Kopia zapasowa Time Machine jest zbyt duża (ale nie powinna)


2

Dostaję:

Ta kopia zapasowa jest za duża dla dysku z kopią zapasową. Kopia zapasowa wymaga 35,72 GB, ale dostępnych jest tylko 24,79 GB.

Fakty:

Szacowany rozmiar pełnej kopii zapasowej: 149 GB

Rozmiar pliku Backups.backupdb na dysku Time Machine wynosi 166 GB, a na dysku jest 18 GB wolnego miejsca.

Dlaczego więc kopia zapasowa nie przechodzi? Powinno być w stanie usunąć stare pliki ... zwłaszcza, że ​​bieżący rozmiar kopii zapasowej na dysku jest mniejszy niż wymagany dla nowego.

Odpowiedzi:


1

Wiem, na czym polega problem ... Mam tylko jedną kopię zapasową na maszynie czasu i nie usunie jej, ponieważ jest jedyną. Więc mogę albo wyczyścić trochę miejsca na dysku (mam tam inne rzeczy), albo po prostu usunąć kopię zapasową i pozwolić jej ponownie uruchomić.

Jak usunąć kopię zapasową - stąd :

Najprostszym sposobem jest:

  1. Wprowadź wehikuł czasu (na komputerze Mac, którego kopię zapasową chcesz usunąć)
  2. Przejdź do punktu w czasie, który chcesz usunąć
  3. Wybierz ikonę wyszukiwarki w wyszukiwarce i wybierz opcję „Usuń kopię zapasową”. Dzięki temu katalog kopii zapasowych pozostanie dokładny, a integralność danych pozostanie nienaruszona.

0

Nigdy nie miałem tego problemu, dopóki nie spróbowałem użyć dysku o pojemności 1 TB do utworzenia kopii zapasowej dysku głównego (256 GB) i dodatkowego dysku (750 GB). Tak więc od 1 do 1. Problem polega na tym, że w większości przypadków dysk TM powinien być co najmniej dwa razy większy (niż dane).

Prawdopodobnie masz za mały dysk ! Lepiej będzie albo zmniejszyć ilość danych, które chcesz wykonać kopię zapasową, wykluczając z niej niektóre foldery (w ramach opcji TM), albo po prostu kupując większy dysk. Dyski 2 TB są obecnie dość przystępne , zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, ile kosztuje to utrata danych ...

Oczywiście możesz także ręcznie usuwać dane z kopii zapasowej, aby komunikat znikał za każdym razem, gdy się pojawia ... Ale to przewyższy większość zalet automatycznego tworzenia kopii zapasowych. W rzeczywistości, jeśli kopia zapasowa nie zostanie zautomatyzowana, nie będziesz robić jej tak często, jak powinieneś, co czyni ją najprawdopodobniej bezużyteczną kopią zapasową na wypadek, gdyby była potrzebna, będzie przestarzała.

Teraz ... Jeśli to nie twój przypadek, to jest jeden zasób witryny dla wszystkich rzeczy Time Machine. I to jest ich odpowiedni artykuł o pełnych dyskach: http://pondini.org/TM/C4.html


-1

Kiedy TM potrzebuje ROM, nie usuwa całej kopii zapasowej, szuka plików, które zostały usunięte i nie są już potrzebne, i usuwa je z kopii zapasowej, aby zrobić miejsce.

Naprawdę powinieneś używać dysku, który jest co najmniej dwa razy większy niż bieżący dysk, ale to nie ma sensu.

Czy używasz Parallels, VMware lub Virtualbox? Te mają zwykle duże obrazy dysków maszyny wirtualnej i muszą tworzyć kopię zapasową całego obrazu za każdym razem, gdy wykonujesz kopię zapasową. Widziałem odniesienia do sposobów zmiany obrazu dysku na „plastry”, aby obejść ten problem.

Jeśli masz coś, co możesz wykluczyć z kopii zapasowych, takie jak podcasty lub folder pobierania, zrób to, a następnie usuń wszystkie „dodatkowe” pliki zapisane na dysku i sprawdź, gdzie się skończysz.


Nie, nie mam VMware ani Parallels ... Już wykluczam niektóre rzeczy z kopii zapasowej. Na dysku do tworzenia kopii zapasowych TM celowo mam kilka innych rzeczy - aby zapobiec zapełnieniu dysku przez TM (starymi kopiami zapasowymi), wystarczy mi jedna najnowsza kopia zapasowa ... Teoretycznie można wykonać kopię zapasową z taką ilością miejsca, jaką mam teraz, ale wydaje się, że potrzebuje więcej. Myślę, że usunę istniejącą kopię zapasową, utworzę nową, a następnie pomyślę więcej o problemie, jeśli następnym razem będzie to samo. Od tego momentu chcę tylko tworzyć przyrostowe kopie zapasowe. Jeśli wszystko inne zawiedzie, zwolnię około 30 GB.
davidhq
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.