. Poczekaj. Właśnie to zrobił na zasadzie ex-Time napędu maszyny (po migracji kopii zapasowej do większego dysku) i jest powolny, ale to będzie skończyć.
geekozaur

4
To nie zadziała, ponieważ system plików chroni plik Backups.backupdb nawet przed użytkownikiem root proszącym o usunięcie plików.
bmike

1
rm -rf nie działa, nawet z sudo (fs odmawia uprawnień) to jedyny sposób: sudo tmutil delete [ścieżka do nazwy komputera] ** Przykład: ** <br> sudo tmutil delete / Volumes /BackupDisk/Backups.backupdb/oldmachine
Magnus Rifkin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.